0 obserwujących
261 notek
111k odsłon
  98   0

Czy tym razem zdążymy?

Tekst jest artykułem wstępnym do nowego (kwietniowego) numeru miesięcznika "idź POD PRĄD" już dostępnego w kioskach Ruch i salonach Empik. 


***

Jeśli wielotysięczny tłum w centrum stolicy skanduje „ZDRAJCA, ZDRAJCA” pod adresem urzędującego premiera, tomamydo czynienia z sytuacją wymagającą przesilenia.

W normalnych demokracjach do odwołania prezydenta lub ministra wystarczy zarzut plagiatu czy przyjęcia jakichś korzyści materialnych. Tak skończyli niedawno prezydenci Niemiec i Węgier. U nas panują inne obyczaje. Któż by się przejmował kłamstwami, nepotyzmem czy korupcją na szczytach władzy. Polacy traktują to jako „oczywistą oczywistość”. „Ja kradnę, pan kradnie, to i premier kradnie” - tak w uproszczeniu rozumuje ulica. Tym razem jednak zarzut jest dużo cięższy - dla coraz większej części społeczeństwa obecne władze to zdrajcy. Prawda o dwóch narodach „wychodzi na ulice”. Już nie da się ukryć faktu, że jako społeczeństwo jesteśmy głęboko podzieleni. Największym błędem PiS-u po 10 kwietnia 2010r. było wpisanie się w narrację ogólnonarodowego pojednania, którą serwowały media i kościół. To była narracja zgubna dla 
Polski, czującej i myślącej po polsku. To ona sprowadziła na nas klęski wyborcze i groźbę utraty suwerenności. To ona spowodowała zamieszanie i brak orientacji u przeciętnych zjadaczy chleba, wydając ich na pastwę wrogiej propagandy. Dzisiaj środowiska patriotyczne ogromnym oddolnym wysiłkiem powoli odwracają ten trend. To donośne wołanie „Zdrajca!” jest tego wyrazistym przykładem. Mamy jednak dwa lata zaległości, które pozwoliły okrzepnąć internacjonalistom. Powstaje więc pytanie - czy znowu nie obudziliśmy się za późno?

 

***

Twój Ruch.net - to przedsięwzięcie, z którym wiążę duże nadzieje. Jak mawia prof. Zybertowicz, pozwoliliśmy sobie ukraść naszedzieci. Często są one duchowo czy ideowo obce w stosunku do pokolenia rodziców.Młodzież z naszego środowiska postawiła sobie za cel podjęcie walki o swoich rówieśników. Może brzmi to patetycznie, ale wielkie rzeczy zaczynają się od niepozornych kroków. Zachęcam Państwa, byście zwrócili uwagę swoich dzieci na Twój Ruch (więcej str. 10-11 iPP kwiecień 2012, filmik reklamowy).

Paweł Chojecki

93

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale