Blog
Iran
lida-mamourian
lida-mamourian Dużo jest do powiedzenia
5 obserwujących 228 notek 22078 odsłon
lida-mamourian, 11 lipca 2018 r.

Syjonista,Ekspert , O Iranie(3)

84 2 0 A A A
Etsion
Etsion

Spuścizna Netanjahu

W odpowiedzi na dwanaście próśb amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pumpo z Iranu, powiedział, że celem złagodzenia działań było zrujnowanie pracy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Netanjahu i inni politycy izraelscy nie są w stanie doradzać Stanom Zjednoczonym co do istoty porozumienia, mówiąc, że Netanjahu nie miał nawet ważnego porozumienia zagranicznego w swoim życiu politycznym.

"Pierwszą rzeczą jest pogrzebanie porozumień z Oslo i wyeliminowanie idei utworzenia państwa palestyńskiego" - powiedział Etsion, który będzie tym, czego chce Netaniahu i jakie będzie jego dziedzictwo. W dużej mierze osiągnął ten cel. Druga rzecz to przeszkoda elity, która idzie dobrze pod tym względem. A trzecią kwestią jest kwestia Iranu, a w tej sprawie miał naprawdę szczęście, że Trump się pojawił. Wobec braku Trump jego spuścizna, według jego własnych słów, była poważną porażką ".

Ezion, który zasadniczo przeciwstawia się systemowi politycznemu reżimu syjonistycznego i mówi że brakuje im ducha współpracy, odpowiada w odpowiedzi na pytanie, który Premier chciał najbardziej współpracować z innymi: "Nikt nie był współpracownikiem i nie zauważał innych. To jest część problemu. Ponieważ system nie wspiera współpracy i uwagi do siebie nawzajem. W wielu przypadkach problemy dotyczą wyłącznie składania dokumentów i są w dużej mierze areną konfliktów personalnych i organizacyjnych między armią, izraelską Radą Bezpieczeństwa, Mossadem i Shinbatem i prawie nigdy nie osiągają poziomu strategii ani polityki.

Gdzie są podejmowane decyzje?

Między premierem a jednym dwóch osób, którym ufa. Na przykład dla [Ariel] Sharon, [Daewoo] Wisgles [Attorney at Law]. [Ehud] Olmert, Turbo [Yoram Turbukhays Attorney w jego czasu]. Jeśli chodzi o Netanjahu, to jest to interesujące pytanie, ale nie sądzę, że jest dzisiaj konkretna osoba. Premier odbywa spotkania w izbie bezpieczeństwa, wszyscy zdają sobie sprawę z wyniku. Istnieją także różnego rodzaju spotkania, które mają premierowie, aby móc wybrać samych uczestników i tych, którzy nie uczestniczą.

Ogólnie rzecz biorąc,na te sesje mówią"Security Advice" , że jest to sekretny kod żeby "porozmawiać o kwestiach dyplomatycznych i politycznych bez obecności Departamentu Stanu".

Dlaczego?

Nie chcą Departamentu Stanu. Nie ufają nam. Dla nich Departament Stanu jest organizacją, która nie ma nic do zaoferowania w dyskusjach. W praktyce korpus dyplomatyczny został przejęty przez Departament Stanu i skonfiskowany na korzyść innych. Premier osobiście podejmował działalność dyplomatyczną poprzez sprawy polityczno-wojskowe Departamentu Obrony, które kontroluje stosunki Izraela z Jordanią.

Mossad, który zawsze znajduje się w szarej strefie, teraz może swobodnie interweniować w tej dziedzinie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie tylko nie wierzy w informacje, którym nie ufa, ale przyjmuje także, że Departament Stanu ma lukę informacyjną i jest schroniskiem lewaków.

Czy to jest rzeczywistość?

Jak w każdym razie, jest w tym dużo prawdy, ale ostatecznie etyka pracy Departamentu Stanu jest silniejsza niż jakakolwiek tendencja. Umiar i umiarkowanie są interpretowane jako lewicowość. W ostatnich latach byłem świadkiem niezłomnej obietnicy: wybierając, przygotowując się do wojny i próbując temu zapobiec, poprzez płatności i mechanizmy i umowy dyplomatyczne, domyślna opcja dla wszystkich izraelskich gabinetów przez pokolenia było to, idź na wojnę, ponieważ jej koszt polityczny jest mniejszy.

W wielu przypadkach rozpoczynamy wojnę, płacimy za nią i poświęcamy się, a w końcu dostajemy coś, do czego moglibyśmy dotrzeć bez rozlania krwi. Dotyczy to naszych działań w Strefie Gazy i, w ostatecznym rozrachunku, porozumień, jakie zawieramy z Hamasem i oczywiście zawsze ich negujemy. Dotyczy to również Libanu i Hezbollahu. Dotyczy to także inwazji na Iran, chociaż zgadzam się, że jest to o wiele bardziej złożony i trudny problem. Z każdej strony istnieje porozumienie, które mogliśmy zaakceptować wcześniej, ale nie zrobiliśmy tego.

Irańczycy są cierpliwi

Kontynuował krytykę podejścia amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa do amerykańskich instytucji dyplomatycznych i bezpieczeństwa i powiedział, że "niszczy instytucję" - powiedział - "nadal jestem z pracownikami Departamentu Stanu USA lub organizacjami takimi jak FBI Rozmawiam z CIA. Trump systematycznie i bezlitośnie niszczy te organizacje. "Wyjdź z ludzi lub zmuś ich do odejścia". W ambasadzie lub na wyższym szczeblu Departamentu Stanu jest dużo stanowisk, które pozostawił puste.

Wielu Izraelczyków myśli, że Trump jest dla nas dobrym prezydentem.

Wydaje się, że Izrael jest jedynym miejscem, w którym Trump może zostać ponownie wybrany. To ma wiadomość o nas i niestety pokazuje, jak daleko rząd kontroluje dyskurs rządzący Izraelem. Tak jak zniesławiają Obamę, sprawiają, że Trump jest dobry i pozytywny. Netanjahu i ludzie tacy jak Sheldon Adelson (kapitalista syjonistyczny i sponsor partii Likud) mają ogromny wpływ na Trumpa, co było widoczne przed wyborami. "

Etsion zarzucił Trumpowi, że nie osiągnął porozumienia, mówiąc, że Obama był lepiej rozumiał priorytety bezpieczeństwa Tel Awiwu , mówiąc: "Netanjahu chce, żeby Stany Zjednoczone zrobiły to za nas" - powiedział.

Czy to znaczy atak na Iran?

Tak Tak więc o Syrii i Palestyńczykach

Czy myślisz, że to się wydarzy?

Nie, ponieważ czas potrzebny, by Irańczycy myśleli, planowali i działali, jest znacznie dłuższy. Uważam, że ocena Irańczyków polega na tym, że reżim USA zmienia się przed irańskim reżimem. A jak tylko Trump odejdzie, rozpoczyna się nowa gra. Są cierpliwi. Sądzę, że ostatecznie nastąpi równowaga, która nie będzie wiązała się z atakowaniem irańskich obiektów nuklearnych, zamiast produkować bomby przez Irańczyków. Irańczycy są mądrzejsi niż oni.

________________________________________


1.Były syjonistyczny doradca ds. Bezpieczeństwa w wywiadzie dla gazety "Haaretz"(1)

2.Syjonista,Ekspert , O Iranie(2)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak trzeba przewrócić Pokój do świata??!

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Stary Prokocim  Irańczycy byli pewni że ta konferencja  jest przeciwko ich i szczególnie...
  • @osasunna  Według Irańskich przewidzeń , on wygra wybory. pozdrawiam
  • @Bogdan Celarek  nie uda się mu , dziękuje Pozdrawiam

Tematy w dziale Polityka