58 obserwujących
1399 notek
1393k odsłony
  2446   0

Nie zgadniecie kto sporządzał co najmniej jedną z "wyciekniętych" "notatek MSZ"

Chodzi o "notatkę" ze spotkania z urzędnikiem Departamentu Stanu T.K.Yazdgerdi, wtrącał się w nowelizację ustawy o IPN i wypytywał o sprawę toczącą się w sprawie kłamstw Grossa.

Wstęp:

"5 dni temu - Wtedy w Polsce pojawił się Thomas K. Yazdgerdi, który w amerykańskim Departamencie Stanu odpowiada za kwestie dotyczące Holokaustu. W MSZ przyjęli go Maciej Pisarski, pełnomocnik ministra do spraw kontaktów z diasporą żydowską, Anna Perl z Departamentu Ameryki oraz Filip Bartkowiak (...)."

Rozwinięcie:

Cztery lata wcześniej....

2014 r.:
"Z okazji Dnia Służby Zagranicznej prezydent Bronisław Komorowski wręczył dyplomatom i pracownikom MSZ odznaczenia państwowe. Wśród uhonorowanych znalazł się zastępca ambasadora RP [Sznepfa] w Waszyngtonie Maciej Pisarski za „wkład w budowanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej”.

"Władze polskie reprezentował chargé d’affaires ambasady RP w Waszyngtonie Maciej Pisarski. Odczytał list Radosława Sikorskiego".

"Z okazji 140-lecia Zjednoczenia Polskiego Rzymskokatolickiego, najstarszej organizacji bratniej pomocy w Ameryce, odprawione zostało w kościele św. Stanisława Kostki w Chicago nabożeństwo jubileuszowe. W homilii kapelan Zjednoczenia podkreślił, że poprzez swoją działalność – dla Boga i Polonii oraz pod patronatem Boskiego Serca Jezusa – Zjednoczenie rozpalało charyzmat Boży, stojąc na straży wartości chrześcijańskich i narodowych. Wieczorem tego samego dnia podczas bankietu wystąpili: arcybiskup Chicago, prezes KPA oraz…  Maciej Pisarski, który odczytał list nadesłany przez ambasadora Sznepfa".

"Maciej Pisarski jest doceniany nie tylko za „wkład w budowanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej”, jest także wziętym publicystą w redagowanych przez Alinę Całą biuletynach Żydowskiego Instytutu Historycznego, poświęconych w całości jednemu tematowi – „Antysemityzm w Polsce; Żydowscy komuniści”.

"Pochodzący z rodziny przedwojennych komunistów Rafał Perl to rzecznik amabsady i tym samym „medialna” twarz Polski w Ameryce. Jego żona Anna Perl z wydziału politycznego Ambasady przed objęciem posady w Waszyngtonie była dyrektorem w Departamencie dziedzictwa narodowego Ministerstwa Kultury".

Zakończenie:

"2 luty 2018 - Nowe stanowiska uzyskali natomiast Anna Perl, która ma zostać powołana na dyrektora Departamentu Ameryki, Maciej Pisarski rzekomo nowy dyrektor Departamentu Strategii Polityki Zagranicznej, Piotr Rychlik - dyrektor Departamentu Prawno-Traktatowego, Przemysław Bobak - dyrektor Departamentu".
P.S. Poza wszystkim czego nie chcę tu nazywać bo musiałbym użyć brzydkich słów. Ciekawe jak mógł wyglądać prolog i czy prawdopodobne zaproszenie wystosowane przez kogoś, zostało poprzedzone również przez kogoś briefowaniem.

Czas kiedy się to dzieje może być elementem prowokacji, o czym bardzo warto pamiętać.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale