Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2125k odsłon
680 odsłon

Mariusz Kamiński ( CBA) przejmuje Warszawę Co dalej

Wykop Skomentuj4

 

Mariusz Kamiński ( CBA) przejmuje Warszawę  Co dalej
 
Rzeczpospolita  „Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński ma zostać nowym pełnomocnikiem PiS na Warszawę – dowiedziała się nieoficjalnie „Rz”… „Zastąpi Mariusza Błaszczaka, który, jako pełnomocnik „namaszczony” przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, kierował strukturami w stolicy od 2008 r. Teraz ma zająć się już tylko pracą w Sejmie.”…” Przed wyborami samorządowymi w listopadzie miał duży wpływ na układanie list warszawskich. M.in. dzięki niemu jedynkę dostał były wiceszef CBA Maciej Wąsik – dziś szef Klubu PiS w Radzie Warszawy. Do rady miasta dostała się też Jarosława Maćkowiak, kolejna była pracownica CBA.”….(źródło )
 
Mój komentarz
 
Mariusz  Kamiński stoi w cieniu . Co nie oznacza ,że nie przygotowuje się do przejęcia schedy po Kaczyńskim . Według mnie , zresztą to sam  Kaczyński szykuje go na swojego następcę . System partii wodzowsko oligarchicznych jaki generuje postkomunistyczna konstytucja opiera się na wodzach i oligarchiach . Kaczyński w swoim wywiadzie tuż przedwyborami dla Janke mówił o swojej politycznej emeryturze.  W całkiem nieodległym zakresie . Jeśli Kaczyński nie ściągnie Ziobro i Kurskiego do Polski z Brukseli to oznacza zielone światło dla Kamińskiego jako sukcesora. Bruksela jest dla ewentualnych wodzów faktycznie zesłaniem , jeśli  nie banicją. Aby brać udział w rozgrywkach wewnątrz partyjnych , spiskach i budowaniu różnego rodzaju spółdzielni musi sie być na miejscu. Najlepszym przykładem jest  pozycja  głównych architektów PJN, spin doktorów . Michała  Kamińskiego i Bielana .  Kamiński pomimo skandalicznej absencji w Parlamencie Europejskim ,czyli przebywaniu w Polsce i uczestniczeniu w grach frakcyjnych PJN został pozbawiony wpływów w ugrupowaniu , które „zmontował „  .
 
Mariusz Kamiński może stanowić  też zabezpieczenie dla Kaczyńskiego na wypadek klęski w wyborach. Może zostać honorowym przewodniczącym, a Kamiński stanie na czele partii . Zresztą Kaczyńskiemu już teraz udała się rzecz be precedensu w powojennej Europie. Zbudował kult polityczny wokół swojego brata. Czegoś , czego panicznie bali i boją  się Niemcy.
 
Kamiński ma wszystkie zalety jaki predestynują go na następcę Kaczyńskiego, Jest świetnym organizatorem. Zbudował od podstaw organizację polityczną Ligę Republikańską  oraz strukturę państwową CBA . Ma charyzmę, o czym świadczy skupienie wokół  siebie ludzi w atakowanej ze wszystkich stron Lidze . W CBA pokazał że jest bardziej wierny zasadom , niż lojalności politycznej . Aczkolwiek nikt nie jest doskonały .
Na  pewno powrót Mariusz kamińskiego do gry politycznej jest powrotem  gracza wagi ciężkiej .
 
Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam
 
Marek Mojsiewicz   
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
 
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale