10 obserwujących
129 notek
84k odsłony
  1845   10

Czy prezes Kaczyński obawia się "prezesa" Gowina?

Pojawiające się tu i ówdzie sygnały o tym, że Porozumienie nie poprze solidarnie nowej ustawy w sprawie opodatkowania mediów od przychodów z reklam, wywołują różne spekulacje specjalistów (i amatorów) od śledzenia polityki. A to, że będzie rząd mniejszościowy, a to że będą wcześniejsze wybory. Zwolennicy ZP troszkę się martwią, ale wierzą w Prezesa, że potrafi opanować sytuację. Przeciwnicy zaś cały czas wyczekują z nadzieją, że zostaną ogłoszone wcześniejsze wybory i wreszcie ten znienawidzony PiS przegra.

Historia lubi się powtarzać. Może będzie podobnie jak ze sławetną ustawą "piątka dla zwierząt". Taki swoisty test na lojalność poszczególnych posłów? Tyle, że teraz będą testowani ci z Porozumienia.

No i jeśli ustawa głosami posłów Porozumienia nie przejdzie - będą publicznie napiętnowani - przynajmniej przez jedną część sceny medialnej, co dla ich indywidualnych karier może być decydujące.

Tym bardziej, że PAD dał wyraźny sygnał, że jest gotów podpisać taką ustawę. O kabaretowym (znowu) przemówieniu Trzeciej Osoby już nie wspomnę.

Oczywiście, jeśli taka ustawa zostanie w ogóle uchwalona - bo nie znamy siły nacisku zagranicznych właścicieli mediów w Polsce.

Tak, że szykuje się chyba kolejna burza w szklance wody... lecz dla PiS-u niegroźna.

Admin: dział PiSLubię to! Skomentuj124 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka