Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
9 obserwujących
22 notki
58k odsłon
  937   1

Biskupie! Nie zabijaj! Nie siej zgorszenia! Nie wprowadzaj zamętu!

Dziś kolejny raz w tym roku zgrzeszę łamiąc postanowienie noworoczne (miałem nie pisać artykułów na tematy związane z polityką... a że u nas wszystko wiąże się z polityką więc cokolwiek napiszę postanowienie zostanie złamane). Ale zgrzeszyłbym po tysiąc razy bardziej, gdybym głośno nie zaprotestował przeciw temu, co właśnie zrobiła ekstremalnie nieetyczny Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. 

14 kwietnia 2021 roku w 1055 rocznicę Chrztu Polski ów "Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych" zmienił treść przykazania "NIE ZABIJAJ" na "ZABIJAJ w imię rzekomej ochrony życia poczętego". 

Dodam, że jest to już RECYDYWA owego zespołu, bo 31 grudnia 2020 w artykule Moje mocne "non possumus!" który był moim blogerskim Credo przed planowanym rozstaniem z politycznym blogowaniem napisałem, że nie zgadzam się na:

"4. Traktowanie stosunku do aborcji oraz ewentualnego losu zygoty lub embrionu ludzkiego jako najważniejszego i jedynego kryterium oceny moralnej wszelkich czynów. Piszę to w kontekście SKANDALICZNEGO "Stanowiska Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP dotyczącego szczepionek" którego znaczną część zajmują dywagacje na temat ewentualnego wykorzystania komórek z abortowanych płodów, zaś nie znalazło się ani jedno wyraźne zdanie potępienia dla mnożących się pseudo-katolickich sekt wprost namawiających do łamania przykazania NIE ZABIJAJ i straszących jakoby szczepionka była apokaliptycznym "znamieniem bestii" mającym służyć przejęciem kontroli nad umysłami i skazującym zaszczepionego na wieczne potępienie. Brak wyraźnego i jednoznacznego odcięcia się od takich HEREZJI oznacza cichą zgodę na ich głoszenie i strach przed osłabieniem swojej pozycji w oczach zagubionych wiernych, którzy już tym herezjom ulegli."

Tym razem zamiast "dywagacji" znalazło się stwierdzenie:

"Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson & Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi

Spójnik "i" oznacza, że osoba, która nie ma możliwości wyboru innej szczepionki, ale jednocześnie nie jest zobligowana do szczepienia zgodnie ze składnią tego zdania nie powinna się szczepić. Czyli powinna ZABIJAĆ - siebie, bliskich, nieznajomych rozsiewając chorobę i przedłużając czas powrotu do normalności. 

W środowiskach wrogich katolikom strzelają korki od szampanów! 

"Bb Wróbel: "Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”. Jeśli przekona nawet tylko kilka % z nich (grupa zagrożona Covid), to może kosztować życie tysięcy osób. Powiedzmy to sobie jasno. Kościół katolicki w Polsce reprezentuje dziś Cywilizację Śmierci."

- pisze Leszek Jażdżewski (ten sam, który w 3 maja 2019 swoim wystąpieniem przed wystąpieniem Donalda Tuskazainicjował frontalny atak na kościół, którego szczytowym punktem była premiera filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. I trudno sie w tym przypadku z nim nie zgodzić. 

"Mój sprzeciw moralny budzą takie stanowiska, gdy umiera - jak dziś - 803 osób. Kościół katolicki to niestety instytucja szkodząca Polsce"

- napisał poseł Lewicy Maciej Gdula. I niestety z pierwszym zdaniem w swoim sumieniu zgadzam się całkowicie, a z drugim częściowo - w kontekście dzisiejszego stanowiska. 

A cóż mogą powiedzieć katolicy? 

Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami...

Bo po tym, jak episkopat najpierw władował nas w stan WOJNY wokół zerwanego "kompromisu aborcyjnego" a teraz zachęca do roznoszenia POWIETRZA czyli zarazy i skazywania tysięcy osób na ryzyko NAGŁEJ I NIESPODZIANEJ ŚMIERCI a dokładniej konania w samotności oddziału zakaźnego - bez rodziny i pojednania z Bogiem, to raczej nie wypada Bogu głowy zawracać kolejnymi zwrotkami SUPLIKACJI, bo mógłby nam odpowiedzieć "wybaczcie, ale sami sobie i innym zafundowaliście to piekło". 

Na koniec mała dygresja historyczna. Największy postęp w dziedzinie ratowania osób z hipotermią dokonał się za sprawą zbrodniczych eksperymentów dokonywanych przez niemieckich zbrodniarzy w obozach zagłady. Wyziębiali oni do ekstremalnie niskich temteratur więźniów trzymając ich w lodowatej wodzie, a następnie sprawdzali jaki sposób ratowania najwięcej z nich przeżyje. Ogromna większość więźniów umierała w trakcie tych eksperymentów w męczarniach. Więc czy zdaniem nieetycznego zespołu bioetycznego w ramach protestu przeciw zbrodniczym eksperymentom mamy cofnąć ratownictwo do czasów przedwojennych i z wiedzy uzyskanej przez nazistów wcale nie korzystać? Bo skoro dla wyrażenia protestu wobec aborcji można zabić tysiące osób zarażonych koronawirusem (odmawiając zaszczepienia preparatem do którego wyprodukowania użyto komórek rozmnożonych z komórek które z klei były rozmnożone z komórek (itd...) pobranych z płodów abortowanych w latach 70-tych, to czemu nie zabić kilkudziesięciu ofiar wychłodzenia organizmu dla wyrażenia protestu wobec wiedzy pozystkiwanej w wyniku mordowania ludzi w zbrodniczych eksperymentach? 

magister teologii

Stanisław Nowak

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo