piko piko
747
BLOG

Umowa z Ukrainą = Trybunał Stanu dla Tuska

piko piko Technologie Obserwuj notkę 33
Utwórz Legion UA z ludzi, który uciekli przed wojną na UA. To musiał wymyślić niezły odklejeniec albo jest inaczej bo ten Legion Ukraińców będzie miał zadania specjalne w RP. Nasza wspaniała redakcja jakoś nie zauważyła tej umowy ale "rozłam" w Konfederacji zauważyła. Zuch redakcja.

8.07.2024 Donald Tusk podpisał umowę z Ukrainą, która dotyczy sojuszy, układów politycznych oraz wojskowych i znacząco obciąży państwo pod względem finansowym bez zgody Sejmu i ratyfikacji przez Prezydenta!
Takie umowy mają określony proces ratyfikacji, określony w Konstytucji RP (art.89), jeżeli Premier Tusk ominie tę procedurę powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji RP!
Co jest w tym porozumieniu - dużo ogólników ale też jednostronne konkrety:

- wspieranie członkostwa UA w NATO i UE, jako “strategiczny interes Polski”;

- wartość pomocy z PL dla UA to ponad 4 miliardy euro i zobowiązanie do dalszego “mocnego wsparcia” przez 10 lat - bo na tyle została podpisana umowa;

- kontynuowanie działań mających na celu możliwość przechwytywania przez Polskę pocisków i statków bezzałogowych nad terytorium Ukrainy;

- rozważenie kolejnych dostaw MiG-29;

- szkolenie wojskowe dla legionu UA i szeroka współpraca przemysłu zbrojeniowego;

- świadczenia socjalne dla Ukraińców którzy przyjechali do Polski równe Polakom;

- plus kilkadziesiąt innych, w większości jednostronnych deklaracji wsparcia UA;

w zamian za to mgliste deklaracje współpracy przedsiębiorców, bez konkretów - poza uczciwymi zasadami oraz... zwalczaniem przez UA korupcji.
Oczywiście kwestia historyczna położona po całości, Ludobójstwo na Wołyniu przemilczane - jakież to symboliczne w zasadzie w przeddzień kolejnej rocznicy Krwawej Niedzieli.

Powiedzmy wprost: Tusk znów zdradził interesy Polski i Polaków!


Tekst z profilu Konfederacji.


piko
O mnie piko

Jaki jestem? Normalny - tak sądzę.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie