Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  35   0

Jak Unia pieniedzmi polskich podatnikow finnsuje kampanie PO

Chlebowki chce grac role „ advocatus diaboli „ czy adwokata diabla. Czlowieka , który obroi nawet najbardziej absudrarne stwierdzenie, a niewygodne fakty otoczy tak interpretacja ze będą służyły stronie przeciwnej.
 
Tym razem chodzi o finsnowanie przez polskiego podatnika zjazdu Europejskiej Partii Ludowej, ktorej Platforma jest poslusznym czlonkiem  / czytaj Pilecki Czy euro deputowanymi Tuska rzadza Nimecy/ . Pomimo tego ze kongres EPL ewidentnie sluzy kampani wyborczej do Parlamentu Europejskiego Chlebowski twiedzi ze tak nie jest. Szkoda ze jego rozmowce nie zabardzo orientuja się w mechanizmach finansowych Parlamentu Europejskiego bo mogliby stwierdzic ze Platform razem z reszta parti zrzeszonych w EPL lamie rowniez prawo europejskie. Warto przypatrzyc się przy okazji skaldowie Europesjkiej Partii Ludowej w ktorej dominuja Niemcy link tutaj
 
Jak wyglada mechanizm finansowania  kampani wyborczej PO. Polscy podatnicy składają się na skladke do Unii Europejskiej. Nastepnie z tych pieniędzy finansowany jest Parlament Europejskie , a ten  nastepnie może pokrywac finanse tak zwanych partii  europejskich  w wysokości do 85 procent ich wydatkow.
Tak wiec huczny Kongres Europejskiej Parti Ludowej, ktory jest elementem kampanii Platformy Obywatelskiej jest finansowany w sposob posredni przez polskiego podatnika, a przy okazji lamie się prawo polskie i europejskie, pierwsze mowi ze n emozna otrzymywać z zagranicy pieniadzy na kampanie wyborcza , a drugie  mowi ze pieniadze przekazywane przez PE paneuropejskiem partiom nie moga służyć finansowaniu kampani wyborczych. Prawo to jest nagminie łamane przez reszte euro deputowanych, np.poprzez  bilbordy , które niby pokazuja prace w PE , ale dziwnym trafem pokazuja się teraz w trakcie kampani wyborczej.   
Jeśli chodzi o prawo zabraniające przekazywania pieniędzy  z za granicy to powinno być  zniesione , ponieważ Polacy mieszkjacy za granica powinni mieć prawo  finansowania tych parti i tych politykow, ktorzy wedlug nich będą najlepiej rzadzili. Drugie prawi , europejskie tez jest anchroniczne , bo paneuropejskie partie powiny moc prowadzic normalen kampanie wyborcze na teranie calej Unii.

Chodzi mi o to ze zamiast zmieniac niepotrzebne przepisy partie uciekaja się do roznego rodzaju sztuczek prawnych.  

Jeśli chodzi o role wygibusy Chlebowskiego to zapraszam do notki „Chlebowski konkuruje z Kiepskim i ma szanse wygrac „ tekst tutaj
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale