6 obserwujących
54 notki
32k odsłony
  669   1

VIII Kolejka Ekstraklasy czyli odbicie od dna i koniec klątwy, albo Raków po raz pierwszy?

Fot. Weszło
Fot. Weszło

Odbił od dna Lech inkasując w pojedynkach z Piastem i Lechią komplet punktów. Inna rzecz, że Piast Kolejarzowi niespecjalnie przeszkadzał, a Lechia wręcz pomagała, co na własnej d. odczuł były już trener Tomasz Kaczmarek.  Bardzo Duży Rozum zasugerował, że może tam nad morzem zabrakło kasy, ja nie wiem, czy tam kasa w ogóle kiedykolwiek była. To dziwne miejsce - Bolków, Nikosi, Tusków, Karnowskich, Dulkiewiczów i wdów po Adamowiczu - w Gdańskiej Lechii również od dłuższego czasu gnój, ponoć w orbicie zainteresowań włodarzy Lechii Janek Urban i Vuko. I gdzie by tu człowiek nie spojrzał, tam wszędzie jakieś związki z najbardziej nielubianym klubem kraju nad Wisłą....:-))

Klątwę przekreśliło pierwsze, historyczne zwycięstwo (przepraszam za słowo, ale w końcu ktoś ten mecz wygrał) Legii w Niecieczy, w którym szczęście o czeskim nazwisku Hubinek pomogło Legii pokonać ambitnie i dobrze grającego pierwszoligowca w pojedynku 1/32 PP. Szczęście i Carlitos, który środkowym napastnikiem jest i basta. Kilka minut i byłby wstyd jak z Dudelange...., a Runjaic zadowolony. Nie lubię człowieka i raczej zdania nie zmienię. Rezerwy i Akademia Legii też pokazały klasę w meczu z Wisłą Kraków - 0:5  Na koniec - Raków w meczu z "najładniej grającą drużyną w E-klapie" pokazał różnicę, znaczącą różnicę. To, co: początek drogi po pierwsze MP?

Na marginesie - w tej Barcelonie to piłkarzy biją. I okradają do tego. Może to taka specyfika tej całej Katalonii? 

Twarzą VII Kolejki zostaje Paweł Lenarcik z Miedzi. Bez dyskusji - Miedź grała w 10-ciu, on bronił (poza strzałem Gajosa) wszystko.

Co my tu mamy w tej kolejce?

Piątek zaczynamy dopiero wieczorem na Ł3, gdzie wymęczona wyprawą do Niecieczy Legia podejmuje Radomiaka. Radomiak ostatnio gra tak,  jak się spodziewano ponad rok temu (czyli nijak), Legia niewiele lepiej. Wynik otwarty, ciekawe jak z wytrzymałością graczy Legii po wtorkowej dogrywce w Niecieczy? Sobota - Stal gości Śląsk i chyba jednak jest lepsza od klubu, którego piłkarzom chyba po prostu nie chce się grać..., w następnym meczu Lechia podejmuje Wartę i.... gorzej niż z Lechem być nie powinno (aczkolwiek...), w trzecim sobotnim meczu Cracovia zagra u siebie z Rakowem i tu nie powinno być niespodzianki. Niedziela zaczyna się na murawie w Lubinie, na którą wybiegnie Jagiellonia i nie powinna miejscowym tanio sprzedać swej skóry, w następnym spotkaniu do Kielc przyjeżdża Pogoń i zobaczymy, czy ładnie i skutecznie zagra z ostro grającymi gospodarzami,  w ostatnim niedzielnym meczu na Bułgarskiej zagra Widzew i zobaczymy, czy Lech odbił od dna istotnie. W poniedziałek dwa mecze - w pierwszym Piast gra z Miedzią i Lenarcik już raczej twarzą VIII Kolejki nie zostanie, w drugim pokonana przez Widzew Wisła spróbuje odrobić straty na Górniku.

Zestaw par VIII Kolejki Ekstraklasy

Legia - Radomiak

Stal - Śląsk

Lechia - Warta

Cracovia - Raków

Zagłębie - Jagiellonia

Korona - Pogoń

Lech - Widzew

Piast - Miedź

Wisła - Górnik

Ponad pół roku za naszą wschodnią granicą trwa wojna, 83 lata temu Polskę napadł wróg z zachodu, do którego niebawem dołączył obecny agresor Ukrainy. Piłka piłką, ale są ważniejsze sprawy, wobec których nie powinniśmy się różnić. Polskość i patriotyzm to cechy niezbywalne, to cechy nie podlegające jakiejkolwiek dyskusji. To cechy wszystkich barw klubowych.

Szanownym P.T. Panom Typerom - udanego pierwszego powakacyjnego weekendu, skutecznego typowania wyników, nieco niezłego rodzimego futbolu i przede wszystkim zdrowia, bo ono najważniejsze.


SZANOWNĄ MODERACJĘ TRADYCYJNIE POZDRAWIAM I JAK ZWYKLE UPRZEJMIE PROSZĘ O "EKSTRAKLASĘ",  A MOŻE I "SG".


Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport