Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
1018
BLOG

Sikorski za hegemonią Niemiec w Europie

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 6

Sikorski za hegemonią Niemiec w Europie
 
Polecam wywiad Janke i Zdorta z Sikorskim , czołowym przedstawiciela opcji pruskiej, czy jak to określa Michalkiewicz stronnictwa pruskiego. Tytuł wywiadu „W Unii tyle autonomii co w USA
 
Aby zrozumieć genezę serwilizmu Sikorskiego wobec Niemiec warto wspomnieć o diagnozie Jarosława Kaczyńskiego sprzed dwóch lat „ Jarosław Kaczyński bardzo surowo zrecenzował rządy Platformy, które mają korzenie w planach Kongresu Liberalno Demokratycznego, który opowiadał się za landyzacjąPolski i rozważał likwidację Wojska Polskiego. - Proszę pomyśleć o tym, co dzieje się dzisiaj: niszczenie systemu oświaty, rozbijanie polityki kulturalnej, rezygnacja z polityki historycznej, plany sprzedaży energetyki i resztki banków - zauważa Kaczyński.”... ( więcej)
 
Landyzacja to nic innego jak powtórzenie procesu germanizacyjnego dokonanego na polskiej społeczności Ziem Odzyskanych . Tylko teraz celem jest cały obszar Polski. I takie same instrumenty i narzędzia. Akceptacja dominacji politycznej niemieckiego centrum i ochrona ekonomicznych interesów zdemoralizowanej tubylczej elity.
 
Problemem współczesnej Europy i jej integracji są ..Niemcy . The Economist tak o tym pisze”Niemcy dały czerwona kartkę dalszej integracji Unii .Europa powinna przyjąć nowych członków w Europie wschodniej i z Morza Śródziemnego. W Europie liczy się tylko jeden polityk, który  jest równy  amerykańskiemu  Obamie i chińskiemu  Hu . Angela Merkel . Ale ona nie będzie Prezydentem   Rady Europejskiej. Można wybrać pomiędzy euro pigmejami ..”....( więcej )
 
Aby sobie odpowiedzieć dlaczego Niemcy nie chcą budować demokratycznej unii odpowiada inny tekst tegoż czasopisma „ Reforma strefy euro wykreuje Niemiecką Europę , a nie taka ekonomiczna Pax Germanica jak niektórzy obserwatorzy to sobie wyobrażają.Potrzebujemy niemieckiej dyscypliny powiedział Sylvie Goluard , francuski członek Parlamentu Europejskiego „....” Nawet w złotych czasach europejskiej integracji Niemcy były kłopotliwym   partnerem, zbyt dużym , aby być tylko pierwszym pomiędzy równymi, ale zbyt małym aby być hegemonem , jak powiedział Helmut Kohl , kanclerz , który zjednoczył Niemcy . Niemcy nigdy nie traciły z pola widzenia swoich interesów .’…” Jako twórca euro / Merkel/ szybko pokazała że nie jest tej klasy politykiem co Kohl. W czasie ekonomicznego kryzysu jej pierwszym odruchem było zwiększona ochrona niemieckich  interesów . Wpłynęła na wybór słabych polityków na szefa prezydencji Unii i unijnego ministra spraw zagranicznych, oba stanowiska zapisane w Traktacie Lizbońskim.”…”Pod Merkel .Niemcy nie są już aktorem wspierającym miedzy narodowy rozwój , powiedział Hans Stark z French Institute for Inmternational Relation . Aktualne przeświadczenie ,powiedział , mówi że pojedynczy rząd , a nie ich europejska zbiorowość będzie głównym aktorem, i Niemcy przyjęły tą rolę „.....”Niemcy  posiadają przywódcę , który jest traktowany poważnie przez innych ...’…” Niemcy domagają sie wiodącej pozycji w unijnych instytucjach . Uwe Corsepius , pani Merkel doradca do spraw europejskich , będzie sekretarzem generalnym Rady  Europejskiej. Axel Weber, aktualnie szef Bundesbanku  jest  faworytem do stanowiska prezydenta Europejskiego Banku Centralnego .W europejskich rozmowach Niemcy nadają im ton. „....( więcej )
 
 
Sikorski tak pisze o zagrożeniu jakie istniej ze strony Niemiec „W polskim interesie jest to, aby Niemcy – jako największa gospodarka i najludniejszy kraj Unii – korzystały ze swojego znaczenia w ramach instytucji, na które także Polska ma wpływ, czasami w pojedynkę, a jak nie, to w koalicji. Bo próba sprawowania przywództwa – jak to ujął kiedyś Karl Lammers z CDU – metodami tradycyjnymi jest znacznie gorsza. „....”Jnake , Zdort Czy oznacza to, że jest pan zwolennikiem mianowania unijnych superkomisarzy nadzorujących gospodarki państw europejskich?
Komisarz unijny – biorący pod uwagę interes całej Unii – to lepsze rozwiązanie niż próby gaszenia pożaru poprzez cząstkowe decyzje w niektórych państwach. Jako prezydencja, Polska stoi na straży metody wspólnotowej.”.....”Jnake , Zdort Nie boi się pan, że unijna ingerencja w budżety narodowe de facto  oznaczać będzie bezpośredni wpływ Brukseli na politykę poszczególnych państw? A czym to się różni od klasycznych instrumentów, z których korzystają banki wobec firm, które nie spłacają swoich należności? Wzywa się zarząd firmy i wskazuje, na czym oszczędzić, a co sprzedać.”....”JJanke Żdort Czy w sprawie negocjacji z Ukrainą nie ulegamy zbyt łatwo logice naszych zachodnich partnerów? „....”Czas polskiej prezydencji, może z powodu kryzysu, może z powodu braku koncepcji  polskiego rządu, należał raczej do Merkel i Sarkozy'ego niż do Sikorskiego i Tuska. Nie pokazaliśmy naszej wizji Europy. „.....Korzyścią dla Polski będzie przetrwanie i rozwój federacji, przez członkostwo w której realizujemy nasze potrzeby bezpieczeństwa i dobrobytu. Nie chcemy wyszarpywać jakichś prerogatyw po to, żeby z nimi uciec na peryferie, tylko abyśmy jako patriotyczni Polacy i patriotyczni Europejczycy zadbali, żeby z jednej strony federacja działała dobrze, a z drugiej szanowała tożsamości narodowe. „...( źródło)

 
Proszę zwrócić uwagę na słowa Sikorskiego ,że lepiej pozwolić Niemcom korzystać z ich znaczenia w instytucjach unijnych.

 
Kluczowym problemem dla Polski i dla Polaków jest forma integracji Polski z Unią . Na jakich warunkach się to odbędzie . Czy zostanie zbudowana federacja demokratyczna ,, której koncepcję najlepiej nakreślił Ganley , czy też Unia oligarchiczna , przed którą ostrzegał Lech Kaczyński z oligarchią niemiecka jako hegemonem europejskim , a Polakami w roli robotników fabrycznych Europy .Sikorski sprzedaje interes Polaków , gdyż pozwolenie Niemcom na dalsze kontrolowanie kursu w jakim Polaka zdąża skończy się scenariuszem Michalkiewicza. Gospodarka i społeczeństwo peryferyjne z prymitywnymi uczelniani, wyludniającymi się miastami , większością dóbr kontrolowana przez Niemców i foksdojczów .
Proszę zauważać ,że żaden z trendów spychających od lat Polskę w kierunku przepaści nie został zastopowany , ba pod rządami Platformy każdy nabrał tempa . Dla Polski hegemonia Niemiec ,ślepa akceptacja ich roli na terenie naszego kraju jest najgorszym rozwiązaniem. Oznacza to również rezygnacje Sikorskiego z polityki wschodniej , jagiellońskiej , rezygnacje z polskie racji stanu.

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka