7 obserwujących
123 notki
69k odsłon
362 odsłony

Koniec kariery Szydło. Duda następny?

Wykop Skomentuj48

Nawet wierni zwolennicy byłej premier powątpiewają by miała szansę się podnieść po decyzji syna. Promieniująca aureolą ze zdjęć z synem w sutannie choć bez uśmiechu kontynuowała swoją strategię stawiania wszystkiego na jedną kartę, wizerunku matki Polki. Aż tu bęc … tak jak kiedyś senator Bogdan pękł. Nie można być matką Polką z synem księdzem, który był osobą publiczną w czasie święceń i prywatną w czasie rezygnacji z posługi.

Być może absolutna wierność naczelnikowi zaowocuje jeszcze jakąś kadencją w PE albo państwowym stołkiem ale nie więcej. Sprawa przewodzenia kampanii re-elekcji PAD wyjaśniła się sama. BS jest potrzebna PAD jak Bush McCainowi w 2008 roku.

Bush (młody) to jeden z bardzo niewielu polityków, opierających swą pozycję wyłącznie na wizerunku, który skutecznie ubiegał się o reelekcję z jedynie niewielkim wsparciem służb, które podkręciły poziom zagrożenia terroryzmem w odpowiedzi na spadki sondażowe. Sterowany przez wiceprezydenta i jego otoczenie przez 8 lat odszedl w niesławie, katapultując się bezpowrotnie z polityki.

Co na to PAD. Z pewnością ma świadomość, jest z tego samego zaciągu co PS, plastrów na negatywny elektorat JK. Politykiem wyciągniętym z trzeciego szeregu naciskaczy przycisków, którego los całkowicie zależy od kaprysu prezesa i partyjnych kalkulacji. Moim zdaniem jeśli PiS wystawiło by innego kandydata wynik PAD byłby jednocyfrowy. Tyle, że nie wystawi bo po przegranym Senacie i ledwie wygranym Sejmie to za duże ryzyko. No i BS wypadła z gry.

Dzisiaj nikt nie powie, że PAD może przegrać jedynie potrącając po pijaku na przejściu ciężarną zakonnice. Strach zapeszyć. Wszak wybory prezydenckie to w Polsce bardziej konkurs piękności niż wybór polityczny. Mało ważny urząd, silne preferencje personalno-wizerunkowe. Duda ma nieco skaz na wizerunku, karykaturę Adriana, wiecznego petenta w gabinecie prezesa lekceważonego także przez Macierewicza i Misiewicza w swoim czasie. Podpisywanie ważnych ustaw w pośpiechu i bez konsultacji mimo wątpliwości macierzystej uczelni. Na koniec jeszcze Pawłowicz i Piotrowicza w TK.

Czy 5 lat jeżdżenia po Polsce i robienia selfie z wyborcami wystarczy?

Wykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale