Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
116 notek
220k odsłon
  231   0

Onet ZNÓW współpracuje z rosyjskim wywiadem przeciw Rzeczypospolitej Polskiej

Dz.U.2022.1138 t.j.Akt obowiązujący

Wersja od: 30 maja 2022 r.

Art. 130. [Szpiegostwo]

§ 1.

Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

-------------------------

ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM...

 - 23 maja 2022 - (po trzech miesiącach od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę) na zlecenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego polscy operatorzy telekomunikacyjni zostali zobowiązani do zablokowana strony poufnarozmowa.com, która publikowała e-maile pochodzące z prywatnej skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/poufna-rozmowa-strona-ujawniajaca-e-maile-dworczyka-zablokowana-na-wniosek-abw/57x1hby

W informującym o tym artykule redakcja Onetu poinformowała także, że "blokada następuje na poziomie serwerów DNS operatorów i można ją trywialnie łatwo ominąć" - w ten sposób "podpowiedziała" wszyskim chętnym jak obejść art. 180 ust. 1 prawa telekomunikacyjnego, który stwierdza, że "przedsiębiorca telekomunikacyjny jest obowiązany do niezwłocznego blokowania połączeń telekomunikacyjnych lub przekazów informacji, na żądanie uprawnionych podmiotów, jeżeli połączenia te mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu państwa oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, albo do umożliwienia dokonania takiej blokady przez te podmioty".

-------------------------

WCZEŚNIEJ... 

 - 22 września 2020 - rosyjscy agenci z grupy UNC1151 w ramach prowadzonej na rozkaz Władimira Putina operacji „Ghostwriter", której celem jest destabilizacja sytuacji politycznej w krajach Europy Środkowej posługując się metodą phishingu obeszli zabezpieczenia poczty mailowej portalu wp.pl i zdobyli hasło do prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka, na którą trafiały m.in maile z nieformalną wymianą uwag, spostrzeżeń i opinii jego i innych członków rządu (w tym premiera). 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/afera-mailowa-pierwsze-wlamanie-na-konto-michala-dworczyka/mg6rlcp 

- 8 czerwca 2021 - rosyjscy agenci z grupy UNC1151 po raz pierwszy opublikowali fragment odpowiednio dobranej i skompilowanej pod kątem uderzenia w Rząd RP treści korespondencji wykradzionej z tejże skrzynki i od tej pory publikują ją w sposób ciągły. 

https://www.wprost.pl/polityka/10461510/afera-mailowa-kiedy-doszlo-do-wlamania-na-konto-dworczyka.html 

Politycy opozycji (w tym Donald Tusk) oraz powiązanych z nią mediów bardzo CHĘTNIE KORZYSTAŁY z materiałów opublikowanych przez rosyjskich agentów, rozpowszechniając zarówno treść ich publikacji jak i powielając przy różnych innych okazjach wyrwane z kontekstu fragmenty aż do dnia...

- 24 lutego 2022 - rosyjska armia na rozkaz Władimira Putina rozpoczęła brutalną, niszczycielską, szeroko zakrojoną i pełną zbrodni wojennych zbrojną napaść na Ukrainę (zwaną przez rosyjską propagandę eufemistycznie "operacją specjalną"). Tego dnia politycy opozycji (w tym Donald Tusk) oraz powiązane z nią media WSTRZYMAŁY rozpowszechnianie materiałów pozyskanych od rosyjskich agentów - ostatni cytat znalazł się na koncie Donalda Tuska 23 lutego 2022 o godzinie 11:22. 

https://www.salon24.pl/u/ojciec1500/1208034,sprzedawczyk-bezwstydny-vs-wojenne-otrzezwienie 

- 25 kwietnia 2022 - (po dwóch miesiącach od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę) portal Onet ponownie zaczął publikować materiały od rosyjskich agentów. Najpierw o godzinie 10:58 przeprowadził "emisje testową" putinowskiego kanału przypomniał opublikowany przez nich wiele miesięcy temu niezbyt istotny fragment listu dziennikarki Dominiki Ćosić, a gdy nie posypały się za to na niego gromy, wówczas o godzinie 15:56 ten sam portal przeprowadził emisję zasadniczą - "premierę" najnowszych rewelacji opublikowanych przez GRU na kanale "Poufna rozmowa" komunikatora "Telegram". Co więcej POCHWALIŁ SIĘ WZOROWĄ WSPÓŁPRACĄ Z ROSYJSKĄ AGENTURĄ - z artykułu wynika, że Rosjanie podjęli drążoną przez portal od tygodnia (w celu przykrycia wypadku śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca wypadku przez powiązanych z opozycją sędziów Bohdana Zdziennickiego i Małgorzatę Gersdorf) tematykę kontrowersyjnych zachowań sędziów powiązanych z obozem władzy zaangażowanych w walkę z sędziami powiązanymi z opozycją i opublikowali to, co udało im sie z przechwyconej skrzynki mailowej wydobyc na ich temat. 

https://www.salon24.pl/u/ojciec1500/1223288,kanal-gru-znow-nadaje-czy-ktos-w-onecie-przelozyl-wajche 

- 26 kwietnia 2022 - rosyjscy agenci opublikowali materiały z analizy możliwego przebiegu ataku wojsk Rosji na Polskę. Wg nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" zdobyli ten materiał włamując się do poczty elektronicznej b. dowódcy wojsk lądowych, gen. Waldemara Skrzypczaka. 

https://www.salon24.pl/u/ojciec1500/1223518,rosja-przypuscila-zmasowany-atak-na-polske-czy-dr-rafal-brzeski-mial-racje 

-------------------------

DZIŚ...

- 17 czerwca 2022 - portal Onet obchodząc zabezpieczenia PONOWNIE opublikował najnowsze treści udostępniane przez rosyjskich agentów. Artykuł Onetu był kilkakrotnie przeredagowywany - w pierwszej wersji już sam tytuł sugerował źródło, ale później zostało one w tytule i treści niezbyt dyskretnie zakamuflowane tak, aby przynajm,niej nie pojawiało sie wprost (jednak każdy zorientowany w temacie domyślki się że ONET ZNÓW - WBREW POLSKIEMU PRAWU I ZALECENIOM ABW - PODJĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z UDERZAJĄCYMI W POLSKĘ AGENTAMI PUTINA. 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-e-mailowa-dworczyk-nadzorowal-publikacje-na-portalu-braci-karnowskich/3y6plg7,79cfc278  

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale