28 obserwujących
533 notki
169k odsłon
  195   0

Zmartwychwstanie słowiańskiej wspólnotowości

 

       Start portaliku Niezależnego Lobbingu Obywatelskiego nie wypadł w dobrym momencie. W watykańskim zakładzie geriatrycznym jeden sklerotyk przekazywał nabożnie władzę innemu młodzieńcowi inaczej i to wypełniło naszą przestrzeń medialną. A to jeszcze Palikot coś wykręcił a to ten polityk, co niby z owym politykiem nie powinien a się spotkał.

       Jednak te ponad 50 wejść dziennie należy uznać za sukces. Odbieram to w ten sposób, że musiał zadziałać „biały marketing”. Sporo osób mogło się dowiedzieć, że to działa i że postulat zajęcia się prawem dla „stowarzyszeń do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” wszedł w fazę przedlegislacyją.

       No cóż. Na chwilę dzisiejszą jeszcze obowiązuje definicja „wspólnych ustaleń umownych” jako czegoś, co nie bardzo nam się w głowie mieści, ale i tutaj widać powiew zmartwychwstania słowiańskiej wspólnotowości. Zaplanowane 4 spotkania w poszczególnych klubach poselskich (między 9-tym kwietnia a 14 mają) powinny przełamać barierę niewiedzy.

       Ubogo u nas i siermiężnie. Lobbing obywatelski jest biedny jak mysz kościelna i czasem leniwy jak kot na zapiecku. Jednak ma jedną fenomenalną cechę: jest wyjątkowo cierpliwy. Potrafi długo czekać na tego kto się odważy i na tych co to wesprą merytorycznie i moralnie.

Dlaczego zmartwychwstanie?

      Ano, po wiekach okupacji słowiańszczyzny doktryną mającą swój korzeń w rzymskim latyfundium o swoje upomina się słowiańska wspólnotowość. Gospodarka oparta o „wspólne ustalenia umowne” o czym wiedzą ci, którzy zadali sobie trud zaznajomienia się z Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej nr. 11. Już wiadomo jak prowadzić księgi rachunkowe, aby było przejrzyście i aby skarb państwa nie ucierpiał. Jeszcze trzeba zrobić właściwe zapisy w kodeksie spółek. Ale to pestka. Na Podkarpaciu to już było za sprawą powszechnej ustawy handlowej Austro-Węgier i to już w 1862 roku!!!.

 

Jeśli notka Cię zaciekawiła to zapraszam tu: http://www.ligapolit.pl/posts/5

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale