Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  441   0

Polityka Jagiellońska Rosja jako protektorat Unii Europejskiej

 

W perspektywie czasowej celem dalekosiężnym polskiej polityki wschodniej powinno być uzależnienie Rosji  gospodarczo, politycznie od Unii Europejskiej ,a następnie przyjęcie  podzielonej Rosji do Unii Europejskiej. Już Kwaśniewski mówił w  Kijowie , że nie tylko Ukraina zostanie przyjęta do NATO  i Unii Europejskiej, ale że dotyczy to również Rosji. Zgadzam się z teza Kwaśniewskiego. Jeśli do tego dodamy analizę Bukowskiego , który przewiduje zapaść cywilizacyjna Rosji oraz jej rozpad na kilka części , to jedyną szansa przetrwania dla Rosji będzie schronienie sie pod potęgą Unii Europejskiej. To ze kiedyś Rosja będzie częścią Unii Europejskiej to jest tylko kwestia czasu. Jest tylko pytanie. Na jakich warunkach zostanie dokonane przyjęcie Rosji. Rosja wbrew pozorom coraz mocniej ciąży w kierunku Europy. Putin  publicznie już zaproponował Niemcom  budowę niemiecko rosyjskiej Europy. Zrobił to w tak zwanym liście do Polaków, który faktycznie był adresowany do Niemiec. Mówił o dwóch wielkich narodach, które wspólni zrobiły już krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. List ten omawiałem w jednaj z moich notek  
I tutaj należy wrócić do  polityki jagiellońskiej , która może położyć kres marzeniom o budowie Europy opartej na rosyjsko niemieckim porządku. Cele tej polityki omawiam n prośbę Pana Krzysztofa Mądela, który mnie o to poprosił. Od tego czy Polsce i Ukrainie uda się zrealizować  cele polityki jagiellońskiej zależy przyszłość  znaczenie i definicja narodów polskiego i ukraińskiego. Polsce i Ukrainie  zagrażaj interesy niemiecko rosyjskie. Obrazowo opisując sytuacje Polski i Ukrainy są to dwaj żołnierze stojący do siebie plecami i walczący ze wspólnymi wrogami . Jeśli jeden padnie to drugi również. Celem polityki jagiellońskiej jest odbudował dawnej przestrzeni I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , czyli oznacza to przyjecie do Unii i do NATO Ukrainy i Białorusi. Kluczem do realizacji tego projektu jest wymuszeni na Niemcach przyjęcia Ukrainy. Lech Kaczyński zaproponował Ukrainie strategiczny ścisły sojusz . Argumentował ,że sojusz ten będzie jednym z najsilniejszych sojusz Europy. Omawiając w notce tą kwestie wprowadziłem na określenie tego sojuszu nazwę Sojusz Jagielloński.  Gdyby do sojuszu dołączyła później jeszcze przyjęte do Unii Białoruś,to sojusz ten składający się z  Ukrainy , Białorusi , Polski i Litwy byłby nie jednym z najsilniejszych sojuszy w Europie. On byłby najsilniejszy , a co za tym idzie miałby decydujący wpływ n kierunki polityki zagranicznej i kierunki rozwoju całej Unii Europejskiej. Bronisław Wildstein, który zapożyczył od mnie nazwę sojusz jagielloński  widzi go jako związek państw broniących się przed wrogimi wpływami Rosji. Czyli chodziłoby również o Gruzję. Ja  osobiście wolałbym aby nazwa Sojusz Jagielloński dotyczyła narodów I Rzeczpospolitej. Co ważniejsze  Wildstein nie dostrzegł wielowymiarowości takiego sojuszu. Ten sojusz byłby nie tylko skierowany przecie Rosji , ale faktycznie służyłby do ograniczenia potęgi politycznej Niemiec oraz do kontrowania kierunków i dynamiki procesów zachodzących w Unii, tak aby były korzystne dla członków Sojuszu. Z tego powodu głownie Polska , która już znajduje się w Unii , a mniejszym stopniu Ukraina są postrzegane jako strategiczne zagrożeni dla Rosji i Niemiec.  
Oprócz polityki  jagiellońskiej warto wspomnieć o celach polityki wschodniej. Z tym ,że bez realizacji celów strategicznych  polityki jagiellońskiej będzie bardzo trudno realizować cele polityki wschodniej. Do jej celów należy przyjęcie Turcji , Gruzji, Azerbejdżanu, Armenii do Unii. Po przyjęciu Turcji do Unii zyskamy bardzo ważnego sojusznika. Turcja poprzez rozciąganie wpływów  Unii na kraje turkojęzyczne, czyli Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan dokonają okrążenia Rosji od południa i dalszego jej osłabienia.
Polityka wschodnia i polityka jagiellońska musza mieć wsparcie w kompatybilnej i spójnej z nimi koncepcji przekształcania się  Unii Europejskiej , bo tylko przy jej użyciu możemy zrealizować cele  polityki wschodniej.
Sikorski opozycji do polityki jagiellońskiej , wrogiej Rosji wprowadził termin polityka piastowska , która ukierunkowuje  Polskę nie na zacienienie więzów z naszym strategicznym , historycznym sojusznikiem , czyli Ukraina , ale na podporządkowanie Polski instytucjom Unijnym, Unii Lizbońskiej.
Rokita Traktat Lizboński nazwał majstersztykiem politycznym nowego mocarstwa niemieckiego . Majstersztykiem , który podporządkował Unie Niemcom . Omawiałem te kwestie w poprzednich notkach.. Czyli  Sikorski nie chce uprawiać polityki zachodniej , wewnątrzunijnej,   piastowskiej ale politykę pruska , której efektem jest jak to określił Kaczyński „landyzacja „ Polski , czy stworzenie z niej niemieckiego protektoratu.
Należałoby termin użyty przez Sikorskiego zredefiniować. Polityka piastowska powinna dążyć do osłabienia  politycznego Niemiec i nie dopuszczenia do realizacji i zacieśniania sojuszu niemiecko rosyjskiego   a tym samym powinna dążyć  do wzmocnieni i zdemokratyzowania Unii. Do budowy demokratycznego państwa europejskiego . Jedynym polskim politykiem  , który dostrzegł te strategiczne zależności  oraz je rozumie  jest Rokita, który jest zwolennikiem polityki wschodniej, jagiellońskiej , oraz tak zdefiniowanej przeze mnie polityki piastowskiej. Rokita powiedział ,że federacja Europejka będzie miała  cele tożsame z polskimi , czyli rozszerzenie na wschód oraz rozpoczęcie modernizacji Polski. Gospodarczej, naukowej, edukacyjnej  i ustrojowej . Al e to już zupełnie inne zagadnienie. Przepraszam za skrótowość myśli.
 
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacji Linki do ich wypowiedzi
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
  
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale