21 obserwujących
95 notek
406k odsłon
  1757   0

Nowe standardy edukacji seksualnej w przedszkolach i szkołach

Programimage Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (ang. UNDP, United Nations Development Programme, fr. Programme des Nations unies pour le développement) jest to agenda ONZ działająca od 1965 roku. Zadaniem jej jest stworzenie globalnej sieci projektów wspomagających rozwój w państwach członkowskich.

W Warszawie przy ul. Szpitalnej 6 działa Biuro Projektowe UNDP podległe Regionalnemu Centrum UNDP w Bratysławie. Na stronie biura znajduje się dokumentimage Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem. Dokument ten został opracowany w 2010 roku, zaś w języku polskim został opublikowany w 2012 roku.

Wszyscy rodzice powinni zdecydowanie poznać tzw. matrycę, która zawiera standardy edukacji seksualnej dzieci w poszczególnych grupach wiekowych:

  • Grupa wiekowa 0–4 lata                          str. 38
  • Grupa wiekowa 4–6 lat                            str. 40
  • Grupa wiekowa 6–9 lat                            str. 42
  • Grupa wiekowa 9–12 lat                          str. 44
  • Grupa wiekowa 12–15 lat                        str. 46
  • Grupa wiekowa powyżej 15 lat               str. 49

W sejmowej zamrażarce leżą 2 projekty ustawy o edukacji seksualnej opracowane przez wicemarszałkinię sejmu Wandę Nowicką i Ruch Palikota. W projektach tych wprowadza się do ramowych planów nauczania przedmiot „wiedza o seksualności człowieka” w obowiązkowym wymiarze min. jednej godziny lekcyjnej tygodniowo dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Fundacja Edukacji Przedszkolnej za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej wdraża już w bieżącym roku szkolnym w minimum 20 przedszkolach programimageRównościowe Przedszkole". W oświadczeniu Fundacji czytamy: „….Każdy projekt współfinansowany przez Unię Europejską musi zawierać elementy związane z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn….To obowiązek prawny, zapisany w umowach wiążących wszystkie instytucje zaangażowane w realizację PO KL w Polsce i korzystające ze środków EFS …..”

Jeśli wejdą w życie opracowane przez UNDP standardy, to młodemu pokoleniu ograniczy się możliwość przeżycia pięknej romantycznej miłości oraz zmniejszy się w przyszłości ilość szczęśliwych „pełnych” rodzin. Zdecydowanie zwiększy się ilość młodych osób cierpiących na depresje lub nadpobudliwych

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale