Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  57   0

Wyborcza przyłącza sie do kampani prezydenckiej Sikorskiego.

Grochal „Sikorski mógłby dostać tyle głosów co Tusk, z niewielką przewagą wygrają też Komorowski i Gronkiewicz- Waltz - to wynik sondażu prezydenckiego zleconego przez Platformę”..’ Decyzję Tuska mamy poznać jeszcze w zimie, zapewne w marcu.Ale w PO coraz głośniej słychać, że nie wystartuje”…” Tuskobawia się, że ostatnie sondaże topoczątek załamania poparcia dla niego, rządu i Platformy.”...” Kto mógłby zastąpić Tuska, jeśli nie będzie startował? PO zleciła jesienią taki sondaż.”... „Sikorski mógłby liczyć na prawie tak dobry wynik jak Tusk. Wygrałby w drugiej turze, a w pierwszej miałby poparcie podobne do poparcia szefa PO (około 30 proc.).”...”Ale, jak słychać, wątpliwości ma też Komorowski. W zaufanym gronie miał ostatnio powiedzieć, że obawia się, iż do wyborów stanie przeciwko niemu Włodzimierz Cimoszewicz.”.” Niechętni startowi Tuska są też jego współpracownicy z kancelarii premiera - szef doradców Michał Boni i szef kancelarii Tomasz Arabski. Obaj powtarzają, że Polskę można zmieniać, będąc premierem, a nie prezydentem”... całość tutaj
 
Mój komentarz.
Po Monice Olejnik  i Dzienniku do kampani prezydenckiej przyłaczyła sie gazeta Wyborcza, Ci , Którzy klikną na link do artykułu Grochala zobaczą piękny „bilboard Sikorskiego nie pozostawiajacy żadnych  złudzeń, kto jest faktycznym kandydatem po wycofaniu sie Tuska. Zreszta trudno mówic że sie przyłaczyła. Wyborcza od poczatku jest częścia pnau oduniecia Tuska i doprowadzenia Sikorskiego do pałacu prezydenckiego. Już kilanaście miesięcy temu przwidziałem że Tusk upadnie,/ a miał Tusk wtedy około 70 procent poparcioa /  a jego miejsce zajmie Sikorski. Sam jestem zaskoczony łatwością z jaką z jaka ten plan realizowany. Z zaciekawieniem ogladam ostatnie akordy i detale sztuki.   
Kampani wyborcza Sikorskiego w tej wstepnej fazie opiera się na kilku elementach.
Pierwszym jest uswiadamianie Tuskowi ,że nie ma szans ,że starcił poparcie mediów i stojących za nimi Wielkich Kuglarzy / okreslenie kuglarz na „naprawde rządzących”  upowszechnił Łysiak / . Ci którzy pamietają początek afery hazardowej pamietaja jak media zatakowały Tuska . Media wpadły w panike , bo przeraziła ich słabość Tuska . Wystarczyło jeszcze chwile lekko  pogrilowac Tuskaby i jego  pozycja by się  zalamała. Nagle media zaczęły na powrót bronic Tuska , bagatelizując afere. Dlaczego tak zrobiły. Bo było za wczesnie na ustąpienieTuska. Czas najlepszy na wejście dla jego nastepcy to wiosna roku 2010.
 
Drugim elementem jest nie dopuszczenie do pojawienia sie realnego konkurenta  dla Sikorskiego w Platformie. Palikot trafnie wytypował jedynego powazżego konkurenta Sikorskiego do namaszczenia przez Platforme na kandydata na prezydenta. Tą osoba jest Komorowski. Osobiste pragnienia przesłoniły Palikotowi racjonalny ogłąd  sytuacji. Palikot gra na upadek Tuska, i tu gra bardzo sensownie. Liczy że Komorowski ma jednak szanse na zostanie prezydentem. Po zostaniu przez Komorowskiego prezydentem i  przy jego poparciu mógłby liczyc na urząd premiera, o czym zreszta mówił.Problem w tym ,że Komorowski został już w tamtym roku prewencyjnie wyeliminowany.Chodzi o sprawe jego kontaktów z Lesiakierm. Atak mediów zakończony w odpowiednim monecie dał mu jasny sygnał że prezydentura jest nie dla  niego.
 
Trzeci element to stworzenie„bajeczki”  dla mas wyborczych ,że Tusk  jako mąż stanu woli zostać premierem i rzadzić krajem dla jego dobra podejmując szereg referm , które nie beda przez Sikorskiego vetowane. Ta bajeczka jest tworzona według mnie również na użytek Tuska i jego dworu  .Chodzi o to żeby uwierzyli w to że nie zostanie obalony po zwycieskich wyborach i bedzie dalej mógł byc premierem i stać na czele Platformy, a jego dwór nie zostanie wepchniety w polityczny niebyt.
Jestem pewien że Tusk i ludzie z jego politycznego zaplecza są przeznaczeni przez „ Wielkich Kuglarzy z deep state  „ do ‘ upadku”       
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
   
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale