Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  106   0

Czy Kaczyński pomoże zbudować nową Partie Liberalną

Kaczyński jak wyznał poseł PIS Górski próbował porozumieć się co do współpracy i koalicji z Unią Polityki Realnej. Wtedy władze w partii przejęli antykorwiniści z prezesem Witczakiem na czele. Korwin Mikke wydawało się że nie odzyska już ani władzy ani pozycji w partii  założonej przez Stefan Kisielewskiego. Polecam notkę , którą poświeciłem tym negocjacją. Jarosławowi Kaczyńskiemu koalicja z UPR dawałaby możliwość zmiany ciężkości PiS u w kierunku zmniejszeni podatków, wzięcia administracji i rozpanoszonej klasy urzędniczej w ryzy , wzmocnienia nurtu konserwatywnego oraz większych szans na przeprowadzenie reform  ustrojowych , w tym szczególnie wprowadzenia ustroju prezydenckiego. Kto wie , może Jarosław Kaczyński jeszcze raz przemyślał swój stosunek do okręgów jednomandatowych, których UPR jest zwolennikiem .należy tutaj docenić znowu talent  polityczny Kaczyńskiego i jego dalekowzroczność.
Problemem polskiej sceny politycznej jest brak partii  wolnorynkowej  , akceptującej porządek demokratyczny. UPR była, albo jeszcze jest partią pseudo liberalną , jeśli zsumować poglądy ideologa, i lidera UPR Janusza Korwin Mikke / liderem UPR jest paradoksalnie  nawet teraz, kiedy  z tego UPR wystąpił i został szefem partii  Wolność i Praworządność /  jest w gruncie rzeczy parta monarchistyczną, optującą za monarchia absolutna,  władzą arystokracji, cenzurą, likwidacją demokracji .liberalizm gospodarczy jest tylko wabikiem dla młodych ludzi.
Korwin Mikke ze względu na swój wiek znajduje się w fazie schyłkowej swojej kariery. Ten niezwykle błyskotliwy i inteligentny polityk coraz słabiej wypada w  programach. Brak mu tej błyskotliwości , ostrości umysłu. Jest to korzystne dla polskiej sceny politycznej. Korwin Mikke był największym szkodnikiem na polskiej scenie politycznej. Ukrywając rdzeń swojego programu skrajnie monarchistycznego ,a eksponując hasła liberalizmu gospodarczego , wolności osobistych / jak to się miało do jego wsparcia dla cenzury , czy jego kuriozalna koncepcja małej szkodliwości lekkiej pedofilii , która to lekka pedofilia jest   jego własnym  określeniem   / pozyskiwał wielu młodych ideowych ludzi, którzy dzięki temu nie wstępowali  do innych partii , w których mogliby zasilić ich liberalno konserwatywne skrzydła. Pożyteczny idiota, czy wyrachowany cynik. Stawiałbym na to ostanie, gdyż jego ciągłe trwanie na pozycji lidera , mimo wielokrotnych rokoszy musiało być wspierane z zewnątrz. Ale jego ogromne  zasługi w blokowaniu powstania prawdziwej partii liberalnej, konserwatywnej i demokratycznej  , oraz wspomniane wypychanie z rynku politycznego młodych ludzi powodowało że zasługiwał na specjalna opiekę / troskę / z zewnątrz. Naturalne procesy starzenia i tracenia potencjału intelektualnego nie ominą nikogo i ze bez względu na to jaki wielkie zostanie mu udzielone wsparcie przestani e stać na przeszkodzie do uzupełnienia polskiej sceny politycznej przez partie wolnorynkową .
Kaczyński swoimi negocjacjami pokazał , że tak partia jest po prostu potrzebna na polskiej scenie politycznej, że jej istnienie jest potrzebne PiS do przeprowadzeni reform wolnorynkowych, podatkowych i urzędniczo administracyjnych.
O ile prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu uda się doprowadzić do rozwiązania Sejmu tuż po wyborach prezydenckich nie będzie czasu na wsparcie lub nawet utworzeni e takiej partii przez Kaczyńskiego i PiS. Dlaczego pisze utworzenie przez Kaczyńskiego. Bo impuls , wybranie odpowiednich ludzi oraz wsparcie logistyczne i medialne powinien pochodzić właśnie od PiS.
Jeżeli  jednak  prezydentowi  Jarosławowi Kaczyńskiemu nie uda się rozbić koalicji PSL Platforma to tego czasu będzie wystarczająco dużo . Być może plan wykreowani a takiej Partii będzie chciała wykonać Platforma. O ile jednak powstanie takiej partii jest niezwykle korzystne dla PIS  o tyle Platforma zrobi to aby nadać wygodny dla siebie odcień programowy i zablokować normalna ewolucję tego segmentu polityki.
Dlaczego tak ważne jest aby próżnię  po odchodzącym ze względu na wiek z polityki Korwinie Mikke wypełnił Kaczyński i PiS zbudowaną z ich inicjatywy partią liberalną / wolności gospodarczej / .
Dlatego ,że jeżeli do tej wolności gospodarczej dodamy treści konserwatywne i  patriotyczne to powstanie wymarzony sojusznik  PiS. Jeśli   zaś taka partie zbuduje  Platforma lub jej środowiska to do wolności gospodarczej dodany zostanie liberalizm obyczajowy   i indyferentyzm narodowy , czyli idealny sojusznik dla Platformy i ich koncepcji podporządkowania Polski polityce Niemiec. / polecam moje notki w których komentuję omawiające kwestię wasalizacji  Polski wobec Niemiec wypowiedzi Rokity, Sikorskiego, Tuska, Krasnodębskiego  , Ziemkiewicza i innych /   
 
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale