Fot: Grzegorz Gałasiński
Fot: Grzegorz Gałasiński
obserwathor obserwathor
593
BLOG

XXIX Kolejka Ekstraklasy czyli słowo ciałem się stało (LM) lub wyścig żółwi trwa

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 64

"Nie da się wygrać z głupimi stratami i niecelnymi podaniami. Bez tego da się w Ekstraklasie wygrać z każdym. Jednym celnym strzałem i żelazną dyscypliną." - tak napisałem (w domyśle o Legii) w poprzedniej notce. Real w ćwierćfinale Ligi Mistrzów potwierdził prawdziwość moich słów. Przeprowadził JEDEN skuteczny kontratak i mimo drastycznej przewagi Manchesteru City dowiózł bezpieczny remis do zwycięskiej serii rzutów karnych. No, ale do tego trzeba mieć Ruedigera, Carvajala i przede wszystkim Łunina, a ww w naszej Ekstraklasie (poza rodzimymi "Łuninami") raczej ze świecą szukać i stąd mamy to, co mamy - nieumiejętność dowiezienia do końcowego gwizdka korzystnego dla siebie rezultatu. Niemniej - puszczać ten mecz do znudzenia naszym ligowcom, bo uczyć się trzeba od najlepszych.

Twarzą XXVIII Kolejki zostaje łódzki Fantomas  rodem z Niderlandów. Tejan po raz pierwszy w ramach swych przebłysków pokazał skuteczność.

Do końca coraz bliżej i wreszcie może któryś z ligowych pretendentów do MP zademonstruje chęć i gotowość do zdobycia zaszczytnego tytułu? Tłok coraz większy i (niestety) to kolejny dowód na równanie w dół poziomu najlepszej ligi świata. W tej kolejce jest kilka ciekawych spotkań, na pierwszym miejscu warszawski mecz Legii ze Śląskiem. Do końca ledwo 6 kolejek, ale (tak po prawdzie) PRAWIE wszystko jeszcze jest możliwe. No właśnie - prawie....., ale skoro w bramce Rakowa zobaczymy Dusana Kuciaka, to znaczy że "prawie" nie ma racji bytu. W Poznaniu (autentycznie) obawiają się meczu w Łodzi, bo skoro w łeb z Puszczą, to może i z ŁKS....??? W Częstochowie pojawi się rozpędzony Górnik z kolorowym Niemcem Ennalim, do Szczecina zawita przebudzony (???) Piast- może być ciekawie. Jedynie Jagiellonia powinna (???) przywieźć z Lubina komplet punktów. W Krakowie mecz pomiędzy gospodarzami, w Kielcach Korona walczy o życie i wiele innych rzeczy z Radomiakiem, na Stadionie Śląskim Ruch MUSI pokonać Widzew - oj będzie się działo. W poniedziałek Warta ze Stalą spokojnie rozegrają mecz o pietruszkę.

Zestaw par XXIX Kolejki Ekstraklasy

Korona - Radomiak

Raków - Górnik

Pogoń - Piast

Ruch - Widzew

Zagłębie - Jagiellonia

Cracovia - Puszcza

ŁKS - Lech

Legia - Śląsk

Warta - Stal

SZANOWNĄ MODERACJĘ pozdrawiam tradycyjnie i jak zwykle serdecznie, prosząc o "Ekstraklasę" (a może i "SG").

Wszystkim Tym, Którzy tu typują czy komentują życzę udanego weekendu z najlepszą ligą świata, która "jak żółw ociężale" zmierza ku nieuchronnemu końcowi "kampanii" (TFU!!! - a propos: Kuciak "wypożyczony do końca obecnej kampanii'!) SEZONU 2023/2024, poza wszystkim zdrowia, spokoju i powolnego, acz systematycznego powrotu typowej dla wiosny temperatury powietrza.

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport