Pieter Pan
Świat według mnie - komentarze własne.
0 obserwujących
27 notek
2341 odsłon
  78   0

Ojczyzna Polszczyzna

   Kto jeszcze pamięta ten program TV prowadzony przez prof. Jana Miodka? Kto pamięta w ogóle co to jest j.polski? No bo w TV już go nie uświadczysz. Minęły czasy, gdy oglądaliśmy wywiady prowadzone przez Irenę Dziedzic,  Gdy oglądaliśmy Stanisławę Ryster prowadzącą teleturniej Wielka Gra. Gdy w telewizji mówiono: mUzyka, matemAtyka. Kto pamięta? Kiedy w TV "idzie np. "Czterdziestolatek" to łza się w oku kręci. Tak, za tej wstrętnej komuny to robiono filmy, a dzisiaj to się tanie ruskie seriale kupuje.


   Dziś mamy wywiady prowadzone przez Kubę Wojewódzkiego ( właśc. Jakub Władysław Wojewódzki) - moim zdaniem 58-letni Piotruś Pan. w TV słyszymy: muzYka, matematYka. Mamy Krzysztofa Wiecznie Młodego Ibisza oraz Tomasza Od Wszystkiego Kamela. Na to wszystko rozrywka z Królem Zenkiem i... No i czego i od kogo tu się uczyć? No może trochę angielskiego, takiego prymitywnego. Dziś jest moda na różne wojsy: Wojs of polend, Wojs kids, Wojs sinior - jakby w naszym języku nie było słów śpiew, piosenka, dziecko itp. Ja rozumiem - program licencyjny, ale ten i inne licencyjne programy już dawno przebrzmiały w świecie, zatem warunki wykupu licencji łatwo wynegocjować. Tylko po co? przecież Wojs brzmi lepiej niż głos - tak światowo! Mamy program Dance, Dance, Dance i wcale to nie jest program o tym jak Lech Wałęsa opowiada o swojej żonie, tylko w TV nie wiedzą, że w języku polskim mamy słowo taniec. Przykładów jest dużo więcej, szanując cierpliwość czytelników pozostanę tylko przy w/w. Wspomnę tylko, że dzisiejsza TV powstaje za nasze pieniądze (abonament, no i potężne dotacje też z naszych, bo przecież nie rządowych pieniędzy. Rząd wydaje i rozdaje NASZE pieniądze. I za NASZE pieniądze rząd się utrzymuje (ale to już inny temat).  O poziomie dzisiejszych programów kulturalnych, rozrywkowych, dokumentalnych trudno pisać bez zażycia leków na nadciśnienie. 

O polskich filmach i ich tematyce (takie PrawicowoPatriotycznoKatolickie) to na trzeźwo się pisać nie da.

Natomiast temat rzetelnego dziennikarstwa w programach informacyjnych TVP (Wiadomości, Panorama, TVPinfo), to temat, który być może poruszę kiedyś, ale tylko naćpany. Zaznaczam, że nigdy nic nie brałem i nie zamierzam.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale