Blog
Gra w szachy
Tomasz Menzel
Tomasz Menzel Pisz - tomasz.menzel@gmail.com
0 obserwujących 220 notek 66490 odsłon
Tomasz Menzel, 8 września 2009 r.

Czekając na Nowe

Człowiek ma wyjątkową zdolność czynienia zła - to jest truizm. Spór między poszczególnymi frontami politycznymi osiągnął poziom absurdu przed ostatnimi wyborami prezydenckimi. Dzisiaj scena polityczna w Polsce dogorywa i to właśnie politycy poszczególnych ugrupowań parlamentarnych jak i pozaparlamentarnych, są winni takiemu stanu rzeczy. Oddychamy oparami absurdu politycznego do tego stopnia, że politycy są już dobrym materiałem dla paparazzi. Społeczeństwo pogrążając się w nędzy znajduje pociechę w podglądaniu swojej klasy politycznej, ponieważ woli pogrążyć się w apatii i pustym śmiechu z tych "darmozjadów", niż poświęcić kilka chwil refleksji nad tym co dzisiaj nas otacza.

Co nas otacza? Czy dostrzegalny jest jakiś pozytywny wpływ tych rządów? Mówię teraz o PO - to co robi establishment jest tak rozmyte i tak mało czytelne (politykę rozmycia zapoczątkował mimowolnie PiS - ze swoją polityką historyczną i krajową), że przeciętny Kowalski zostaje sam na sam ze sobą, że nie ma żadnego oparcia we władzy. Kowalski zamyka się w mieszkaniu i dogorywa. Kowalski umiera. Kowalski gnije. Kowalskiego później opisze gazeta. Kowalskiego później się zapomni.

Przeciętny Kowalski dzisiaj - staje się symbolem cichej ofiary polityków. Ponieważ polityka dla Kowalskiego nie ma niczego do zaoferowania. Nie pomaga mu, trochę mu poprzeszkadza, ale zawsze w ciszy Kowalski odejdzie.

Szkoda, że polityka jest tak odrealniona, że nie można się tym monstrum nawet już normalnie zajmować.

Cóż mi pozostaje, jak nie czekać na Nowe? Oczywiście pomogę temu Nowemu, do mnie dojść, bo kiedyś przecież musi nadejść. Co wtedy będzie? Nikt tego nie wie. Ale warto czekać na Nowe, skoro codziennie dostaje się znaki, że to Nowe nadchodzi.

Więc.
Czekamy.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • ... chyba dobrze, że ludzie wierzą w wolność i w to, że są wolni.
  • @toka95 gratuluje poczucia humoru.
  • >>jan.nowak1 nie będę dzielił się swoimi korzeniami. i nie będziesz mnie osądzał gnido....

Tematy w dziale