Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2258k odsłon
  809   0

Sikorski uzgodnił test przemówienia z Niemcami ?

Sikorski uzgodnił test przemówienia z Niemcami ?
 
 
Jako wprowadzenie pozwolę sobie zacytować opinie Rokity o Sikorskim „on publicznie mówi słowa, których nie wypowiedziałby minister żadnego, nawet najsłabszego, kraju.”....
 
Polecam tekst przemówienia Sikorskiego „ Polska a przyszłość Unii Europejskiej„ który jest przykładem skrajnego serwilizmu , . Odniosłem wrażenie ,że tekst ten, niekonsultowany ani z Komorowskim ani Tuskiem był konsultowany , ba był uzgodniony z Niemcami . Wszystkie tezy z tekstu służą interesom niemieckim. Niemcom było wstyd wystąpić z czymś tak faworyzującym Niemcy i ich interesy to znalazły sobie polskiego usłużnego klakiera .
 
Najważniejsze słowa z tekstu Sikorskiego „Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy.Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa.
 
Tylko krowa nie zmienia poglądów . A przecież Sikorski nie wygląda na krowę . Kiedyś mówił o nowym pakcie Ribbentrop Mołotow, ale lepiej było przejść na pruską służbę . Polecam jeśli ktoś znajdzie w internecie rozmowę Pęka z Halickim o Sikorskim
 
Sytuacja w Polsce przypomina tą z czasów upodlonej Rusi jęczącej pod batogiem chanów mongolskich. Ruscy władcy rywalizowali między sobą, kto bardzie się poniży przed chanem, który bardziej ograbi swoich obywateli i złoży większe daniny .
 
Sikorski ostro zagrał i przelicytował w swojej pruskości Tuska. Warto przypomnieć historię pruską Sikorskiego . Zaczął os słynnego expose w którym zaatakował politykę jagiellońską i chciał z niej zrobić trupa .
 
Sikorski posłusznie rezygnuje z propagowania demokracji w Europie. Niemcy są absolutnym przeciwnikiem budowy demokratycznej Europy . Sikorski zaproponował niemiecką wizje Europy kontrolowanej przez niemiecką oligarchię kontrolującą rządy , obciążenia podatkowe, planującą kierunki rozwoju dal jednych i blokadę dla drugich . Nie zająknie się na temat praw obywatelskich mieszkańców Niemiec. I to było istotą przemówienia Sikorskiego . Kontrola ekonomiczna i idąca za tym koncentracja bogactwa w Niemczech w rękach niemieckiej oligarchii.
 
Sikorski poza tym demonstruje w imieniu Niemiec ich siłę i butę . Aby to zobrazować zestawię dwa fragmenty z jego expose i tego , obecnego , berlińskiego przemówienia .
 
Z Expose „W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie - a więc także my - mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza. „....( więcej)
 
I z przemówienia berlińskiego „Po szóste, że z racji rozmiarów i historii Waszego kraju, ponosicie specjalną odpowiedzialność,aby chronić pokój i demokrację na naszym kontynencie. Jak mądrze stwierdził Jurgen Habermas, „Jeśli projekt europejski upadnie, pojawi się pytanie jak wiele trzeba będzie czasu, aby odzyskać status quo.Przypomnijmy sobie rewolucję niemiecką z 1848 r.: po jej klęsce potrzeba było stu lat, aby doprowadzić do tego samego poziomu demokracji. „...”Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie:Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności„......”Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy.Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom. „...(źródło )
Wypowiedź Rokity o Sikorskim , będąca najlepszą oceną „ tego pana „ jak Sikorskiego określił Bogdan Pęk .
 
 
Rokita o Sikorskim „Dość już tego zawracania głowy polskością…” Tak Rokita opisuje zły klimat społeczny  i dalej mówi o Sikorskim „. Politycy zaś – zwłaszcza rządzący – przyjęli taktykę zobojętniania nas na wszelkie kłopoty oceanem mowy-trawy. Jest jeden wyjątek,to minister spraw zagranicznych. Niestety,jego myślenie podąża w niebezpiecznym kierunku.”…Tyle że on publicznie mówi słowa, których nie wypowiedziałby minister żadnego, nawet najsłabszego, kraju. Że „Polska przez krótki czas odgrywała sztucznie zawyżoną rolę. A teraz tę rolę musimy urealnić.” .. „Sikorski pisze, że naszą politykę w tej sytuacji trzeba zmienić, a myśmy jeszcze nawet nie sformułowali dobrej diagnozy.Ja tej nowej linii Sikorskiego nie popieram”….  „Także Donald Tusk nie powinien pochopnie 1 września na Westerplatte operować językiem rosyjskiej dyplomacji, snując dywagacje o nowym ładzie bezpieczeństwa z udziałem Rosji. To jest przecież tradycyjnyjęzyk polityków rosyjskich, który zakłada, że należy pomóc rozbić NATO.”....( więcej)
 
 
Jeszcze dwa inne fragmenty dotyczące Sikorskiego
 
W Gazecie Wyborczej napisał „Podobnie jak Niemcy i Rosja dzisiejsza Polska zasadniczo różni się od swoich poprzednich historycznych wcieleń. Jej dzisiejszy potencjał rozwojowy i możliwość jego najpełniejszego wykorzystania zależynie od statusu "jagiellońskiego" mocarstwa regionalnego.„Dlatego z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć: właściwej odpowiedzina dylematy geostrategiczne i tożsamościowe Polski nie oferują jagiellońskie ambicje mocarstwowe. Jest nią natomiast nowoczesne państwo narodowe, przy czymprzymiotnika "narodowy" używam nie w znaczeniu etnicznym, lecz politycznym, obywatelskim.”…. Przegrana wojna polsko-niemiecka 1939 roku oznaczała klęskęcywilizacyjną "państwowości jagiellońskiej". II Rzeczpospolita była przednowoczesnym w istocie państwem wielonarodowym”… Wśród fundamentalnych pryncypiów współczesnej polityki europejskiej na podkreślenie zasługuje odejście od zasady równowagi sił i budowania koalicji przeciw najsilniejszemu państwu „..( więcej )
 
Sikorski posłusznie chroni interesy ekonomiczne Niemiec .
 
Oto interesujące fragment „Szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji ostro potępili Białoruś. Rosjanin był ostrożniejszy „...” WKólewcu (ros. Kaliningrad) spotkali się ministrowie spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Rosji. .. Radosław Sikorski, Guido Westerwelle i Siergiej Ławrow ...”...”Dla mieszkańców Królewca najważniejsza była przyszłość małego ruchu granicznego. W tej sprawie akurat interesy Polaków i Rosjan są zbieżne. Obie strony chcą, by strefa, po której mieszkańcy Królewca będą mogli podróżować wyłącznie za okazaniem specjalnej przepustki, obejmowała m.in. Gdańsk i Olsztyn. To, że strefa obejmie cały obwód kaliningradzki, jest już zdecydowane. „...”Gubernator Nikołaj Cukanow mówił dziennikarzom, że przedmiotem jego rozmów z ministrami była też kwestia budowy elektrowni atomowej. „..”Dodał, że wie, iż Niemcyzainteresowani dostawą urządzeń do elektrowni, co oznacza, że nie są jej przeciwni „...”Nieoficjalnie wiadomo, że nowe sankcje UE przeciw niektórym przedsiębiorstwom białoruskim nie będą wprowadzone ze względu na sprzeciw Litwy, Łotwy i Włoch.”....(więcej )
 
 
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale