Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  31   0

Rokita o chorym prawie łamiacym wolność słowa

 

Rokita „Skórzyński i Gierszewski zostaliby posłani do mamra, gdyby nad Wisłą była Ameryka, a nie Polska.”...” Że to kompletnie bezrozumne? Ależ oczywiście! Tylko czy mało jest w Polsce bezrozumnych praw, a w tym przepisów kodeksu karnego?”...” Ale już najmniej wiarygodnie brzmią w tym chórze posłowie - jak poseł Karpiniuk - ze zgrozą opowiadający o "skandalu". To w ich gestii jest przecież zmiana obowiązującego prawa, tak, aby prokuratorzy nie musieli legalistycznie stosować prawnych nonsensów.Tylko, że nigdy dotąd takiej inicjatywy nie podjęli.”…” Kodeks karny może zawierać niemądre przepisy, nikt ich od lat nie chce zmieniać, ale burza podnosi się wtedy, gdy legaliści próbują je praktycznie zastosować. Na tym właśnie polega istota słabości współczesnej polskiej kultury prawne”’... Przemyślenia Rokity tutaj
 
Mój komentarz.
Państwo Polskie według Rokity to państwo tworzone na modłę znanego radzieckiego prokuratopra Wyszyńskiego, który twierdził nie bez racji. Dajcie mi człowieka a paragraf sie znajdzie.Nie jestesmy oczywiscie czescią Rosji , ale warto zwracać uwagę na barbarzyńskie cechy naszego panstwa. A na pewno barbarzyńską cechą jest istnienie przepisów , których stosowanie stoi w sprzeczności z interesem państwa i  wolnościami obywatelskimi.  Wolność słowa to w końcu fundament nie tylko  wolności obywatelskich ale również nowoczesnego demokratycznego panstwa.Kilka chorych  antydemokratycznych przepisów prawnych  państwa wymierzonych  przeciw prawom i wolnościom obywateli polskich wymienił Rokita. Np Artykuł 212  2 lata więzienia za opis „działalnosci „ posła , czy 241 mówiący o ponizaniu „ organu” panstwa. Czy rewizję za wysałnie przez internaute „kaczych  kuprów”.
 Wszystkich oburzyło śledztwo w sprawie  dwóch dziennikarzy. Al e Rokita ma racje. Jesteśmy państwem bezprawia. Dlaczego. Ponieważ urzednicy Pantwa Polskiego uzyskali instrument szykanowania obywateli. Raz prawo urzędnik będzie stosował , bo istnieją odpowiednie paragrafy. Innym razem nie bo te paragrafy są sprzeczne ze zdrwoym rozsądkiem i stoją w opozycj w stosunku do demokratycznych praw i wolności obywatelskich.
Kto i po co utrzymuje te anachroniczne, barbarzynskie przepisy w kodeksie. Kto zapobiega uchwaleniu nowoczesnego prawa chroniącego wolność prasy i wolność  słowa. Rokita pisze ze w gestii Karpiniuka i innych  posłów leży zmiana przepisów. Ale czy możemy sie czegoś dobrego spodziewać po nich jeśli są wybierani w wyborach proporcjonalnych a nie jednomadatowych. Przecież największe sanse na pierwsze miejsce naliscie i zdobycie mandatu posła na Sejm ma pies, bo on tak wiernie patrzy w oczy swemu panu.W końcu koń był senatorem Imperium Rzymskiego. A przecież nawet najwięsza wieność nie zastąpi instynktu służby na rzecz państwa.    
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  

Demokratyczne struktury nowej partii obywatelskiej JOW

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale