Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  145   0

Kondominium. Rosja i Niemcy gwarantem konstytucji

 

Kondominium. Rosja i Niemcy gwarantem Konstytucji
 
Katastrofalna depopulacja Polski, o której mówił nawet sam Komorowski, Bankructwo ZUS, o którym mówił  wtedy szef rady nadzorczej ZUS , Sadowski , za co został z tej rady wyrzucony, zacofani cywilizacyjne nauki, o czym alarmuje Rokita, Staniszkis, Krasnodębski , system polityczny wodzowsko oligarchiczny, tak go nazwał Śpiewak,  zacofanie technologiczne i zagrożenie energetyczne , o czym Pisze Ziemkiewicz . Państwo na skraju bankructwa ,   funkcjonuje tylko poprzez zaciąganie długu , który mają spłacać następne pokolenia . Według rankingów jedno z najbardziej skorumpowanych państw na świecie , poziom wolności gospodarczej obywateli gdzieś na poziomie Mozambiku. Uniwersytet Jagielloński i Warszawski gdzieś w okolicach  450 miejsca w rankingu uczelni .  Udział zaawansowanej technologii w eksporcie na poziomie 15 procent , przy 30 procentach w Chinach. Gospodarka tak prymitywna ,że Polska stała się największym w Europie i jednym z największych w świecie eksporterem niewykwalifikowanej eksploatowanej siły roboczej .
Jak jest tak dobrze to czemu jest tak źle. Kiedy Prusy i Rosja wykańczały Rzeczpospolitą Obojga Narodów , której względne w stosunku do liczących się sąsiadów  parametry były zbliżone do parametrów dzisiejszej Polski tak samo skorumpowane było sądownictwo , bezhołowie ówczesnej klasy politycznej , słaba i zacofana gospodarka .
 
Kluczem do wykończenia Rzeczpospolitej wtedy , teraz Polski jest nie dopuszczenie do zmian prawa, w tym wypadku do zmiany Konstytucji.
 
Posiadamy kuriozalna postkomunistyczną konstytucję
 
System wyborczy proporcjonalny .Kalisz mówiąc o Platformie mówił ,że kilka osób jest podmiotami , a kilkusetosobowa reszta nie ma nic do gadania, to zwykli żołnierze. Co to za Sejm jeśli wprawie stu procentach składa się z pozbawionej wolnej woli i faktycznego prawa głosu „ hołoty politycznej „. Aby zmienić ten stan rzeczy należy wprowadzić system wyborów jednomandatowych . Inaczej nie pozbędziemy się pozbawionej woli dziania na rzecz państw i społeczeństwa  „hołoty politycznej „głosującej jak wódz i otaczająca go oligarchia każe .
 
Potrzebujemy systemu prezydenckiego. Potrzebujemy godnej Polski i Polaków instytucji referendum , bo to mamy w postkomunistycznej konstytucji to tylko atrapa referendum uwłaczająca godności narodu.
O chorym systemie  sprawiedliwości , jednych z najwyższych w świecie podatkach i innych patologiach nie wspomnę .
 
Polska jest kondominium niemiecko rosyjskim , najlepszym dowodem jest chora, patogenna konstytucja, o której wadach wszyscy mówią , wszyscy wiedzą jak temu zaradzić, a  której nikt nie może zmienić.  
Wielki starożytny strateg chiński mówił , że w kraju , który chce się kontrolować należy starać aby  były złe prawa , cnotliwych i mądrych usuwać, a kanalie i zdrajców w obejmowaniu najwyższych urzędów wspierać.
 
Marek Mojsiewicz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
  
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale