Blog
salon24
myślę
myślę Maria Durska z domu Sośnierz
23 obserwujących 445 notek 344198 odsłon
myślę, 13 czerwca 2018 r.

Pragnienie praworządności

"Nie zapominajmy,że dzieje przyniosły nam straszliwą lekcję, bolesną lekcję wolności nadużytej do obłędu! Nadużytej do obłędu! Czymże była - w kontekście Konstytucji 3 maja - targowica? Ale potem zaczął się na nowo proces pozyskiwania wolności za wielką cenę. Tę cenę w wysokiej mierze zapłaciło pokolenie II wojny światowej. Dlatego też pozwólcie mi być dobrej myśli i pomóżcie papieżowi, żeby się nie musiał martwić"(J.P II - 7 czerwca 1991).Konstytucja, łamana konstytucja, szemrana konstytucja, na koszulkach konstytucja, na wiecach i gdzie się tylko pojawią obywatele i zakodowani na tą łamaną, a szczególnie tam gdzie inni się zbierają by mówić o problemach dnia dzisiejszego.

Kłująca w oczy i uszy konstytucja. Tyle tej konstytucji, aż przestała być Konstytucją. Zobojętniała, poszarzała, choć mało kto zajął się jej treścią.

Czy zmienią to nastawienie, pytania prezydenta....o tę nową.

 Nie mam pojęcia co z tymi pytaniami zrobią politycy, dziennikarze. Kto za, kto przeciw. Życie toczy się dalej i dobrze by było gdyby wybrani większością, zajęli się bez przeszkód tym do czego się zobowiązali, ale to tylko marzenie i chciejstwo. Słowa utraciły znaczenie, a czyny w niektórych przypadkach, przerażają. Kiedyś przystępowaliśmy do Wspólnoty Europejskiej opartej na wartościach Szumana, teraz to się przekształciło w Unie Europejską Spinelliego, unowocześniony komunizm pod przewodnictwem Niemiec z twarzą Angeli i dystrybucją dóbr materialnych wytworzonych przez współczesne niewolnictwo dla wybranych panów. Posłusznych panów z rozumkiem wielkości orzecha i doskonale umiejących jednie dobrze merdać ogonkiem.To oni najgłośniej krzyczą o praworządności zapominając zupełnie o sprawiedliwości. O łamaniu konstytucji gdy sami ją łamią dążąc do likwidacji suwerenności państw.

Na szczęście już wiele narodów Europy zaczyna się głośno buntować tak narzucanemu porządkowi i tak pojętej praworządności. Dla nas to dobry sygnał by uporządkować prawo tak by stało się sprawiedliwe dla każdego, a Konstytucja była drogowskazem.

Rząd jest wybierany po to żeby dbać o interes narodowy, a nie cudzy. Zmieniajmy, naprawiajmy i cieszmy się życiem. Kłótnie i swary pozostawmy hołocie patologicznej. Tacy też są, ale to od nas samych zależy czy mniejszości pozwolimy zakrzyczeć większość.

Opublikowano: 13.06.2018 13:40.
Autor: myślę
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taka sobie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Siff  Mieszkam i nie jestem Ślązaczką choć moje rodzinne miasto zostało przyłączone do...
  • @wa-lal  Mieszkam na Śląsku i na co dzień nie interesują mnie sprawy Trójmiasta. Kiedyś...
  • @qwardian  Nie znam tego spektaklu. Pewnie to jakiś kicz niewarty uwagi Interesuje mnie tylko...

Tematy w dziale