Blog
Rzeczpospolita
Marek Mojsiewicz
89 obserwujących 2326 notek 2039485 odsłon
Marek Mojsiewicz, 16 czerwca 2017 r.

Oligarchowie wykreowali Trumpa by wywołał wojnę z Chinami

288 3 0 A A A

Paweł Kalisz „Dlaczego USA nie używa broni atomowej?”. Donald Trump daje do zrozumienia, że jest gotów rozpętać wojnę jądrową”...”andydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Republikańskiej podczas ostatniej debaty na temat polityki zagranicznej miał aż trzykrotnie publicznie zapytać, dlaczego jego państwo nie miałoby w przyszłości użyć broni jądrowej. Brzmiało to tak, jakby Donald Trump brał pod uwagę rozpętanie wojny atomow „...”oe Scarborough, specjalista do spraw polityki zagranicznej prowadził debatę z kandydatem na prezydenta. Podczas niej Donald Trump powiedział coś, co powinno przerazić wszystkich ludzi, nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie. Według Scarbouough, Trump miał aż trzykrotnie zasugerować, że skoro Stany Zjednoczone są w posiadaniu broni atomowej, to powinny jej znowu użyć. Przeciwko komu? Tego już nie sprecyzowano. Raczej nie przeciwko Rosji. Donald Trump od miesięcy próbuje bowiem łasić się do prezydenta Władimira Putina. Celem ataku mogłyby stać się za to Chiny. Dwa miesiące temu kandydat Republikanów mówił podczas konwencji wyborczej, że USA nie mogą być skarbonką Chin i nie można pozwalać na to, żeby Państwo Środka gwałciło Stany Zjednoczone. A może celem ataku miałaby się stać Syria albo tereny należące do tak zwanego państwa islamskiego? Nie wiadomo. „...(źródło)(link is external)

Miliarder, który chce być prezydentem USA, znów szokuje. Ubiegający się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów Donald Trump nie wyklucza użycia broni nuklearnej przeciwko Państwu Islamskiemu.(link is external) „....(źródło)(link is external)

prof. Michel Chossudovsky Prezydent Donald Trump grozi prewencyjnym atakiem przeciwko Korei Północnej, jeśli Pyongyang przeprowadzi testy broni nuklearnej. Jednocześnie Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA) i Siły Powietrzne USA ogłosiły przeprowadzenie testów kontrowersyjnej nowo opracowanej grawitacyjnej bomby jądrowej B61-12.Gorzko ironiczne jest, że testy bomb jądrowych B61-12 (które miały miejsce miesiąc temu w Tonopah Test Range w Nevadzie), zostały publicznie ujawnione 13 kwietnia 2017 r. – dokładnie tego samego dnia co oficjalne użycie („po raz pierwszy w historii”) amerykańskiej „Matki wszystkich bomb ” (MOAB) w ramach operacji antyterrorystycznej przeciwko ISIS w odległych górach w Afganistanie (a dwa dni przed koreańskimi testami, które według zachodnich źródeł, zaplanowano na 15-16 kwietnia).”...”nikt nie kwestionuje (i nie przeciwstawia się) Waszyngtonowi w testowaniu funkcjonalności najnowszego amerykańskiego dodatku do istniejącego arsenału nuklearnego ponad 7000 głowic nuklearnych. Nowa kierowana bomba atomowa B61-12 jest uznawana za instrument pokoju i globalnego bezpieczeństwa. Prewencyjna wojna nuklearna nie stanowi zagrożenia dla ludzkości. „...”Trzeba wspomnieć, że rozwój B61-12 jest częścią programu modernizacji broni jądrowej o wartości wielu miliardów dolarów, finansowanego przez amerykańskich podatników.B61-11 i 12 to bomby bunkrowe (grawitacyjne) z głowicą jądrową, które mają być użyte w ramach taktyki pierwszego uderzenia w ramach doktryny „prewencyjnej” wojny nuklearnej przeciwko zarówno państwom nuklearnym, jak i nienuklearnym.MOAB jest również bombą bunkrową o wysokiej wydajności, wyposażoną w zwykłą głowicę i wywołuje grzyby podobne do bomb jądrowych. Zarówno MOAB, jak i B61-11 (które są aktywnie wdrażane) są („oficjalnie”) przeznaczone do niszczenia podziemnych celów wojskowych (np. W Korei Północnej i Iranie).Zdaniem NNSA: „Zespół nuklearny [B61-12] został zrzucony z F-16 startującego z bazy sił powietrznych Nellis. Test sprawdzał zarówno funkcje broni nuklearnej, jak i zdolność statku powietrznego do dostarczania broni. To wydarzenie jest pierwszym w serii, która zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych trzech lat w celu zakwalifikowania B61-12 do użytku. W 2015 r. przeprowadzono trzy udane loty testowe.”PRZYNOSZĄCE POKÓJ BOMBY
W 2002 r. mini-bomby nuklearne zostały przekwalifikowane przez Senat Stanów Zjednoczonych (2001 r. ramach „Przeglądu Broni Jądrowej”) i zaakceptowane do użytku na konwencjonalnym teatrze wojennym, co wyklucza raz na zawsze doktrynę z czasów zimnej wojny o „wzajemnie zagwarantowanym zniszczeniu” (MAD), która poprzednio kwalifikowała użycie broni nuklearnej jako część scenariusza obopólnej zagłady.Taktyczna broń jądrowa B61 (bomba mini-nuklearna) ma zdolność wybuchową wahającą się od jednej trzeciej do dwukrotnej mocy bomby użytej w Hiroszimie. Jednakże jej wykorzystanie po „przeklasyfikowaniu” Senatu Stanów Zjednoczonych w 2002 r. nie wymagałoby „zielonego światła” od głównodowodzącego (Donalda Trumpa).B61-12 ma moc wybuchową od 0,3 kilotony do 50 kiloton. Pomimo tego, że test w Nevadzie był ograniczony do oceny funkcjonalności B61-12, bez potrzeby eksplozji jądrowej, decyzja ta jest jednocześnie dokonana w „odpowiednio dobranym czasie” i „znacząca”. Jest to również instrument propagandy skierowanej przeciwko KRLD.Oznacza to, że nowa bomba B61-12 przeznaczona do uderzania w podziemne instalacje bunkrowe jest obecnie w fazie akceptacji do aktywnego użycia.”...”POLITYCZNY OBŁĘD W STYLU TRUMPAWszystkie klauzule bezpieczeństwa z czasów zimnej wojny, które klasyfikowały bomby atomowe jako „broń ostateczną”, zostały porzucone. Ofensywne akcje wojskowe wykorzystujące głowice nuklearne są obecnie opisywane jako akty „samoobrony”.W okresie po zimnej wojnie doktryna nuklearna USA została przedefiniowana. W administracji Trumpa nie ma kompletnie rozsądku, w odniesieniu do tego co jest eufemistycznie nazwane amerykańską polityką zagraniczną. Trump nie ma najmniejszego pojęcia o skutkach wojny nuklearnej. Nie ma również zrozumienia funkcjonowania amerykańskiej polityki zagranicznej.W żadnym momencie od czasu zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę 6 sierpnia 1945 r. ludzkość nie była bliżej tego, co jest nie do pomyślenia…”.(źródło)(link is external)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzupełnienie Zbigniew Kuźmiuk "Drugą kwestią na którą zwróciłem uwagę, był gwałtowny...
  • @ZEWSII http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin
  • @sapiens polecam Pomysł Centrum Adama Smitha „ Wydaje się, że z wymienionych przyczyn...

Tematy w dziale Polityka