olaf olaf
160
BLOG

List otwarty do p. Marka Edelmana.

olaf olaf Polityka Obserwuj notkę 33

Szanowny Panie Marku Edelman!

Z uwagą i przejęciem przeczytałem Pański apel o zdelegalizowanie Młodzieży Wszechpolskiej oraz bliżej nieznanej mi organizacji, którą określa Pan jako NOP. Pozwalam sobie zamieścić tu Pański apel w całości:

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze

Jak Panom wiadomo, w ostatnim czasie nasiliły się w Polsce wystąpienia antysemickie i ksenofobiczne. I nie jest to zjawisko marginalne. Zresztą, kiedy w 1922 r. niejaki Adolf Hitler próbował przeprowadzić w Niemczech pucz, zbagatelizowano to jako incydent. A nie trzeba przypominać, czym się to skończyło. Nie tak dawno w Polsce jako pierwszym kraju Europy pokonana została totalitarna ideologia komunistyczna. Lecz aby dziś Polska nie stała się krajem, który ciągnie Europę wstecz, trzeba zdelegalizować wszelkie partie i organizacje nacjonalistyczne i szowinistyczne, takie jak NOP czy Młodzież Wszechpolska. To kwestia Panów osobistej odpowiedzialności za wizerunek i przyszłość Polski.

Do poparcia tej akcji wzywam w pierwszym rzędzie członków Komitetu Oświęcimskiego jako ludzi najlepiej wiedzących, co oznacza nazistowski totalitaryzm. Wzywam też wszystkich innych, którzy myślą podobnie jak ja, do publicznego przyłączenia się do tej inicjatywy.

Wobec opisanego przez Pana zagrożenia nie chcę pozostawać obojętnym. Znalazłem w sieci internet kolejny, bardzo finezyjny i przebiegły, przykład propagowania ideologii totalitarnych równocześnie z propagowaniem używania narkotyków. Co gorsza, jest to działanie skierowane do młodzieży! Przechodzę do szczegółów.

Otóż na stronach jednego z największych polskich portali internetowych – www.gazeta.pl a dokładniej na http://komorki.gazeta.pl można zakupić różnego rodzaju graficzne elementy (tzw. logosy, tapety, animacje) dla telefonów komórkowych. Pośród wielu innych można tam znaleźć np. wizerunki przywódców komunistycznych (Lenin, Che Guevara), symbole ideologii komunistycznej (czerwone gwiazdy, sierp i młot, napisy CCCP, itp.). Oprócz tego wielka ilość grafik przedstawiających niesłychanie popularne wśród młodych ludzi SYMBOL MARIHUANY!!! Jakby tego było mało, są też loga „Pitbull” – pisane GOTYKIEM!!! - popularne zwłaszcza wśród środowisk pseudokibiców, jak wiadomo: ksenofobicznych, rasistowskich, antysemickich, homofobicznych, itd.

Wiem, że to może wydawać się błahostką, ale uważam – zapewne jak i Pan – że takie zjawiska należy zdecydowanie dusić w zarodku! Dlatego wzywam Pana, jak i innych ludzi dobrej woli, do stanowczego potępienia właścicieli serwisu www.gazeta.pl i wezwania do zaprzestania swojej niemoralnej działalności!

Pozostaję z należnym szacunkiem,
Olaf Młyński

PS Szczególną odrazę u każdego uczciwego człowieka budzi fakt, że na propagowaniu tych niemoralnych treści właściciele serwisu www.gazeta.pl zarabiają pieniądze...

olaf
O mnie olaf

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka