Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2108k odsłon
2718 odsłon

List .Kaczyński o słusznym społecznym gniewie

Wykop Skomentuj47

 
List .Kaczyński o słusznym społecznym gniewie
 
 
Warto zwrócić uwagę na list Kaczyńskiego . I to nie ze względu na liczne „ziobralia „ ale na coraz bardziej radykalną analizę sytuacji społecznej i relacji ze światem zewnętrznym . O przełomie , przyjęciu koncepcji twardej konfrontacji , już nie tylko politycznej z establishmentem, układem można mówić od czasu personalnego ataku Kaczyńskiego na Merkel .
 
Oddajmy głos Kołodce z jego wywiadu w Polsacie .Uważa on że Kaczyński jest inteligentnym politykiem i słowa o Merkel były powiedziane z wyrachowaniem . Że Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy za rok , za dwa , kiedy Polacy biorąc przykład z innych europejskich narodów rozpoczną antysystemową rewoltę przeciwko eksploatacji przez banki i finansistów . Kołodko wyśmiał zapewnienia Tuska i Rostowskiego ,że ci zapewnia Polsce stabilizację . Oskarży ich że ich działania wpędzają Polskę w tragiczna sytuację ekonomiczną.” ...( więcej)
 
Pozostając przy Niemczech i stosunku PiS do nich oraz oceny zagrożenia jakie niosą one dla Polski warto zapoznać się z opinia Macierewicza „ W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" Macierewicz był pytany o ocenę expose Donalda Tuska. - Prawdziwym celem zdefiniowanym w wystąpieniu Donalda Tuska jest przystąpienie Polski do strefy euro, cel ten doprecyzował zresztą Leszek Miller z SLD a jego lewaccy rywale popędzają by zlikwidować państwo polskie jak najszybciej. Ratunek przed polskim patriotyzmem, prawicą i PiS-em polegać ma więc na tym, że będziemy częścią wielkich Niemiec, czy też Mitteleuropy, bo tak się w tej chwili kształtuje Unia Europejska. „....( źródło)
 
Ci którzy sądzą, że opinie Macierewicza w stosunku do Niemiec są na tle Europy radykalne , czy ekstremalne głęboko się myli . Irlandia „ Irlandzki nowy minister finansów Michael Noonan powiedział wyborcom ,że Unia Europejska jest grą , zmową na korzyść Niemiec. Opinie w artykułach w większości irlandzkich gazet ostrzegają przed powrotem Niemiec do szowinistycznego imperializmu „....( więcej)
 
Nie kto inny jak żona Sikorskiego Anne Applebaum opisując metody jakie zastosowano w stosunku do Grecji użyła mocnego słowa „ neokolonializm „ … ( więcej )
 
Wracamy jednak do analizy Kaczyńskiego dotyczącej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce . Kaczyński obala mit demokracji i praworządności III RP , uważa ,że struktury układu, establishment jak go nazywa rozpoczęły zabezpieczanie swoich interesów i swojej pozycji w Polsce od niszczenia, od pozbawiania Polaków resztek demokracji poprzez całkowite zamkniecie stryktur politycznych , zbudowanie monopartii .
 
Krasnodębski , naukowiec wyrzucony z pracy na uczelni za poglądy, już dawno tak opisywał monocentryczny system polityczny fasadowej , ułomnej demokracji w Polsce. Krasnodębski „ Otóż w Polsce po 20 latach niepodległości ustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity. Rola PSL w obecnej koalicji przypomina rolę ZSL”...( więcej)
 
Kaczyński w swoim liście dostrzegł putynizację i totalitaryzacje systemu jaka się dokonuje w Polsce . Tak to określił „Dziś łamanie prawa, w tym także praw obywatelskich i praw człowieka, przybiera ostentacyjny charakter
 
Kaczyński przestrzega ,że establishment zadaje sobie sprawę ze skutków społecznych kryzysu , oraz zniszczenia wolnego rynku rozpoczął terror propagandowy politycznej poprawności .Narzędziem do tego jest rozbicie rodziny , systemu wartości , dzięki czemu system uchroni się od jak to ujął Kaczyński słusznego społecznego gniewu .
 
Autorytarny system w Polsce , coraz częściej określany mianem miękki totalitaryzm doprowadził do jak to ujął Kołodko do tragicznej sytuacji ekonomicznej. Praktyczne monocentryczne, monopartyjne zamknięcie systemu politycznego , terror propagandowy politycznej poprawności zawłaszczający przestrzeń publiczną załamał , zablokował budowę wolnego, otwartego społeczeństwa obywatelskiego.
 
Kaczyński podobnie jak opozycja w czasach totalitarnej PRL doszedł do wniosku ,że na drodze do IV Rzeczpospolitej nie obędzie się bez drugiego Sierpnia .
 
W tej dramatycznej sytuacji Kaczyński musiał zgodzić się z diagnozą Rokity co do metod rozwiązania problemów społeczeństwa ze skorumpowana , zdemoralizowaną kleptokracją kontrolująca i eksploatującą społeczeństwo .
 
Rokita w tekście „Zazdroszczę Arabom” tak napisał „Wielu polityków w Europie zachowałoby się dziś chętnie jak kanclerz Schmidt po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce: smutne, że są tam represje, ale dla stabilności Europy zniewolenie Polaków jest błogosławione. Ale ponieważ tyrani zaczęli masowo zabijać zbuntowanych ludzi, więc teraz już nie wypada.
A pan jest tą „niestabilnością” zafascynowany. To rzeczywiście zmiana na lepsze?

Jestem absolutnie zafascynowany! Od momentu, gdy zobaczyłem 1 lutego milion młodych ludzi na placu Tahrir. W ich twarzach, gestach, żądaniach zobaczyłem przecież siebie samego sprzed 30 lat, przeniesionego w inny świat. Przypomniała mi się prawda, tak przez nas zbanalizowana, że wolność jest uniwersalnym pragnieniem każdego człowieka. W Kairze to dziś nie jest banał. A potem zobaczyłem, jak to wielkie zgromadzenie młodych ludzi, na głos muezina pochyli się zgodnie przed Bogiem. Przypomniała mi się kolejna klisza: gdańscy stoczniowcy w sierpniu 1980 roku klęczący jak jeden mąż przed Najświętszym Sakramentem w rękach księdza Jankowskiego. Tamto zdjęcie obiegło świat i świat się przestraszył polskiej religijności. „....( źródło )
 
Po spodem wyciągnąłem z listu Kaczyńskiego według mnie najważniejsze tezy dotyczące sytuacji społecznej i politycznej w Polsce .
 
„Jesteśmy formacją, która domaga się w Polsce dobrze funkcjonującej, nie fasadowej, demokracji i pełnej praworządności, tzn. m.in. rzeczywistej równości obywateli wobec prawa i rzeczywiście wolnego rynku. Jesteśmy partią, która nie godzi się na istniejący zarówno w sferze życia publicznego, jak i społecznego oraz gospodarczego system przywilejów i nieuprawnionej dystrybucji dóbr. „...”Musimy obronić polską tradycję, Kościół, rodzinę, wartości patriotyczne, a także zwykły zdrowy rozsądek przed ofensywą sił lewicowych chcących zaszczepić w naszym kraju reguły tzw. poprawności politycznej, czyli w istocie antychrześcijańskiego i sprzeciwiającego się wszelkim tradycyjnym wartościom porządku. „...”Ma odwrócić uwagę społeczeństwa od skutków kryzysu zawinionego przez światowy, europejski, ale także polski, establishment, ma służyć ochronieniu go przed słusznym społecznym gniewem. „....”Musimy bronić praworządności i demokracji. Budowany od 1989 roku system mimo deklaracji, a także treści wielu podstawowych aktów normatywnych, nigdy nie był ani w pełni demokratyczny, ani w pełni praworządny. „...”Szok, jakim dla establishmentu było zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, zrodził tendencję do całkowitego zamknięcia systemu, tak, by stał się on w istocie bezalternatywny, a demokracja zmieniła się w fasadę. Praworządność nigdy nie stała w Polsce na choćby zadowalającym poziomie. Dziś łamanie prawa, w tym także praw obywatelskich i praw człowieka, przybiera ostentacyjny charakter „....”Chodzi np. o uczelnie, a dokładnie o te z nich, które mają szansę stać się liczącymi ośrodkami nauki, w których awans naukowy powinien się odbywać tylko według kryteriów w pełni potwierdzających się także na międzynarodowym rynku odkryć, innowacji i nowych idei. „....”Dominujące od dawna państwa, czyli Niemcy i Francja, odrzuciły dziś wszelkie pozory, wszelkie procedury i jawnie ograniczają czy wręcz likwidują już nie tylko suwerenność, ale także demokrację w krajach słabszych. „....”Jednocześnie przygotowywane są rozwiązania, tym razem ujęte już w unijnych przepisach, których skutkiem będzie tak daleko idące ograniczenie suwerenności państw, zwłaszcza w sferze polityki gospodarczej, że w razie ich wprowadzenia będzie można mówić o jej zniesieniu, a wraz z nią zniesieniu także demokracji. Parlament, który o niczym nie decyduje, nawet wybierany w pełni demokratycznie, przy zachowaniu równości ścierających się stron i wszelkich praw obywatelskich, jest tylko fasadą. To samo dotyczy wybieranego demokratycznie prezydenta. Wskazana utrata suwerenności nie będzie przy tym dokonana na rzecz ponadnarodowych instytucji, tylko faktycznie na rzecz silniejszych państw. „...( źródło )
 
Wydaje się że elity przestraszyły się faktu ,że pomimo propagandowego terroru za Kaczyńskim stoi żelazny elektorat . Co trzeci Polak . A po sprzedaniu rolników przez PSL również oni w dużej mierze staną w szeregach elektoratu Kaczyńskiego .
 
Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale