Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  597   0

Niesiołowski Platforma jest okupantem ,okupuje własny naród.

 

Niesiołowski Platforma jest okupantem ,okupuje własny naród.
 
Niesiołowski jest według mnie niedocenianym analitykiem. To dzięki jego wnikliwemu pochylenie się nad „ Raportem o stanie Rzeczpospolitej„ autorstwa Prawa iSprawiedliwości i wyciągnięciu z jego lektury właściwych wniosków wiemy jaki stosunek maja relacje Platforma naród, Platforma Polska . Któż w końcu może widzieć lepiej o tym , czy w raporcie Kaczyńskiego trafnie opisano działalność Tuska i Platformy , niż Niesiołowski , reprezentant betonu partyjnego PO .
 
Przytaczam tutaj parę zdań Niesiołowskiego , z niekłamanym zresztą „podziwem” dla nie czującego lęku przed przyzwoitością i kulturą dyskusji, ideologicznego „ berserkera „ Platformy.
 
 
Dziennik "Sugerowanie w tym raporcie, żePlatforma jestokupantem, okupuje własny naród, to jest język wojny domowej" - grzmiałMarszałek Sejmu. ...”Uważa on, że raport PiS o stanie państwa tomanifest wojny domowejwypowiedziany państwu, "innym rządom,temu rządowi, Donaldowi Tuskowi". Marszałek Sejmu za ten raport odsyłaJarosława Kaczyńskiegodopsychoanalityka. "To, że jest liderem partii nie oznacza, że psychoanalityk nie powinien się nim zająć. Może właśnie tym bardziej powinien" ( źródło )
 
Zanim przejdę odo omówienia osiągnięć „dobrobytu „ jakim obdarzyła cały naród jedynie słuszna Partia z Tuskiem, Ukochanym Przywódcą , Mojżeszem ( hołd Nitrasa ) ,Geniuszem Dotkniętym przez Boga ( hołd Nowaka ) na czele , podzielę się miłym zaskoczeniem jakim jest dla mnie życzliwa rada udzielona przez Niesiołowskiego Kaczyńskiemu dotycząca konsultacji psychologa. Państwo też pewnie jesteście zaskoczeni czemu Niesiołowski tak wielką wagę przywiązuje do lekarzy , do terapeutów leczących , korygujących zaburzenia i niedomogi psychiczne. A powód jest prosty .
 
Karnowski w Rzeczpospolitej o Igorze Ostachowiczu „Od 2007 roku nie odstępuje Donalda Tuska ani na krok.Oficjalnie doradza w sprawach medialnych – ale czy tylko?Powszechna w Sejmie opinia przypisuje mu niemal wszechwładzę. „...”Bez niego Tusk nie zrobi kroku– mówi jeden z naszych informatorów.”…” W kuluarach Platformy krążyły dośćwiarygodne opowieści o użyciu tak zwanego coacha, trenera psychologicznego,który pomógł Tuskowi poradzić sobie z klęską, praktycznie zbudował jego osobowość na nowo. Wtedy narodził się dzisiejszy premier – twardy, zewnętrznie odporny na krytykę, zazwyczaj rozluźniony, a kiedy trzeba – brutalny. A przede wszystkim, potrafiący te emocje w sobie wywoływać zależnie od potrzeb. Tego trenera miał przyprowadzić Tuskowi właśnie Ostachowicz.Więcej – kiedy trzeba, ma go przyprowadzać i dzisiaj.”....( Rasputin Tuska podejmuje za niego decyzje państwowe )  
 
I wszystko jasne. Jak widać mamy niezwykła sytuacje na szczytach władzy w Polsce . W Belwederze urzęduje Prezydent Komorowski , którego przymiotu umysłu profesor Krasnodębski opisuje jako „ rozległe dysfunkcje intelektualne „ a w Urzędzie Rady Ministrów premieruje premier Tusk , na którego decyzje polityczne i państwowe ma ogromny wpływ specjalista od PR . Jeśli prawda jest to co pisze Karnowski o psychicznym uzależnieniu Tuska od pomocy na tle psychiatrycznym to mamy pełny obraz „nędzy i rozpaczy „ na szczytach władzy w Polsce . Premier albo „ gra w gałę ” albo terapeutuje się u jakiegoś szarlatana od treningu , a może tresury psychologicznej .
 
Nie dziwmy się więc,że Polska za granicą jest pośmiewiskiem . The Economist pisze pogardliwie i lekceważące teksty zarówno o prezydencie Polski Komorowskim , jak i o premierze rządu polskiego Tusku
 
Taki śmieszny , żenujący tandem rządzący Polska to nie tylko „obciach za granicą „ ,bo w Polsce propaganda mediów stara się zrobić z nich mężów stanu , ale bardzo poważne źródło zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa . Wysiłki , aby chociażby w Polsce z Komorowskiego zrobić nawet już nie męża stanu to chociażby normalnego , trzymającego jakieś zachodnie standardy polityka , z powodu jego „ rozległych dysfunkcji intelektualnych „ pomimo znacznego nasilenie propagandowego prania mózgów „spaliło na panewce” . Jeśli chodzi o premiera to z pewnością indoktrynacja Polaków będzie skuteczniejsza po ewentualnej podmianie Tuska na Sikorskiego.
 
Jeśli chodzi o Komorowskiego to ma cechy charakteru , które pomimo „rozległych dysfunkcji intelektualnych pozwoliły mu przetrwać i budować karierę polityczna . Jedną z tych cech, która znalazła niezwykle podatny, żyzny grunt w Platformie Obywatelskiej to „ mierny, bierny,ale wierny”, a druga to żenująca chciwość .Próbka chciwości Komorowskiego zaczerpnięta z Gazety „W ostatnim dniu pełnienia funkcji marszałka Sejmu Bronisław Komorowski wzbogacił się o 22 tys. zł premii”...”Zostaliśmy nagrodzeni za ciężką pracę. Po katastrofie smoleńskiej w Prezydium Sejmu pracowaliśmy jedynie we troje - mówi "SE" wicemarszałek Stefan Niesiołowski.”...(źródło)
 
Innymi słowy, gdyby Komorowski nie dostał paru srebrników, to pewnie by nie stanął i nie oddał, co prawda wymuszonego, ale jednak hołdu nad grobami poległych w Katastrofie Smoleńskiej .
 
Po tym wstępie wracam do głównego wątku tego tekstu, czyli spostrzeżenia Niesiołowskiego ,jego impresji ,że Raport o stanie Rzeczpospolitej” sugeruje okupacji Polski i narodu polskiego przez Platformę Obywatelską.
 
Rewolucja , zryw narodu polskiego , polski sierpień pod duchowym przywództwem Wojtyły, który zresztą zrywu tego zasiał ziarno jest niedokończona, przerwana . Komunistyczna anytwolnościowa i antydemokratyczna kontrewolucja „ Układu Okrągłego Stołu” poddał Polskę okupacji ukonstytuowanych wtedy „ OSE „ Okrągłego Stołu Establishmentowi.
 
Termin OSE ukuła Fedyszak Radziejowska,która napisała „ „Nigdy jednakdomknięcie fasadowej demokracjinie było tak bliskie, jak dziś, gdy pozory demokracji zaakceptowali nie tylko politycy postsolidarnościowi, lecz także ich postsolidarnościowi wyborcy. Nie tylko lewica przywiązana biografią i interesami do PRL, lecz także„młodzi, wykształceni, z wielkich miast” nie mają nic przeciwko demokracji ograniczonej. „...”Powołany do życia przy Okrągłym Stole establishment (w skrócie będę dalej nazywać go OSE) planował demokrację fasadową”...”Można zakładać partie polityczne, stowarzyszenia, a nawet gazety i rozgłośnie radiowe, co cztery lata odbywają się wolne, tajne i powszechne wybory,ale treść demokracji, czyli autentyczna, merytoryczna rywalizacja elit, programów i partii politycznych nie istnieje.„...”Opozycja też nie jest przypadkowa, bo jej szanse na przejęcie władzy muszą być zerowe. Powołany do życia przy Okrągłym Stole establishment (w skrócie będę dalej nazywać go OSE) planował demokrację fasadową„...(Fedyszak Radziejowska kwestionuje istnienie demokracji w Polsce )
 
Polski poeta Rymkiewicz , któremu Michnik chce teraz w sądzie zakneblować „ piękny, wolny umysu „ powiedział ,ze „ PRL nie umarł, ona się tylko przepoczwarzyła „ .Oligarchia protektoratu rosyjskiego PRL , jej okupacja narodu polskiego wcale się nie zakończyła , ona się jedynie przepoczwarzyła. Proszę zwrócić uwagę na to co pisze Fedyszak „Powołany do życia przy Okrągłym Stole establishment (w skrócie będę dalej nazywać go OSE) planował demokrację fasadową”..”.
 
Zaplanowana budowa państwa niedemokratycznego , neototalitanego, oligarchicznego. Faktyczne pozbawienie narodu polskiego wpływu i kontroli na to kto i jak rządzi w Polsce . Wewnętrzna okupacja .
 
Jan Olszewski uważa że w ciągu ostatnich 20 lat były przeprowadzone dwie próby dokończenia „ niedokończonego „ sierpniowego niepodległościowego zrywu narodowego. Tak , niepodległościowego , gdyż ze słów Fedyszak wynika ,że społeczeństwo polskie nigdy nie wybiło się na niepodległość, suwerenność . Okupacje rosyjską i autorytarne rządy oligarchii komunistycznej , która dostała Polskę w pacht zastąpiła okupacjaOkrągłego Stołu Establishmenetu( Fedyszak RadziejowskiejOSE)
 
W poście pod tytułem „Olszewski . 1992 i 2005 . Bunty wobec Układu Okrągłego Stołu„ zacytowałem Olszewskiego .Olszewski napisał „ „W porozumieniach Okrągłego Stołu zawarta jest zasada, że nowa demokratyczna polska państwowość będzie budowana w oparciu o struktury PRL. Ta zasada została zakwestionowana w wyborach 4 czerwca 1989 r. przez większość Polaków. Tzw. strona solidarnościowo-opozycyjna nie skorzystała z tej okazji,aby odrzucić porozumienia i podyktować własne warunki odbudowy państwa. W rezultacie po przeszło 20 latach dominuje w naszym życiu politycznym nie tylko mentalność, ale także konkretne struktury i układy personalne z tamtego okresu. Próby zmiany tego stanu rzeczy podjęte w 1992 r. przez pierwszy rząd powołany po wolnych wyborach do parlamentu, a potem w 2005 r. po wyborze Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP zakończyły się niepowodzeniem.W rezultacie mamy dziś w Polsce swoistą hybrydę prawno–ustrojową, w ramach której instytucje demokratycznego państwa prawnego współegzystują z personalnymi i organizacyjnymi układami postkomunistycznej proweniencji. ( więcej )
 
 
Czytając i Fedyszak Radziejowską i Olszewskiego jasno widać, że III RP jest przepoczwarzoną, postkomunistyczna , patologiczna kontynuatorka oligarchicznego , autorytarnego polskiego protektoratu rosyjskiego.
 
Oprócz okupacji politycznej , pacyfikującej dążenia Polaków do zbudowania w Polsce demokracji, państwa prawa, wolnego ,otwartego społeczeństwa obywatelskiego mamy też do czynienia z okupacją ekonomiczną . Organizacje międzynarodowe w swoich raportach biją na alarm Mamy w Polsce do czynienia Z haniebnym największym w Europie rozwarstwieniem społecznym, patologiczna struktura społeczną , która składa się dwóch klas, żyjącej w dobrobycie i kumulującej coraz większą część majątku narodowego oligarchii , słynnejOSE, Okrągłego Stołu Establishement oraz całej reszt żyjącej albo w nędzy i ubóstwie , albo na ich granicach.
 
Eksploatację ,ucisk społeczeństwa przez wewnętrznego okupanta najlepiej ilustrują dane które podał Jarosław Kaczyński „Jarosław Kaczyński „ Warto być Polakiem dobrze zorganizowanym i wydajnym, ale nie traktowanym w pracyjak niewolnik. Bo już jesteśmy bardzo pracowici. Jest znamienne, że wedle danych OECD przeciętnyPolak pracuje aż2015 godzinw roku (pracowitsi są od nas Koreańczycy -2074godziny), a daleko za nami są uznawani za bardzo pracowitych Japończycy (1733godziny), Niemcy (1309godzin) czy Holendrzy (1288godzin).”...” Nieprzypadkowo w rankingu Doing Business 2010, opisującymłatwość robienia interesów, Polska jest na 70.miejscu wśród badanych 183 krajów. Nieprzypadkowo Polska zajmujeniechlubne 164. miejsce pod względem radzenia sobie z pozwoleniami na budowę.Nic nie usprawiedliwia tego, by Polska była dopiero na121. miejscu w kategorii łatwości płacenia podatków.Tak jak nic nie usprawiedliwia81. pozycjiPolski w kategorii "łatwość zamykania biznesu" czy77. miejscaw kategorii "wprowadzania w życie kontraktów"...”Wystarczy stwierdzić, że uniwersytet wHelsinkach jest już 72.w tzw. rankingu szanghajskim, podczas gdy najlepszy z polskichUniwersytet Jagielloński - 320.,a drugi, który się mieści w pierwszej pięćsetce, UniwersytetWarszawski (największy w Polsce) - znalazł się na miejscu396., o trzy pozycje niżej od małego uniwersytetu w fińskim Turku.”....”W dodatku, w przeciwieństwie do Finlandii, absolwenci naszych uczelni kompletnie nie interesują polskiego rządu i państwa, czyli z dyplomem trafiają prosto na bezrobocie (już ponad 50 proc. absolwentów nie znajduje pracy”....”O zapóźnieniu Polski pod względem nowoczesności ….Według danychKomisji Europejskiej Polska znajduje sięna ostatnim miejscu wśród krajów UEpod względem procentowego udziału weksporcie wyrobów wysokiej techniki.”.....”Równie źle wypadamypod względem innowacyjności (wedle danych unijnej organizacji Pro Inno Europe):wyprzedzamy w Unii jedynie Litwę, Rumunię, Łotwę i Bułgarię,”...”Według wydanego przez Komisję Europejską opracowania podsumowującego "największe osiągnięcia UE w nauce i badaniach naukowych"zajmujemy:- 13. miejsce pod względem wielkości funduszy pozyskanych w ramach siódmego programu ramowego (badania i rozwój technologiczny); -19. miejscepod względem wskaźnika sukcesu w ramach siódmego programu ramowego; -22. miejsce pod względem intensywności w dziedzinie badań i rozwoju (czyli odsetka PKB wypracowywanego w tym sektorze); -23. miejsce pod względem łącznego indeksu innowacyjności;-25. miejsce pod względem liczby wniosków patentowych (na milion mieszkańców)oraz -27. miejsce w eksporcie nowoczesnych technologii (liczonych jako odsetek całkowitej wartości eksportu).”....”nakłady na badania i rozwój ….(Polska ) 0,7 proc. PKB….WSzwecji,która przoduje w Europie, te nakłady wynoszą3,8 proc. PKB, w Finlandii - 3,4 proc., w Niemczech - 2,5 proc., w Słowenii - 1,45 proc., a w Czechach - 1,4 proc.Miejmy świadomość tego, że jeden amerykański uniwersytet Stanforda dysponuje o 30 proc. większymi środkami(nie licząc gigantycznego funduszu rezerwowego), niż wynosicały budżet polskiej nauki. Miejmy świadomość, że finansowanie nauki w Polsce na mieszkańca jest prawie dziesięciokrotnie niższe od średniej w starych państwach Unii (19 euro wobec 185 euro).” (więcej )
 
Musimy spojrzeć prawdzie w oczy . Znajdujemy się pod okupacją polityczną ,a dopełnia tego budowa ze społeczeństwa „nowego chłopstwa pańszczyźnianego „poddanego ekonomicznemu wyzyskowi , eksploatacji drakońskimi podatkami. Do tego okupanci terrorem intelektualnym chcą narzucić swój system antywartości politycznej poprawności z jej personifikacją , mającym już cechy pornograficzne kultem „Bolka”
OSEna czele Tuskiem i Platformą wprowadzili okupację Polski i całego społeczeństwa. Czy uda się Polkom dokończyć zryw niepodległościowy i uwiecznić go budową wolnej , demokratycznej, republikańskiej IV Rzeczpospolitej . Czy uda się Polakom przekreślić akt okupacji Polski przez OSE , jakim był Okrągły Stół . Dokończyć dzieło , którego ziarno zasiał sam Wojtyła Wielki.
 
Jesteśmy w stanie politycznej i kulturowej wojny domowej . Może wygrać tylko jedna strona . Albo Platforma , III RP demokracja fasadowa , albo IV RP i demokracja republikańska . Albo Platforma i „nowe chłopstwo pańszczyźniane” ,albo wolność gospodarcza, niskie podatki , godziwe życie . Albo Platforma i pornograficzny kult „ Bolka” ,albo wartości głoszone przez Wojtyłę.
 
Chodzi również o wolność słowa, wolność badań naukowych , prawa człowieka, wolne społeczeństwo otwarte. Albo Platformie i Tuskowi uda się dokończyć putynizacji , rosjanizacji, oligarchizacji Polski , albo to my dokończymy zryw sierpniowy i wprowadzimy Polskę w krąg wartości judeochrześcijańskich, demokracji, państwa prawa , kwitnących uniwersytetów , kultury.
 
Stawką jest wolne , kwitnące ,demokratyczne , bogate,  technologicznie i kulturowo zaawansowane społeczeństwo obywatelskie.
 
 
 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale