63 obserwujących
370 notek
626k odsłon
  342   0

Berlin live- demonstracja przeciw restrykcjom koronawirusowym rządu

Od godz.15.30 trwa właściwa, zaplanowana i zorganizowana demonstracja od zachodniej strony Bramy Brandenburskiej (17 Juni Strasse) . Trwają przemówienia , o godz. 17.40 policja ponownie rozwiązuje i tę demonstrację. Zapowiadają, że uczestniczenie w demonstracji będzie traktowane, jak przestępstwo. Chcą wszytskich wyaresztowac? 

Sceny, ktore teraz (godz.18.15) widac dzieja sie (policja ciągle wyciąga ze skandującego tłumu nowe ofiary) na Unten der Linden, 200 metrow od Bramy Brandenburskiej, na wysokosci ambasady Rosji (polska neiczynna ambasada znajduje sie naprzeciwko)

Pisane o 12.00

To widok z jednej tylko kamery (rosyjskiej) na plac przed Bramą Brandenburską. Widoczne są flagi zróżnych stron świata, w tym polskie. Na trasie znajdują się liczne inne kamery.  Wszystko widac na YT.Na podstawie oglądu sytuacji szacuję, że w tej chwili na ulicach: 17 Juni Strasse, plac wokół Brandenburger Tor, Unten der Linden, Friedrichstrasse oraz licznych bocznych ulicach (policja bezprawnie blokuje ludziom dostęp do demonstarcji) znajduje sie bez przesady 1 milion uczestników. Przy czym główna demonstracja zacznie się o godz.15.30.

A tu mały wycinek dla znających niemiecki: wywiady z uczestnikami na drugim końcu czyli na Placu Gwiaździstym (po dkolumną ze Złotym Aniołem)


Tyle na razie. 

Godz.14.50

Policja oficjalnie rozwiązuje aktualną demonstrację z powodu" uchyleń higienicznych"

 

 

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale