62 obserwujących
324 notki
769k odsłon
  4906   0

Beata Sawicka oraz 297 pedofilów

2. Podczas rozmowy jasno przedstawiali swój wiek: od 12 do 15 lat

3. Pedofile wysyłali im swoje nagie zdjęcia oraz dokładnie opisywali w jaki sposób chcą uprawiać ze swoimi ofiarami seks używając do tego określeń nie budzących żadnych wątpliwości.

4. Do domu ofiary przyjeżdzali prawie zawsze z prezerwatywami, a bardzo często z alkoholem którym chcieli częstować swoje ofiary. Podczas całej serii programu zdażyło się nawet, że jeden z nich przywiózł do domu ofiary linę do wiązania ciała. 

Większość z 297 złapanych na gorącym uczynku podczas trwania programu od 2004 roku do 2007 zostało skazanych na więzienie. W ten sposób nie tylko złapano zwyrodnialców, ale także udało się uratować wiele dzieci które mogły paść ofiarą tych niewiarygodnie bezczelnych zboczeńców. Przypominam: po prostu wchodzili sobie do domu ofiary jak do swojego. 

W tym przypadku również można próbować bronić pedofilów twierdząc, że agenci ich rozkochiwali podając się za 12-letnie dziewczynki lub chłopców. Rozmowy na internetowym chacie trwały bowiem nawet kilka miesięcy, aby wzbudzić zaufanie które, nie da się ukryć, w wielu przypadkach najprawdopodobniej przeradzało się zapewnie w mocne więzi. 

Jednak ostatecznie to ci mężczyźni podjęli decyzję o spotkaniu z dzieckiem pakując do kieszeni prezerwatywy i przyjeżdzając z sześciopakiem piwa. Przekraczając próg domu byli już zdecydowani i gotowi do popełnienia przestępstwa, tak samo jak Beata Sawicka przychodząc do parku na spotkanie ze agentem Tomkiem. Nie ma znaczenia, że w pierwszym przypadku nie było żadnej zakochanej 12-latki czekającej w kuchni, tak samo jak nie ma znaczenia, że agent Tomek nie okazał się zakochanym biznesmenem. Zarówno walka z pedofilią jak i z korupcją musi opierać się na prowokacji ponieważ musimy reagować zanim przestępstwo zostanie popełnione. Walcząc z pedofilami chronimy nasze dzieci, a walcząc z korupcją nasze pieniądze, a także prawo do prowadzenia uczciwych, zdrowych interesów. W obu przypadkach złapani na gorącym uczynku nie mogą usprawiedliwiać się popędem seksualnym lub miłością. Jeśli nie potrafią nad sobą panować trzeba im pomóc. Do ustalenia przez sąd pozostaje tylko czy formą pomocy ma być więzienie czy seksuolog. 

Jeden z odcinków "To catch a predator"

Info o programie: http://en.wikipedia.org/wiki/To_Catch_a_Predator

 

http://www.facebook.com/moraine24

 

Lubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale