Pieter Pan
Świat według mnie - komentarze własne.
1 obserwujący
67 notek
3510 odsłon
  24   0

Dyplomacja i łowy.

Spokojnie, to nie będzie pisane trzynastozgłoskowcem. Tytuł faktycznie zaczerpnąłem z IV księgi Pana Tadeusza.

Może tak - kto to jest dyplomata? Dyplomata to taki człowiek, który potrafi Ci powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży. W ten oto prosty sposób pokazałem, że w grajdołku IV RP nie ma dyplomatów, co najwyżej "dyplomatołki" dr.hab.prof.Paweł Śpiewak ujął to fachowo "Myślenie o IV Rzeczypospolitej nie wynika z kaprysu znudzonego umysłu czy z woluntarystyczno-rewolucyjnych sympatii. Wynika z przekonania, że grozi nam nawet nie tyle katastrofa, ile miernota, prowincjonalizm, dryfowanie, poczucie bezradności, a przede wszystkim próżnia władzy."

    Zjednoczona Korytem Prawica ma nas jednakże za matołków. Co i rusz wciska bam tyle kitu ile tylko potrafi z siebie wydalić.
- "Nie dopuścimy, by inflacja wymknęła się spod kontroli" -  te słowa padły gdzieś około 9% i nie podali tylko jaki pułap kontrolują. Póki co mamy blisko 14% (dokładnie 13.9%) i rozumiem, że wszystko jest pod kontrolą. Tylko ludzie z mieszkaniami na kredyt odżywiają się tynkiem ze ścian, bo ich dochody zżerają rosnące raty kredytów. Przecież swego czasu prezes NBP A.Glapiński twierdził, że tylko ekonomiczne nieuki podnoszą stopy procentowe. Powiedział, po czym RPP podniosła stopy proc. już chyba kilkunastokrotnie od tego czasu, gdzie tenże sam A.Glapiński tłumaczył i tłumaczy, że to konieczne. Mateusz Morawiecki zatrudniony na stanowisku premiera (sam Prezes prezesów go zatrudnił) wyświetla cały czas slajdy typu "Jest cudnie, a będzie jeszcze lepiej". Oczywiście dzielnie wtóruje mu Jacek Kurski w swojej KurWizji, za co dostanie dodatkową kasę (abonament RTV idzie w górę).

   A który to powiedział, że rezygnacja z rosyjskiej ropy i gazu nie spowoduje wzrostu cen tych surowców? Czyż to nie był Mateuszek Kłamczuszek? Benzyna nie zdrożeje? Kto tankuje, ten wie o ile "nie zdrożała". Kto nie tankuje ten widzi, jak drożeje wszystko co wymaga transportu. A za około pół roku czekają nas podwyżki cen gazu i prądu o jakieś 40 do 50%. Znów będą wciskali kit o "putinflacji" (se nazwę wymyślili).

   Jeden tylko polityk, dyplomata zasługuje na moje uznanie. Kto?  Premier Węgier Viktor Orbán.
UE. przyjęła VI pakiet sankcji wobec Rosji, całkowicie zrezygnowała z rosyjskiej ropy i gazu. Premier Węgier wykiwał wszystkich i zostawił sobie furtkę (rurociąg "Przyjaźni') którym może sobie spokojnie tłoczyć rosyjską  ropę. Teoretycznie do 2023r, praktycznie, wykorzystując nieprecyzyjne zapisy EU może tłoczyć do końca świata i jeden dzień dłużej.

   Następnym razem będzie o handlowych popisach szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale