Gdy obejmowałem nasz KoLibrowy periodyk „Goniec Wolności” obiecywałem w nim duże zmiany. Dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy u ich końca, a to, co już udało nam się stworzyć, można obserwować tutaj.
Dzięki wielkiej pracy wykonanej przez Tomka Marszała, od numeru, który udało nam się opublikować przed trzema dniami, „Gońca Wolności” nie trzeba już ściągać z Chomika, ale w całości można go przeczytać w Internecie. To duże ułatwienie dla naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że wpłynie to na zwiększenie ilości osób korzystających z naszego periodyku.
Niemal na początku mojego przewodzenia „Gońcowi” udało się też stworzyć stałą Redakcję. Jest w niej kilka osób i każda zajmuje się naprawdę tym, co wychodzi jej znakomicie.
Widać to choćby w najświeższym numerze. Zdecydowanie najgoręcej polecam tekst Ani Grabińskiej pod dość długim tytułem: Terror Nowoczesnego Europejskiego Państwa. Nowoczesność to Wolność czy Zniewolenie? Wykształcenie Ani oraz świetne pióro decydują o tym, że każdy, kto nie tylko interesuje się kulturą, ale i obserwuje życie będzie zachwycony.
Z kolei Dominik Jaskulski – student ekonomii – znakomicie sprawdza się jako szef działu „Ekonomia”. Na podstawie jego artykułów niejeden młody człowiek mógłby uczyć się podstaw rozumienia pewnych zjawisk ekonomiczno-gospodarczych.
Grzegorz Pacek – prawnik z zacięciem publicystycznym, jak sam o sobie mówi – zajął się z kolei KoLibrantami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu politycznym. Przygotowuje znakomite biograficzne, oparte na źródłach teksty.
Michał Wolski – szef działu Kultura i były Redaktor naczelny – jest oczywiście klasą samą dla siebie. Mogę zdradzić, że w niedługim czasie będziemy przygotowywać publikację będącą zbiorem jego tekstów kulturalnych. To będzie prawdziwa gratka. A w obecnym numerze Michał napisał recenzję filmu o „Che” Guevarze.
Numer dopełniają felieton znanego z ostrego pióra Igora Belczewskiego, zapowiadający cykl biznesowy artykuł Pawła Królaka oraz prowadzony przeze mnie kącik teologiczny (również zachęcam do poczytania).
W temacie numeru podsumowujemy tym razem wybory do Parlamentu Europejskiego. Prawdziwą gratką jest debata Grzegorz Lepianka vs. Karol Sala na temat szans i zagrożeń związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej oraz kierunków, w jakich zmierza współczesna Europa.
Komentarze
Pokaż komentarze (4)