6 obserwujących
47 notek
27k odsłon
  396   1

III Kolejka Ekstraklasy czyli pogonieni kelnerzy, albo "taka zapora nie do pokonania"

Fot. FILM POLSKI
Fot. FILM POLSKI

Cytat z Kazia Węgrzyna. Skończą się herbaciane pola Batumi, skończą się stepy otaczające Nur-Sułtan (po naszemu - Astana) i pojawią się wzmiankowane "zapory", chociaż nie od razu, bowiem Majster Polski w kolejnej rundzie zmierzy się z islandzkim Vikingur Reykjavik, a jest to przeciwnik raczej w zasięgu Kolejorza, bowiem na przykład taka Legia wygrała dokładnie pół wieku temu z rzeczonym Vikingurem w 1/16 PZP 2:0 na wyjeździe i 9:0 na Łazienkowskiej. Hmmmm - 11:0, to nawet lepiej niż tydzień temu cztery nasze zespoły 11:1 z Resztą Europy-);  Raków w następnej rundzie gra ze Spartakiem Trnava i musi BARDZO uważać, bo w Spartaku bramki strzela doskonale znany z występów w Bruk-Becie snajper Samuel Stefanik.

Śmiech śmiechem, nie chcę posuwać się dalej, bo pojawią się zarzuty, że jestem skrzyżowaniem psa ogrodnika z lisem od kwaśnych winogron. Patrzyłem na te transmisje i tak sobie pomyślałem, że jedyne, co charakteryzuje naszą ligową (dziś w eksportowym wydaniu) piłkę, to totalna niechlujność. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem - wszystko jedno kto gra i kto trenuje (narodowość nie ma żadnego znaczenia), polskie drużyny są gówno warte. Może jeden Raków, któremu udało się wygrać (i którego nie oglądałem), stać na zaprzeczenie mej hipotezy. Jak Szanowni Typerzy zapewne zauważyli, nie wnikam w szczegóły dzisiejszego blamażu, bowiem poza strzałem Kochergina z Rakowa nie obfitowały w cokolwiek, co by było warte wzmianki.

Trzecia kolejka i od razu dwa pytania dot. prowadzących w tabeli: czy  Cracovia pogoni Legię, czy Wisła wejdzie w kołki Stali i pobije Lecha? Co poza tym? Rozbita w Kopenhadze Pogoń podejmuje Jagę, która w końcu zechce sprawić frajdę swym kibicom i może czując krew, pójdzie śladem wrocławskiego Śląska? W sobotę Radomiak ma dużą szansę wygrać, ale E-klapa rządzi się swymi prawami i Górnik może w Radomiu zagra jak na ekstraklasowicza przystało? Poza tym interesująco zapowiada się inauguracja rozgrywek na łódzkim stadionie Widzewa, na którym Pawłowski z kolegami zmierzy się z chaotyczną do bólu Lechią.

Zestaw par III Kolejki Ekstraklasy

Piast - Zagłębie

Cracovia - Legia

Radomiak - Górnik

Miedź- Warta

Pogoń - Jagiellonia

Raków - Stal

Lech - Wisła

Widzew - Lechia

Korona - Śląsk

Żaden piłkarz II Kolejki (nawet Rafał Wolski, nawet Bartek Pawłowski) nie zasłużył na blogową fotkę. Zasłużyli KELNERZY, którzy przyczyniają się do tego, że na niesmaczne i nieładnie pachnące brunatne "coś" w zachwycie wołamy CZEKOLADA, bo "nasi" sa od tych kelnerów lepsi. A choćbyśmy tak co tydzień wołali, to i tak rzadko trafia się na cokolwiek podobnego do wyrobów Wedla, Milki czy innego (oszalałem!) Sucharda.

Wszystkim Szanownym P.T. Typerom życzę pozbawionego upału/ulewy weekendu, udanego typowania, niezłych meczy i nadziei, że będzie lepiej.


Szanowną Moderację serdecznie pozdrawiam i tradycyjnie proszę o EKSTRAKLASĘ, a może i nawet SG.

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale