Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2204k odsłony
  1087   0

Rymkiewicz Nie można bowiem być Polakiem będąc niewolnikiem.

Rymkiewicz Nie można bowiem być Polakiem będąc niewolnikiem.
 
Rymkiewicz „Niemal połowa Polaków głosowała na Jarosława Kaczyńskiego, a to znaczy, że niemal połowa Polaków chce pozostać Polakami. Czyli jest przekonana, że to jest coś dobrego, nawet coś wspaniałego – być Polakiem. „…„Wtedy szydercy będą się musieli ulokować gdzieś poza polskością. Nie można bowiem być Polakiem, będąc niewolnikiem.”…”Trochę wcześniej – w czasach Jagiellonów. Litewska dynastia i przymierze z dzikimi Litwinami miały prawdopodobnie w tej sprawie (naszego losu) znaczenie zasadnicze. My wobec Litwinów mamy dług ogromny. To wtedy kształtuje się Polska wolnych Polaków. Albo inaczej – Rzeczpospolita wolnych Polaków i wolnych Litwinów, dla których wolność jest rzeczą najważniejszą na świecie, ponieważ jest sposobem istnienia. Czymś, bez czego nie można żyć. To przeświadczenie Polacy z wieku XVI przenieśli przez wieki w wiek XXI. Ale „przeświadczenie” to złe słowo. To jest coś zakodowanego w losie. Wolność jest losem Polski. Jest także sensem jej dziejowego istnienia. Można podbić Polskę, co się zdarzało, można ją nawet podzielić na kawałki, ale w tajemniczy sposób nie można odebrać Polakom ich wolności. Żeby zabić polską wolność, Rosjanie czy Niemcy musieliby zabić nie tylko nasze przywiązanie do wolności, ale także nasze dzikie, bezrozumne, szaleńcze przekonanie, że istnienie jest wolnością, a więc nie można istnieć bez wolności. Jak odebrać wolność ludziom, dla których życie jest wolnością? W tym celu trzeba by wymordować wszystkich Polaków, tych, którzy byli, tych, którzy są, i tych, którzy będą. Dopóki jest na świecie choć jeden Polak, do tego czasu będzie istniała polska wolność.’..źródło tutaj
 
Mój komentarz
 
Polecam  piękny tekst Marka Rymkiewicza. Polskość  tak inna od suchych ,ideologicznych objaśnień  w mediach.  Świeży powiew romantyzmu.
 
Wrócimy jednak do brutalnej rzeczywistości. Tej  politycznej . Czy Rymkiewicz ma prawo odmawiać polskości wyborcom Komorowskiego ?. Czy wyborcy  Komorowskiego Tuska i Platformy to ludzi o duszach niewolników ,  potrzebach niewolników , tęsknotach  niewolników . Tacy Nie Polacy. Czy społeczeństwo polskie dawnej Rzeczpospolitej składa się z ludzi wolnych , niezależnych , Polaków i Litwinów . I z odchodzących od polskości czy litewskości niewolników głosujących na Komorowskiego i Tuska . Czy Rymkiewicz intuicyjnie ma racje?
Na Komorowskiego głosowało 91 procent kryminalistów, prawdopodobnie taki sam procent donosicieli , większość urzędników , ludzie o mentalności” róbta co chceta” .  Zombi , w których Niemcy i Rosjanie  we współpracy z mediami zabili przywiązanie do wolności .
 
Tylko ludzie wolni mogą zbudować wolny kraj. Tylko wolny człowiek jest gotów do wyrzeczeń i podejmowani a wyzwań . Młody wolny Polak chcący dokonać coś ważnego  w nauce , biznesie , gotów do poświęceń dla rodziny, dzieci. Walczący o swoją pozycję w społeczeństwie , i pozycję tego  społeczeństwa wśród innych.
Tutaj Rymkiewicz ma rację . Bez idei wolności , poczucia ważności swojej tożsamości stoczymy się do pozycji społeczeństwa peryferyjnego Niemiec czy Rosji. Zagłębia taniej siły roboczej . Michalkiewicz nazywa , słusznie zresztą nasza gospodarkę półprzemysłowo -  rzemieślniczą. Śledzińska Katarsińska  wpasowuje się mentalnie w opis Michalkiewicza. Aby pokazać absurd  jakiejś kwestii która miała być poruszona na debacie  Kaczyński Komorowski  zapytała czy kandydaci mają rozmawiać o lotach na Księżyc . Dla nowoczesnego , wierzącego w swoje siły dumnego społeczeństwa amerykańskiego kwesta kosmosu, surowców tam się znajdujących , techniki, wynalazków jest rzeczą naturalną . Śledzińska uważa zapewne że marzeniami Polaków powinna być praca najzdolniejszych  w fabrykach Niemiec , Anglii , czy Francji  . Zresztą Komorowski to następny przykład niewolnika , Nie Polaka. W czasie swojej kampanii zaproponował ,że nie ma co marzyć o polskich uniwersytetach na światowym poziomie , Polacy mogą mieć co najwyżej naukę na średnim europejskim poziomie.  Jednym z warunków zrobienia z ludzi wolnych ,  z Polaków niewolników, Nie Polaków jest odebrać im marzenia, wiarę w swoje siły , odebrać im dalekie cele .
 
Jednym z takich celów jest odbudował I Rzeczpospolitej, Jak ją nazywa Rymkiewicz Rzeczpospolita wolnych Polaków i wolnych Litwinów . Ośmieszanie tego co nasi przodkowie zbudowali, a my powinniśmy odbudować.
Wolni Polacy musza wywalczyć dla siebie w swoim kraju wolność polityczną , czyli jow , system prezydencki i silną instytucje referendum , wolność  gospodarczą, czyli niskie podatki , likwidację XIX wiecznego niemieckiego systemu ubezpieczeń , muszą wywalczyć wolne społeczeństwo , czyli wysoki poziom nauki , techniki, gospodarki .
 
Kto wie czy znowu warunkiem odbicia naszych  wolności nie będą narody i Rzeczpospolitej     
  
Marek Mojsiewicz
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
     
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
      
 
             
              
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale