0 obserwujących
4 notki
1850 odsłon
217 odsłon

Portal bitwa1920 - kłamstwa na stulecie bitwy warszawskiej

Wykop Skomentuj13

Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z Polskim Radiem S.A. i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołali do życia portal bitwa1920, który w kilku językach ma informować o zwycięstwie Polaków w bitwie warszawskiej. Niestety twórcy tego portalu posunęli się do niesłychanych manipulacji, przemilczeń i najzwyklejszych kłamstw.

Portal jest bezmyślną laurką na cześć Józefa Piłsudskiego. Można się tego było spodziewać, ale w sekcji "Decydujące starcie", gdzie mowa jest o planie i przebiegu bitwy, posunięto się do haniebnego przekłamania. Według twórców portalu były 2 plany i teraz uwaga, jeden autorstwa Józefa Piłsudskiego, drugi gen. Maxima Weyganda. Oczywiście pominięty został faktyczny plan, według którego rozegrano bitwę warszawską, czyli rozkaz operacyjny specjalny nr 10 000 autorstwa gen. Tadeusza Rozwadowskiego.

Nawet w tak ważną rocznicę, autorzy tego portalu mają tak niesłychany tupet, żeby w sposób skandaliczny przemilczeć autora planu bitwy warszawskiej. To jednak nie koniec, bo w portalu pojawia się sylwetka gen. Rozwadowskiego, który został przedstawiony jako posłuszny wykonawca, realizator i zwolennik koncepcji marszałka Piłsudskiego. Gen. Rozwadowski - autor planu bitwy warszawskiej, został sprowadzony do roli bezmyślnej kukiełki w rękach genialnego wodza Józefa Piłsudskiego. Nieważne, że w nocy z 5 na 6 sierpnia 1920 roku w kwaterze Piłsudskiego pojawił się gen. Rozwadowski z wypracowanymi przez siebie dwiema koncepcjami planu, z których jeden został wybrany przez marszałka. Nieważne, że 9 sierpnia z własnej inicjatywy gen. Rozwadowski zmienił plan przyjęty 6 sierpnia przez Piłsudskiego. Dla twórców portalu bitwa1920 autor planu bitwy warszawskiej, czyli gen. Rozwadowski, nie istnieje, bo w jego miejsce wstawiony jest Józef Piłsudski. Po raz kolejny kłamstwo wygrywa z prawdą. Na domiar złego ten zakłamany portal jest firmowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Polskie Radio. Po prostu brakuje słów.

Zachęcam wszystkich do odnalezienia w Internecie planu bitwy warszawskiej. Zachował się do dnia dzisiejszego. Każdy na własne oczy może się przekonać, kto własnoręcznie nakreślił ten plan. Odsyłam do zapoznania się z rozkazem operacyjnym specjalnym nr 10 000, wówczas każdy będzie mógł zobaczyć, że autorem tego rozkazu jest gen. Tadeusz Rozwadowski. Co więcej generał wydał ten rozkaz do wykonania wszystkim dowódcom frontowym w tym Józefowi Piłsudskiemu. Na dokumencie widnieje podpis marszałka wśród dowódców przyjmujących rozkaz do wykonania.

Portal bitwa1920 jest najlepszym dowodem na to, że nigdy nie ma złego czasu na fałszowanie historii. 

PS. Dosłownie kilkanaście dni temu gen. Rozwadowski został wykorzystany w kampanii prezydenckiej. Teraz, gdy przestał być potrzebny, dostał solidnego kopniaka, podejrzewam, że 15 sierpnia zostanie potraktowany w podobny sposób. To wszystko pokazuje, że ten zasłużony dowódca, bohater wojen o granice, nawet po tylu latach wciąż jest instrumentalnie wykorzystywany w politycznych grach. Odrażające.

image

gen. Tadeusz Rozwadowski - szef sztabu generalnego 1920-1921, autor planu bitwy warszawskiej

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale