11 obserwujących
176 notek
183k odsłony
1870 odsłon

Skandal w Zabrzu, sędzia Lasyk wypaczył wynik meczu

Wykop Skomentuj3

Kolejny raz sędzia piłkarski sędziujący mecz w polskiej ekstralidze okazał się głównym aktorem spotkania i po raz kolejny wystąpił w roli negatywnej. Tym razem sędzia Piotr Lasyk wystąpił również w roli reżysera spotkania. 

Przez pierwsze 78 minut w derbowym spotkaniu lider tabeli Górnik Zabrze nie potrafił poradzić sobie ze szczelną obroną Piasta Gliwice.  Zabrzanie robili co w ich mocy, ale właściwie do 79  minuty nie mieli nawet jednego celnego strzału na bramkę gości z Gliwic.

Mecze derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami. Nie ważne, które miejsca zajmują drużyny w tabeli wygrać może każda z nich.

W 79 minucie Igor Angulo Hiszpan grający w polskiej ekstraklasie przewrócił się w polu karnym Piasta Gliwice. Angulo wykonał pad w sposób mistrzowski i nie można uwierzyć w to, że takich padów Hiszpan nie trenował. Komentatorzy telewizyjni w dosadny sposób nazwali ów pad ...to "padolino". Co jest w tym całym zdarzeniu najbardziej bulwersujące. Otóż z nogami Angulo nie miał kontaktu żaden zawodnik Piasta Gliwice. Powtórki telewizyjne powtarzane wielokrotnie potwierdzają ten fakt. Decyzja Lasyka była po prostu błędna.

Błędna? Lasyk w pierwszej sekundzie zdaje się sięga po kartkę dla Angulo za próbę wymuszenia karnego. Po sekundzie zmienia decyzję i dyktuje rzut karny dla gospodarzy, a może to decyzja dokładnie przemyślana przez sędziego? 

Bardzo spokojny człowiek jakim jest bramkarz Piasta Jakub Szmatuła, który jest najbliżej całej sytuacji reaguje bardzo emocjonalnie na ewidentny "błąd" sędziego za co Lasyk pokazuje mu czerwoną kartkę. Do tej pory nudny mecz staje się za sprawą sędziego spotkaniem emocjonującym. 

To, że Lasyk popełnia "błąd" jest ewidentne nawet dla działaczy Górnika, którzy nie kryją zażenowania tą sytuacją. 

Jeszcze w tym samym spotkaniu Lasyk dyktuje drugi rzut karny dla Zabrzan. Tym razem strzał doskonałego "aktora" Angulo broni drugi bramkarz Piasta

Jak traktować takie skandaliczne zachowanie sędziego piłkarskiego? O ile dla kibiców zachowanie sędziego to zwykły wstyd to już dla obstawiających zakłady bukmacherskie to czysta strata finansowa. Czy takimi sprawami nie powinna zająć się po prostu prokuratura? Będziemy czekać na reakcję PZPN chociaż wynik z góry jest przesądzony. Kruk krukowi oka nie wykole. 


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport