Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2278k odsłon
  1181   0

Krasnodębski Juncker Suwerenność Grecji się skończyła .

Krasnodębski Juncker Suwerenność Grecji się skończyła .
 
Krasnodębski w Rzeczpospolitej opublikował artykuł „Przedostatnia deska ratunku” składający się z dwóch części. Pierwsza byłą poświęcona podrygom propagandowym Tuska na salonach Europy oraz opieraniu się jego władzy na Niemcach , w których interesie jest aby dalej rządził w Polsce.
Istotniejsza jest jednak część druga , zatytułowana „Protektorat Grecji „ w której Krasnodębski pisze o planach pozbawienia Grecji suwerenności , sprowadzenia jej do poziomu protektoratu.
 
Uważam tą druga cześć artykułu Krasnodębskiego za niezwykle ważną, gdyż opisuje nowe zjawisko cywilizacyjne. Zjawisko XXI wiecznego kolonializmu w Europie . Kolonializmu , którego za chwilę ofiarą może być Polska .
 
Zanim przejdę do omówienia , w szkicowej formie , tego zagadnienia w którym będę chciał przywołać uwagi żony Sikorskiego Anne Applebaum dotyczące neokolonializmu ,polityki neokolonialnej w stosunku do Grecji przedstawiam kilka uwag Krasnodębskiego wyłowionych z jego artykułu
 
 
Krasnodębski „Na szczęście dla rządzących utrzymanie Tuska przy władzy jest w interesie wielu ważnych "europejskich graczy", szczególnie naszego zachodniego sąsiada „...„W przeciwieństwie do chwalonego powszechnie Tuska Orban od samego początku znajdował się pod ostrzałem – nie mniejszym niż kiedyś Lech i Jarosław Kaczyńscy – europejskich mediów, inspirowanych przez rodzimych krytyków, głównie postępowych intelektualistów. „...„Przy tej ostatniej okazji Jean-Claude Juncker ogłosił, że suwerenność Grecji właśnie się skończyła, co w niemieckich mediach było przez chwilę wiadomością numer jeden „....”W tygodniku "Focus" Juncker wyznał otwarcie, iż "prawdą jest, że suwerenność Grecji zostanie w ogromnym stopniu ograniczona". Jego zdaniem sprzedaż greckiego majątku powinna zostać przeprowadzona przez kontrolowane przez UE powiernictwo. Unia wyśle też ekspertów, by zajęli się ściąganiem podatków i zapewne w ogóle zarządzeniem Grecją. Tak więc nawet wyprzedaży swego majątku Grecy nie będą mogli dokonać sami, a Unii Europejskiej przybył kolejny protektorat – obok Kosowa i Autonomii Palestyńskiej. „...”Skądinąd warto jednak się zastanowić, jak łatwo jest stracić w Europie suwerenność i że dzisiaj utrata ta nie musi się łączyć z użyciem środków militarnych, jak długo wystarczają lokalne siły porządkowe. „....(źródło)
 
Jaki był mechanizm doprowadzenia Grecji przez Niemcy , bo to one finansowo i politycznie za tym stoją do statusu protektoratu , mechanizm pozbawienia Greków ich praw politycznych oraz sprowadzenia ich do roli nowych chłopów pańszczyźnianych . Którzy w pocie czoła będą harowali na swoich nowych panów rezydujących w Berlinie na niemiecką, pruską oligarchię . „Państwo niemieckie to konglomerat polityczno finansowy
 
Jak to się stało ,że Niemcom opłacało się pożyczać pieniądze Grecji rządzonej przez zdemoralizowaną, kleptokratyczną elitę. Jak opłacało się się Niemcom pożyczać swoje miliardy , wiedząc , że pożycza się bankrutowi. Przecież nikt rozsądny tak nie robi .
 
Każde genialne posunięcie , pomysł cechuje się prostotą. Niemcy pożyczały,ba wydaje mi się ,że popierały rozkradanie i marnotrawienie swoich pożyczonych pieniędzy , gdyż zastawem byli … Grecy . Niemcy dzięki zaawansowanej socjotechnice , za śmieszne pieniądze uzyskały parę milionów Greków zamienionych w chłopów pańszczyźnianych .
 
Na przykładzie Grecji widzimy początek procesu kolonizacji Unie Europejskiej przez Niemcy. Proces swoistej kolonizacji wewnętrznej . Rokita przytomnie zauważył ,że „Traktat lizboński – absolutny majstersztyk niemieckiej polityki – uznaje właśnie de iure najważniejszą rolę Niemiec w Unii.”..”Niemcy odzyskaly polityczna sile”...”.Premier Putin nawet nie stara się ukryć swoich marzeń o tym, aby „dwa wielkie historyczne narody” – Rosjanie i Niemcy – stworzyły polityczne fundamenty nowego europejskiego porządku„...”Francja dla pozyskania niemieckiego poparcia zrzekła się nawet dumnie strzeżonego przez lata francusko-niemieckiego parytetu w Unii Europejskie”.Polska przez ostatnie lata miota się z niemieckim problemem, nie mogąc sama sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nowe niemieckie mocarstwo to bardziej kłopot dla polskiej suwerenności (jak sądzą Kaczyńscy), czy raczej jedyny sojusznik i deska ratunku dla Polski pozbawionej przecież mocnych sojuszników w Europie (jak uważa Tusk) „( więcej)
 
Traktat Lizboński ,uszyty pod nowe niemieckie, szowinistyczne jak uważają gazety irlandzkie ( więcej ) mocarstwo zabezpiecza politycznie niemiecką politykę kolonizacyjną .
 
Anne Appelbaum tak pisała już rok temu „ Mam przed sobą wstępną wersję najnowszej „decyzji” Rady Unii Europejskiej w sprawie Grecji. Nie jest to tajny dokument, jego fragmenty pojawiły się w gazetach. Parlament w Atenach już przegłosował niektóre jego postanowienia. Podobną, choć nie tak szeroko zakrojoną decyzję ogłoszono już w lutym. Chociaż nikt nie robi z niej tajemnicy, mało się dotąd mówi o jej politycznym znaczeniu. Nie jest to bowiem zwykły produkt eurokracji. Przypomina raczej akt kapitulacji, który naczelny wódz podpisuje w stojącym w lesie wagonie na zakończenie krwawej wojny.”…” Ale decyzja ta stanowi przejaw czegoś zupełnie nowego. Wprawdzie Unia Europejska od zawsze wymagała od krajów członkowskich rezygnacji z części suwerenności, ale Grecja właściwie nie zachowa już żadnej suwerenności. Umowy z MFW również są obwarowane warunkami, ale język, w jakim je sformułowano, jest nieco inny: zadłużony kraj prosi o pomoc, fundusz reaguje. W tym przypadku UE postanowiła, co Grecja ma zrobić. Nie sądzę, by ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że UE ma aż taką władzę nad swoimi członkami. A na pewno nie wiedzieli o tym Grecy.”…” jawne narzucenie Grecji woli UE posłuży także jako ostrzeżenie dla innych,”…” Ale jeśli łamiesz zasady, ryzykujesz znalezienie się pod obcą finansową okupacją. Jeszcze chyba nie ukuliśmy nazwy na to zjawisko – może neo-euro-kolonializm? – ale niepostrzeżenie już nadeszło „...( więcej )
 
W ciągu roku Niemcy poddały swojej politycznej kontroli serwilistyczne elity greckie , miały czas na zbudowanie klimatu w którym wyniszczają psychologicznie naród grecki , tak , aby potulnie przyjął status narodu parobków spłacających lichwiarskie , nie swoje rozkradzione przez grecką oligarchię długi .
 
Niemcy testują swoje metody kolonizacji na Grecji, na Grekach .Testują mechanizmy budowania serwilistycznych kolaborujących z przyszłym kolonialnym okupantem lokalnych elit . W historiografii znany jest termin wymiany ,podmiany elit .Normanowie w Anglii podmienili elity anglosaskie w Anglii , tureccy Bułgarzy w przyjętej od nich nazwy Bułgarii . Niemcy stosują jednak rozwiązanie które transformuje miejscowe elity w nadzorców milionów nowych chłopów pańszczyźnianych , których prac będzie zawłaszczana przez nową elitę między innymi pod pozorem spłaty długów.
 
Polska jest w trakcie strukturalnej zapaści demograficznej i ekonomicznej . Jest na najlepszej drodze do wprowadzenia tak jak to się planuje w Grecji niemieckiego komisarycznego zarządu. Nie trudno zgadnąć , kto w nagrodę za doprowadzenie do takiej sytuacji stanie na jego czele. Nasz Koziołek , wcale nie taki matołek .
 
 
 
Uważam ,że społeczeństwo nie może odpowiadać za długi, bardzo często fikcyjne, rozkradzione ,zaciągnięte przez kleptokratyczne rządy ,że państwa powinny mieć prawo zbankrutować, a żerujące na tym procederze obce państwa i ich banki powinny solidarnie ponieść starty . Uważam ,że rząd powinien mieć konstytucyjny zakaz zaciągania długów. W sytuacjach wyjątkowych dla państwa rząd mógłby się zadłużać po otrzymaniu zgody społeczeństwa wyrażonej w referendum
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale