piko piko
319
BLOG

A co z badaniem innych wpływów? Mniej ważne od rosyjskich?

piko piko Śledztwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 24

PiS przegłosował a Prezydent podpisał ustawę o powołaniu komisji do zbadania wpływów rosyjskich w latach 2007-2022 na sprawy wewnętrzne RP.

Kilka uwag i pytań:

1. Dlaczego ma się tym badaniem zajmować komisja? Przecież od takich spraw są: ABW, AW, SKW i inne policje tajne, jawne i dwupłciowe.
ABW potrafiła utrudniać mediom niezależnym, patriotycznym prezentowanie się w sieci to powinna poradzić sobie ze śledzeniem szpionów i innych "wpływowców".

2. Jeżeli dziennikarz, polityk czy kto inny napisze, że inflacja czy inne problemy w gospodarce, to głównie skutek działania rządu podpadnie pod tę ustawę i zostanie wezwany przez komisję?

3. Czy wyrażanie poglądu, że Putin działa w interesie swojego kraju i ma znaczne poparcie w Rosji będzie ścigane?

4. Dlaczego badanie nie obejmuje okresu od 1989 do dziś. Przecież na początku transformacji wpływano na Polskę z różnych stron na potęgę. To jest materiał do badania!

5. Co z wpływami niemieckimi (przecież Tusk to popychle Niemiec), amerykańskimi, żydowskimi? Premier Mateusz Morawiecki chyba jest pod wpływem wszystkich - poza Rosją oczywiście - czyli Niemiec, USA, Izraela. Warto by go przebadać jakąś inną komisją.

6. Czy gen. Jaruzelski, TW Bolek, TW Olek, Komorowski, rzesza premierów, ministrów i ważnych urzędników nie ulegało wpływom służb, gdzie byli na etacie TW lub podobnym?

7. A czyim wpływom podlega prezydent Duda. W tym tekście poświęciłem mu spory fragment https://www.salon24.pl/u/piko/1226246,prezy-deci.

8. Kiedy powstanie komisja, która zajmie się wpływami organizacji pozarządowych i różnych fundacji na życie w Polsce, w sferze polityki, informacji, mediów i edukacji. Głównie są to wpływy niemieckie i żydowskie.


Obecnie bezwzględnie należy również zbadać wpływy ukraińskie, bo władze zachowują się w stosunku do Ukrainy jakby rozum im odjęło.

piko
O mnie piko

Jaki jestem? Normalny - tak sądzę.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo