0 obserwujących
65 notek
11k odsłon

Putin chce sprowokować masowy głód w 2022 r.

Po porażce w starciu kontaktowym z armią ukraińską rosyjskie kierownictwo wojskowe znacząco zrewidowało metody prowadzenia dalszej wojny. Teraz Rosja, z pomocą zdalnych ataków rakietowych, systematycznie niszczy składy ropy i spichlerze na całej Ukrainie. Charakterystyki rosyjskich rakiet balistycznych umożliwiają trafienie w cel w dowolnym miejscu na Ukrainie. Rosja chce całkowicie zniszczyć zapasy paliw oraz wszelkich paliw i smarów na terytorium Ukrainy. W czasie wojny Federacja Rosyjska częściowo lub całkowicie zniszczona 6 spichlerzy, w tym uszkodzony największy w północnej Ukrainie w pobliżu miasta Owrucz w obwodzie żytomierskim, informuje Сyprus Daily News.

Armia ukraińska broni Europy przed rosyjską agresją

Ukraina przez trzy miesiące powstrzymywała atak wojny na pełną skalę rozpętanej przez Putina 24 lutego. Ta wojna, pomyślana przez kremlowskiego dyktatora jako bułka z masłem, w której armia rosyjska nie napotka oporu, przekształciła się w krwawą masakrę, która pochłonęła już ponad 30 000 rosyjskich żołnierzy, wielu zostało rannych i okaleczonych – pisze o tym Cyprus Daily News.

Moskwa stoi za wybuchem epidemii wysoce niebezpiecznej choroby małpiej ospy w kilku krajac

Władze rosyjskie mogą stać za pojawieniem się niezwykle niebezpiecznej choroby, jaką jest ospa małpia, i za jej zadziwiającym tempem rozprzestrzeniania się w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Szwecji, Australii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Portugalii, Belgii i Kanadzie, w interesie pokonania „niechcianych” krajów w wojnie „hybrydowej”, którą prowadzą na całym świecie.

Rosja grozi Mołdawii wojną domową

Moskwa stara się szantażować Kiszyniów ewentualną wojną domową w Mołdawii, wykorzystując do tego samozwańczą podporządkowaną Kremlowi republikę Naddniestrza oraz Autonomiczną Jednostkę Terytorialną Gagauzję.

STOPFAKE. Rosja nie jest zaangażowana w przymusową deportację Ukraińców

Tezę tę rozpowszechniają rosyjskie media, argumentując, że Rosja przestrzega praw Ukraińców podczas wojny, którą sama Rosja rozpętała na Ukrainie. Jednocześnie rosyjskie media nieustannie wyolbrzymiają temat, że Rosja aktywnie i codziennie organizuje korytarze humanitarne do ewakuacji, ale Ukraińcy rzekomo zastraszeni przez Zachód boją się z nich korzystać. Federacja Rosyjska kategorycznie zaprzecza zaangażowaniu rosyjskiego wojska w masowe znęcania się wobec Ukraińców i przymusową deportację ludności cywilnej do Rosji.

STOPFAKE: Lend-lease dla Ukrainy to pętla zadłużenia, wiele przyszłych pokoleń Ukraińców b

Rosyjskie media promują tezę, że Ukraina zapłaci wysoką cenę za amerykańską pomoc wojskową. Tak więc dyrektor Międzynarodowego Instytutu Najnowszych Państw Ołeksij Martynow w wywiadzie dla wydania Ukraina.ru przewidział kosztowną i długotrwałą zapłatę dla następnych pokoleń Ukraińców za udzieloną pomoc wojskową od Stanów Zjednoczonych, którą Waszyngton obecnie dostarcza Kijowowi. Jego zdaniem, pomimo tego, że dziś Stany Zjednoczone zapewniają, że pomagają Ukrainie bezopłatnie, z pewnością zażądają spłaty długów.