Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  68   0

Błędne podejście Migalskiego do obrony Polaków na Białorusi

Błędne podejście Migalskiego do obrony Polaków na Białorusi  
 
Migalski „Do Polski docierają kolejne informacje o prześladowaniach polskiej mniejszości na Białorusi. Poza tematycznymi portalami internetowymi nie są obiektem zainteresowania głównych mediów. Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na trudną sytuację Teresy Sobol, szefowej iwienieckiego oddziału niezależnego Związku Polaków na Białorusi.”…” Nie możemy bezczynnie przyglądać się tej haniebnej sytuacji, dlatego też zachęcam Państwa do podjęcia działań adekwatnych do możliwości każdego z nas. Proszę o wysłanie do Prezydenta Łukaszenki, drogą elektroniczną, listu jaki zamieszczam poniżej (na mojej stronie internetowej dostępny jest również w angielskiej wersji językowej). Pokażmy swą solidarność z represjonowanymi i przynajmniej w ten sposób pomóżmy Pani Teresie. Być może jest to jedyny sposób by zwrócić uwagę mediów i odpowiednich polskich władz na ten problem.” Źródło tutaj
 
Mój komentarz
 
Przypominamy sobie o mieszkańcach Białorusi wtedy, gdy są oni Polakami  i do tego działaczami politycznymi. Polacy na Litwie zbudowali narodową partię polityczną , To samo rozwiązanie popieramy na Białorusi . Jestem zdecydowanie przeciwny tej krótkowzrocznej i szkodliwej dla Polski polityki. Polityki jeszcze bardziej szkodliwej dla Polaków mieszkających na dawnych terenach wschodnich Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 
Strategicznie najbardziej korzystną polityką dla Polski, Polaków, ale również dla Białorusinów , Litwinów jest skończeni popierania narodowych partii polskich na Litwie i Białorusi .
 
Potrzebujemy Polaków na Wschodzie na stanowiskach premierów, prezydentów , przywódców partyjnych, ministrów, wysokich urzędników na Litwie  i na Białorusi , jak również na Ukrainie . A jak mają zdolni młodzi Polacy awansować jeśli sami stwarzamy  dla nich polityczne getto. Powinniśmy popierać an Wschodzie polskie organizacje społeczne. Polacy powinni robić kariery w partiach prawicowych , lewicowych , centrowych litewskich i białoruskich.
 
Bardzo ładnie i mądrze bronił Borys Aleksander Milinkiewicz ,Polak, zresztą honorowy członek Związku Polaków na Białorusi.
 
Występował jako obrońca praw człowieka, obrońca praw Białorusinów i Polaków. Występował jako białoruski przywódca aspirujący do najwyższego stanowiska na Białorusi, stanowiska białoruskiego prezydenta .
Nie przeszkadzajmy takim Polakom jak Milinkiewicz , nie przeszkadzajmy awansowi społecznemu ,politycznemu i gospodarczemu Polaków na Białorusi i na Litwie .
 
Już kiedyś zwróciłem uwagę w swoich tekstach na nieodpowiednie , chuligaństwo polityczne wręcz , postępowanie Czarneckiego w kwestii litewskiej.
W pierwszej kolejności powinniśmy zaproponować naszym sąsiadom   wprowadzenie podwójnego obywatelstwa pomiędzy Polską a Litwą, Białorusią i Ukrainą , przyznanie prawa do obywatelstwa na wzór niemiecki wszystkich byłym obywatelom Polski międzywojennej oraz  potomkom . Przyznanie Białorusinom ,Ukraińcom , no i oczywiście Polakom prawa do pracy oraz prowadzenie firm  na terenie Polski bez żadnych ograniczeń. Stworzyć potężny fundusz stypendialny dla Ukraińców, Litwinów i Białorusinów studiujących w Polsce .
 
Tego w strategicznej dalekowzrocznej perspektywie potrzebujemy , a nie wspierania tylko  „swoich”. Potrzebujemy rozwiązań systemowych a nie partyzantki chwili .
 
Marek Mojsiewicz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
  
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale