salonik prawych ludzi
Obok zła nie potrafię przejść obojętnie.
0 obserwujących
19 notek
5915 odsłon
193 odsłony

Włoski strajk Senatu.

Wykop Skomentuj11

Dla każdej firmy włoski strajk, polegający na skrajnie drobiazgowym przestrzeganiu przepisów i procedur, jest groźny. Jest to strajk pasywny, nie wyłącza przedsiębiorstwa i może być formą nacisku pracowników na Zarząd,  zwykle mniej uciążliwą niż strajk aktywny. Jednak, w warunkach ciężkiego kryzysu, każdy strajk może być zabójczy zarówno dla firmy jak i jej pracowników. W takiej sytuacji do Zarządu i pracowników nagle dociera informacja, że „jadą na jednym wózku”. Znacznie ułatwia to wypracowanie porozumienia i zawarcie kompromisu.
Normalny proces legislacyjny, w którym biorą udział różne strony sceny politycznej, bardzo rzadko przebiega gładko i bez stawianych przez opozycję trudnych do realizacji postulatów i utrudnień. Tylko w strategicznych, ważnych dla państwa sprawach możliwe jest osiągnięci szybkiego porozumienia. Tak się dzieje na całym świecie - tylko nie w Polsce.
 Obstrukcję Senatu przy procedowaniu ustawy mającej umożliwić przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie można z czystym sumieniem nazwać włoskim strajkiem.
W związku z panującą pandemią, ten strajk jest groźny dla naszego państwa i dla naszych obywateli a Senat i cała opozycja zachowuje się tak, jakby „jechała na innym wózku”.
Nie widzę szansy na jakiekolwiek porozumienie z ludźmi, którzy nie są w stanie pogodzić się z tym, że ich czas już minął. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że Polska jest dobrem wspólnym wszystkich jej obywateli i do nich już nie należy. Jak najszybciej trzeba doprowadzić do zgodnych z prawem wyborów i odesłać postkomunę tam gdzie jest jej miejsce: na śmietnik historii. Wydaje się, że większość społeczeństwa dojrzała już do tego, aby odbyło się to w demokratycznej procedurze wyborczej.

P.S.
Trolli nie toleruję.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka