0 obserwujących
27 notek
19k odsłon
460 odsłon

Generał w ministry...

Wykop Skomentuj2

Witam po długiej przerwie.

Ubawiłem się setnie, czytając i oglądając wiadomości na temat roszad w resorcie obrony narodowej. Popełnilem swego czasu tutaj notkę,w której wyraziłem zdziwienie decyzją Gen. Skrzypczaka o objęciu stanowiska doradcy ministra Siemoniaka. Teraz jednak moje zdziwienie sięgnęlo zenitu, gdyż z mało eksponowanego stanowiska doradcy, Pan Generał przechodzi na stricte polityczny stołek podsekretarza stanu w MON ds. uzbrojenia i modernizacji (tłumacząc na "ludzki" - zostaje wiceministrem).

Można przypuszczać, że - czemu wyraz próbował dawać nie raz - Pan Generał na uzbrojeniu i sprzęcie wojskowym zna się świetnie, a kto wie, czy nie lepiej nawet od wszystkich żołnierzy razem wziętych, łącznie z marynarzami (w końcu Pan Generał swego czasu na łamach "Polski zbrojnej" w sposób niezmiernie "uczony" wypowiadał się na temat konieczności - a raczej jej braku - posiadania przez Polskę morskiego rodzaju sił zbrojnych).

Ale teraz "wodzu", który politykami gardził, sam staje się politykiem. W dodatku przejmuje schedę w bardzo niekomfortowej chwili - gdy prokuratura wszczyna dwa śledztwa związane z przetargami na sprzęt dla PKW Afganistan, a sprawa ma "charakter rozwojowy" i może się okazać, że poprzednicy podrzucili Panu Generałowi niezłe kukułcze jajo.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że poprzednikiem Generała Skrzypczaka na tym stanowisku był niegdysiejszy Pełnomocnik MON ds. Procedur Antykorupcyjnych, później szef Buira ds. Procedur Antykorupcyjnych MON, który teraz będzie "sprawdzał się w biznesie", a dokładniej w radzie nadzorczej Bumaru. Naczelny tropiciel korupcji w MON nie wiedział, że pod jego rządami przetargi dla PKW Afganistan były prowadzone z naruszeniem prawa. Ciekawe...

Ciekawe też, jak to bagno zamierza oczyścić Generał Skrzypczak, bo dziś poza paroma komunałami na temat "procedur, ktore się nie sprawdziły" nie padły żadne interesujące deklaracje.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale