8 obserwujących
151 notek
81k odsłon
1445 odsłon

Katastrofa smoleńska. Fundamenty teorii zamachowych.

Wykop Skomentuj343

Mimo całkowitej klęski Macierewicza i jego pseudo-ekspertów wiara w zamach nie słabnie u wielu Polaków. Jest emocjonalnie bliska i intuicyjnie pasuje do wizji świata far-far-right w wersji polskiej.

Kiedy jednak trzeba argumentować robi się i strasznie i śmiesznie.

1.Motyw
a) Zemsta za Tbilisi. Nie broni się bo rola LK była tam demonstracyjna, skórę i kraj ciamajdy Saakaszwilego ratował Sarkozy, LK jedynie szastał frazesami. Naprawdę ktoś myśli, że kilku prezydentów na wiecu zatrzymuje ruchy wojsk?

b) LK stał na drodze resetu USA-Rosja i dalej budowie jewro-azja-usraelskiego kołchozu, gdzie pod wpływem lewactwa i ideologii LGBT wszyscy musieliby zmienić płeć albo przynajmniej orientację seksualną. Jeden, całkowicie zależny od woli brata prezydent przeciwko takim potężnym siłom. Mimo, udanego rzekomo zamachu i faktu że przez 4 lata po zamachu nie zmienił się układ polityczny na świecie kołchoz nie powstał. Czyżby mord smoleński obudził sumienia świata? Bo jeśli nie Chrystus narodów to kto?

2. Korzyści
Jeśli chcemy wskazać winnego zbrodni, warto zobaczyć kto zyskał. Nie wygląda by zyskał Tusk, Merkel czy Obama. Zyskał za to zdecydowanie Tomasz Sakiewicz, z redaktora ciągle balansującej na krawędzi bankructwa gazety stał się Johnem Rockefellerem przemysłu smoleńskiego  a jego gazeta Trybuną Ludu PiS. Dzisiaj, mimo nędznego nakładu grube miliony z państwowych spółek płyną w stronę jego imperium medialnego. Zwolennicy teorii zamachowych nie podejrzewają jednak Sakiewicza o udział w zamachu.

3. Przebieg. Działająca najdłużej na świecie komisja do zbadania wypadku lotniczego bez publikacji raportu końcowego nie zdołała podważyć ani jednej z tez raportu komisji Millera. Podkomisja Macierewicza sprytnie przekierowała uwagę od koncertu błędów załogi w stronę procesu destrukcji samolotu. Aspektu, którego w wypadkach CFIT nie bada się dogłębnie. To pozwoliło zyskać na czasie i to kilka lat. Mimo początkowych zachwytów (szarża Macierewicza w Kongresie, szantaż producentów ‘Katastrof w przestworzach’) góra pieniędzy podatnika poroniła kulawą mysz żałosnych niby-raportów i konferencji ‘pytań nie przewidujemy’

4. Milczenie i geopolityka. Frapuje zamachofilów milczenie i bierność JK. Bo jak tak można odpuścić morderstwo brata. Dominują 2 nurty

a) Wielki brat kazał zamknąć usta małemu bratu a mąż stanu przedkłada interes kraju nad sprawy rodzinne. To nawet ma sens. Zawsze mi sie wydawalo, ze JK traktuje brata w polityce instrumentalne, raz jak trampoline, raz jako zderzak. Ot inna wersja Beaty Szydło, figowy listek na machiawelizm polityki, wymienny po zużyciu.


b) LK wraz z małżonką żyje, gdzieś w tajnej lokalizacji z dobrym klimatem … i głaszcze świstaka a JK, świadomy losu pozostałych 94 ofiar przyjął ten deal tak by międzygalaktyczne porozumienie spisków żydowskich przeciw Polsce poluzowalo nieco gorset. Ale żeby tak odpuścić Gosiewskiego. Wierność JK zawsze przecież popłacała

Wykop Skomentuj343
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka