Pawel Jaskolka/PressFocus
Pawel Jaskolka/PressFocus
obserwathor obserwathor
307
BLOG

XVII Kolejka E-klasy czyli jeden Muci na kolana nie rzuci albo Raków wreszcie zwycięski

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 65

W nadchodzącą niedzielę powinniśmy kończyć półmetek rozgrywek i Śląsk powinien zostać tzw. Mistrzem Jesieni.

"Powinniśmy", "powinien" - żyjemy w coraz bardziej nienormalnym świecie, w którym człowiek normalny powoli staje się przedstawicielem jakiejś odchodzącej w niebyt (???) rasy czy nacji, niestety. Panowie piłkarze pograją sobie jeszcze dwie kolejki w coraz bardziej zimowej aurze, bo ktoś mądrzejszy od nich skonstruował piłkarski kalendarz.

Dobra, teraz puchary. W Lidze Europy średni Raków wypunktował tragiczny Sturm, mógł (mimo szans młodego "Nędzy") wygrać znacznie wyżej, ale Pan Trener Szwarga widać celnie strzelać nie kazał. Wszedł Yeboah i załatwił. Brawo. Szansa przeflancowania się z trzeciego miejsca w grupie do Pucharu Pasztetowej jest i dobrze by było (ranking!) to wykorzystać. We wspomnianym Pucharze Pasztetowej słaba i chaotyczna Legia przez połowę meczu walczyła skutecznie z Aston Villą i tylko raz nawaliła, gdy błąd popełnił Kapuadi, a szarżującego na bramkę Tobiasza "usiłował" powstrzymać zastępujący Jędzę PESEL.  Aston Villa nawaliła niejeden raz, raz na tyle skutecznie, że Ernest Muci ma zapewnioną dozgonną nienawiść w rodzinnym mieście Black Sabbath. Strzelił IDEALNIE. Druga połowa to momentami nawała Aston Villi i drugi błąd Legii przy stałym fragmencie gry. 1:2 przy 6:0 takiego Arsenalu to i tak nie aż tak źle...Na marginesie - (abstrahując od Guala, bo to raczej kliniczny przypadek) - czy Legia w sumie nie ma grajków, czy może jednak trenera? Poza wszystkim - kolejna afera z kibolami dla których USTAWOWEJ liczby biletów nie było, kolejna afera z oficjelami Legii -.... ach tak pie*dolnąć te wszystkie UEFY i inne chore wynalazki, ale CO DALEJ???? Dalej to koniecznie trzeba wygrać z AZ Alkmaar, bo remis dobry jest dopiero po ostatnim gwizdku sędziego.

Wracamy do ligi.

Twarzą poprzedniej kolejki zostaje wiadomo kto. Trzy bramki w Szczecinie - ho, ho, ho.

Co w tej ostatniej kolejce jesieni? Ano, nic - ale wiosna już za tydzień. To taki suchar, dla rozweselenia. Prawdopodobnie się mylę, ale jedyny mecz godny uwagi, to kończące kolejkę i półmetek sezonu spotkanie Śląska z Rakowem. Lider z Mistrzem - los tak przewidział? Przy okazji - czy mecz z obecnym MP zapełni Tarczyński Arenę, tak jak spotkanie Śląska z Legią?

Zestaw par XVII Kolejki Ekstraklasy

Warta - Jagiellonia

Górnik - Pogoń

Stal - ŁKS

Piast - Puszcza

Widzew - Radomiak

Korona - Lech

Cracovia - Ruch

Zagłębie - Legia

Śląsk - Raków


SZANOWNĄ  MODERACJĘ  ZWYCZAJOWO  SERDECZNIE  POZDRAWIAM  I  ZWRACAM  SIĘ  Z  PROŚBĄ  O  TO,  CO  ZAWSZE ("EKSTRAKLASA"  I  "SG").

Wszystkim P.T. Typerom życzę spokojnego weekendu, nieco przyzwoitego futbolu i całkiem ładnych bramek. Panom piłkarzom - jak najlepszej aury i jak najlepszych nawierzchni.

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport