Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2216k odsłon
  1706   0

Łysiak o lewactwie bolszewickim i nazistowskim .O Michniku

Łysiak „ Nim to sobie wyobrazicie , muszę uprawomocnić porównanie: lewactwo bolszewickie i lewactwo nazistowskie ( oba używały w tytulaturach terminu : „socjalistyczna „ ) były reżimami identycznie opresyjnymi ( totalitarnymi ) ,mającymi na kontach dziesiątki milionów trupów , stosującymi tortury jako zwyczajową formę traktowania myślących inaczej ,mnożącymi zadrutowane obozy jako hospicja „...(źródło)
 
Przemoc ideologiczna i wojna propagandowa , to dwie cechy systemów totalitarnych. Oba socjalizmy totalitarne , niemiecki i rosyjski były jak je określa D'Alemo religiami politycznymi . O fanatyzmie religijnym tych systemów najlepiej świadczy fakt ,że z taka zaciekłością , nienawiścią zwalczały chrześcijaństwo , jego etykę i wartości . Upadek Zachodu rozpoczął się w chwili osiągnięcia szczytów intelektualnych Europy . Brytyjsko amerykański historyk Niall Ferguson w swojej książce „Civilization „ zauważył , że wszystkie współczesne ideologie i, systemy polityczne i gospodarcze funkcjonujące na całym świcie to wytwór białego człowieka . Kapitalizm, liberalizm, demokracja, komunizm, faszyzm, socjalizm .
 
Europa w fazie swojego największego wyrafinowania intelektualnego i i cywilizacyjnego załamała się , poddała się panowaniu dwóch prymitywnych , antyhumanitarnych systemów ideologicznych . Socjalizmom niemieckiemu i rosyjskiemu .Jak to mogło się stać w XX wieku .
 
Przytaczam tutaj opinie Łysiaka traktującą oba socjalizmy jako systemy lewackie , totalitarne, gdyż bardzo istotną rzeczą w walce z lewakami jest prawidłowy ich opis . Co więcej diagnoza Łysiaka pozwala nam uświadomić sobie ,że te dwa zbrodnicze ,totalitarne socjalizmy nie zostały zniszczone. Nie znalazły się wcale na śmietniku historii. Rymkiewicz trafnie zauważył że sowiecki socjalizm nie umarł w Polsce , a jednie się przepoczwarzył .
 
Socjalizm niemiecki, nazim ,socjalizm rosyjski , komunizm przepoczwarzyły się w nową bestie, która zagraża człowiekowi . Przekształciły się w nowy totalitarny socjalizm, w polityczną poprawność .
 
I tutaj wrócę do felietonu Łysiaka „Pierworodny Grzech „ opisującego dzień w którym esbecka „koalicja strachu „ obaliła rząd Jana Olszewskiego . Chodzi mi tutaj o fragment w którym Łysiak przedstawia opinie Alaina Besancon dotycząca jednego z fanatycznych kapłanów politycznej poprawności , Adama Michnika
 
 
Łysiak „ Nóż mi się wtedy otworzył w kieszeni , więc publicznie przezwałem Michnika „kandydatem na króla Ubu „ ) „lepszy ) .1990 ) inicjując walkę kontrmichnikowską .Tego samego roku francuski polonofil, konserwatywny myśliciel Alain Besancon, nazwał Michnika człowiekiem gorszym od zdrajców Targowicy , typem przypominającym kolaborantów Vichy , i stwierdził ,że gardłowanie Michnika „ budzi niesmak , usuwa w cień wszelką sprawiedliwość „....( źródło )
 
Na koniec dodam ,że ten sam Ferguson uważa , że Europa okres największej świetności ma za sobą i stacza sie do roli zaścianka cywilizacyjnego . I pomyśleć jak dużo w tym upadku zawdzięcza ludziom o tak prymitywnych i ciasnych , fanatycznych horyzontach jak Michnik .
 
Marek Mojsiewicz
 

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale