Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  89   0

Tusk znienawidzony wśród zwolenników Platformy.

Gazeta Wyborcza „Tylko 28 proc. zwolenników Platformy zagłosowałoby na Donalda Tuska w wyborach prezydenckich,gdyby pojawił się trzeci kandydat. Pod warunkiem, że miałby realne szanse w walce o prezydenturę - wnika z naszej sondy internetowej.”...” Badanie - jak to z sondażami internetowymi - nie jest w pełni reprezentatywne „...”Aż 85 proc. zwolenników PO, którzy wzięli udział w sondzie, odpowiada, żezagłosowałoby na tę partię właśnie dlatego,by nie wróciła do władzy partia Jarosława Kaczyńskiego”....” Tacy wyborcy, głosujący na Demokratów są w USA nazywani "yellow dog voters", bo zagłosowaliby nawet na "żółtego psa", byle nie dopuścić Republikanów do władzy.”...” A w partii wiadomo, że liderzy Platformy analizowali różne scenariusze m.in. takie, że na prezydentamógłby kandydować Bronisław Komorowski, marszałek Sejmuczy Jerzy Buzek, szef Parlamentu Europejskiego.”....całość analizy sondażu  „ jest miejsce dla trzeciego „tutaj 
Mój kometarz.
Powoli scenariusz podmiany Tuska na kogos innego zaczyna zbliżać sie do finału.Wynik w którym 72 procent zwolenników  Platformy  nie chce poprzeć Tuska , lidera Platformy może swiadczyc o nienawiści. lub co najmniej dużej niechęci do niego . Warto zwrócić uwagę na majstersztyk jakim jest pozbawienie Tuska „ wybieralności „ bez naruszenia pozycji sondażowej Platformy. Działacze Platformy są bez wyjścia . SD z Piskorskim i Olechowskim wkroczyła na scenę polityczną oskrzydlajac Platforme i Tuska. Tylko od  postawy działaczy Platformy zależy , czy Olechowski . Piskorski i SD wejdą w koalicje polityczna z Platformą przeciw PiS owi. Jeśliby działacze Platformy, oligarchia uporczywie trwali przy Tusku to „yellow dog voters” z Platformy moga dostac alternatywę ,a wtedy padnie nie tylko Tusk , ale poważnych zniszczeń dozna  również Platforma. Działacze Platformy staną przed starszliwa wizją pozegnania  koryta / określenie Korwina Mikke /: posady, stanowiska, synekury, kontrakciki, władza i wpływy.  A tak jeśli Platforma zgodzi sie wystawić „własciwego „ kandydata to Tusk , jego dwór i najbliżsi mu oligarchowie partyjni upadną, ale reszta się ocali. Olechowski, Piskorski, i SD staną sie sojusznikiem nowego lidera Platformy i Platformy jako takiej. Pewnie dodatkowo Olechowski dostanie kilka kluczowych stanowisk w rzadzie i nie tylko . Jeśli przyjmiemy że tym właściwym kandydatem ma być Sikorski , to nalezaloby sie spodziwać że Komorowski zostanie Brutusem Tuska . Jego zadaniem powinna być osłona operacji zmiany lidera Platformy.  Może coś na rzeczy jest z wiernopoddańczymi gestami Palikota w stosunku do Komorowskiego.
Oczywiście to są tylko daleko idące hipotezy, ale życie i sądaże pokazuje ,że niewiarygodne  hipotezy o upadku Tusak wygłaszane w czasie fantastycznego  poparcia dla Tuska , murowanego prezydenta Polski jeszcze sprzed paru miesiecy okazuja sie hipotezami racjonalnymi.
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”                        
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale