93 obserwujących
670 notek
916k odsłon
  256   6

Morawiecki wzywa do "deputinizacji" Rosji

Premier Mateusz Morawiecki w "Daily Telegraph":

"Nie możemy mieć żadnych złudzeń. To nie jest szaleństwo, ale przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa. +Russkij Mir+ to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię" - przekonuje Mateusz Morawiecki.

Podkreśla, że tak jak kiedyś Niemcy zostały poddane denazyfikacji, tak dziś jedyną szansą dla Rosji i cywilizowanego świata jest "deputinizacja".
"Jeśli nie podejmiemy się tego zadania natychmiast, stracimy nie tylko Ukrainę, ale także naszą duszę, wolność i suwerenność. Bo Rosja nie zatrzyma się na Kijowie. Wyruszyła w długi marsz na Zachód i to od nas zależy, gdzie ją zatrzymamy" - podsumowuje polski premier.


1. Czy MM wzywa do krucjaty na Rosję i obalenie Putina?

2. Czy chce aby Polska pod jego przewodem wystawiła swoje oddziały do akcji deputinizacyjnej?

3. Czy MM wie coś na temat kandydata do obsadzenie Kremla, który wykorzeni Ruski Mir z rosyjskiego społeczeństwa i zawiesi chorągiew euro demokracji?

Cytowane powyżej wypowiedzi mógłby wygłosić publicysta, komentator polityczny, członek jakiegoś think thanku a nie polski premier odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski. Dlaczego tak powiedział proszę sobie samemu odpowiedzieć.

Uważam, że zasadniczym powodem nie była głupota ale coś znacznie gorszego.Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale