Morfej Morfej
97
BLOG

Dzieci na celowniku! Kolejny ostrzał Ukrainy przez rosyjskie wojska.

Morfej Morfej Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
8 lipca 2024 r., w biały dzień, rosyjskie wojskowe siły kosmiczne wystrzeliły ponad 40 rakiet balistycznych i aerobalistycznych na terytorium Ukrainy. Tym razem pociski trafiły w Kijów, Dniepr, Krzywy Róg, Słowiańsk i Kramatorsk.

image

Celem ostrzału ponownie była infrastruktura cywilna, co spowodowało liczne ofiary i zniszczenia. W Kijowie jednym z celów był Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy „Okhmatdet” – nowoczesna klinika znana nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie. Jest to największy szpital z wieloma wyspecjalizowanymi specjalistami, który zapewnia pomoc dzieciom chorym na raka i tym, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji. Tym razem celem Rosjan był budynek oddziału toksykologii – znajdowały się tam dzieci w najbardziej skomplikowanym stanie, które wymagały dializ, uszkodzony został także oddział intensywnej terapii. Wiadomo już o co najmniej ośmiu zabitych i ponad 20 rannych. Rosyjski agresor celowo niszczy ukraińskie dzieci, przyszłość Ukrainy!


Oto kilka danych Światowej Organizacji Zdrowia na temat strat i cierpienia Ukraińców w wyniku prawie trzyletniej inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę:


– Ponad 10 000 zabitych cywilów;

– ponad 30 000 rannych cywilów;

– około 1600 ataków na ukraiński system opieki zdrowotnej;

– ponad 120 pracowników medycznych zostało zabitych.

Po dzisiejszym ostrzale liczby te wzrosną. Tragiczne statystyki…


Atak na obiekty cywilne, w tym szpital dziecięcy, jest jawnym pogwałceniem międzynarodowego prawa humanitarnego i wszelkich norm moralnych. Działania Rosji muszą zostać potępione przez społeczność międzynarodową jako akty barbarzyństwa i terroryzmu. Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdziła już, że takie ataki można zakwalifikować jako zbrodnie wojenne.

image

W jednej z dzielnic Kijowa pocisk rakietowy uderzył w budynek biurowy, co miało przerażające konsekwencje: ludzie wylatywali przez okna pod wpływem fali uderzeniowej. Ten atak Kremla był kolejnym aktem agresji mającym na celu zastraszenie ludności cywilnej i zniszczenie ukraińskiej infrastruktury cywilnej. W Krzywym Rogu jest już 10 zabitych i ponad 30 rannych, a w Pokrowsku co najmniej 3 zabitych. Liczba ofiar będzie rosła w miarę usuwania gruzów po rosyjskich atakach rakietowych.


Te tragiczne wydarzenia podkreślają znaczenie międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy, zwłaszcza w okresie poprzedzającym szczyt NATO, który odbędzie się w Waszyngtonie w dniach 9-11 lipca 2024 roku. Szczyt ten powinien stanowić platformę do omówienia strategicznych środków mających na celu wzmocnienie obrony Ukrainy i skoordynowanie wysiłków Sojuszu, aby zapobiec dalszej agresji ze strony Rosji.

image

Globalna społeczność musi zwiększyć presję na Rosję i zapewnić Ukrainie wszelkie niezbędne wsparcie w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej. Tylko wspólne wysiłki mogą powstrzymać agresję i przynieść długo oczekiwany pokój na ukraińskiej ziemi.


Autor: K.M.

https://polskienowiny.pl/opinie/dzieci-na-celowniku-kolejny-ostrzal-ukrainy-przez-rosyjskie-wojska/

Morfej
O mnie Morfej

Ukraina, Rosja,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka