BGŻ Pro-Liga 2011 wBaboszewie
Kolarskie Mistrzostwa Powiatu Płońskiego
1 maja odbędzie się w Baboszewie, organizowany od 1989 roku, już XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Ten klasyk kolarski, czyli wyścig jednodniowy, zaliczany jest do cyklu imprez sportowych o wspólnej nazwie BGŻ Pro-Liga 2011. Baboszewo, to druga odsłona zawodów, które mają wyłonić najlepszego kolarza szosowego w Polsce. Pierwsza odbyła się w Sobótce i brzmi tajemniczo „Ślężański Mnich”. Finiszowało tam trzech kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice, w tym lider Łukasz Bodnar, który jako pierwszy przejechał linię mety i prowadzi w klasyfikacji generalnej z oczywistych względów.
Równocześnie, jak informuje na swojej stronie internetowej starostwo, odbędą się Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Powiatu Płońskiego w Kolarstwie Szosowym. To już piąty powiatowy wyścig kolarski organizowany w ramach XXIII iędzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o memoriał A. Trochanowskiego. W tym roku zawody będą odbywały się według regulaminu cyklu Legia MTB (www.legiamtbmaraton.pl).
Kolarze będą ścigać się na pętli o długości 10 km, którą w zależności od wieku będą wielokrotnie objeżdżać.
Aby wziąć udział w wyścigu należy uiścić opłatę startową w wysokości 60 zł, a osoby które zrobią to na 10 dni przed startem – 40 zł. Zawodnicy z powiatu płońskiego są zwolnieni z opłaty startowej.
Zgłoszenia można dokonać za pomocą strony internetowej Legia MTB Maraton lub osobiście w Biurze Zawodów w dniu wyścigu.
Organizatorami mistrzostw są Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu „Mazovia Team”.
Temu jedynemu, cyklicznemu świętu kolarstwa szosowego w Powiecie Płońskim towarzyszyć będą dodatkowe imprezy, które wraz z wyścigiem głównym odbędą się według poniższego rozkładu.
PROGRAM MINUTOWY
IMPREZY GŁÓWNEJ I IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH
dniu 1.05.2011r. (niedziela)
11.00.–13.00. - Akredytacja do wyścigu głównego
Hala Widowiskowo – Sportowa w Baboszewie
13.00.- 13.20. - Odprawa techniczna wyścigu głównego
Hala Widowiskowo-Sportowa
14.00.- 14.25. - Prezentacja ekip startujących w wyścigu głównym podium na dziedzińcu Hali Widowiskowo – Sportowej
14.26. -14.29. - Uroczyste otwarcie wyścigu linia startu i mety ul. Braci Brodeckich
14.30. - Start ostry wyścigu głównego
18.10. – 18.40. - Przyjazd kolarzy wyścigu głównego na metę
18.45. – 19.00. - Ceremonia nagradzania zwycięzców
Program imprez towarzyszących:
9.00. – 10.00 - akredytacja uczestników Małego Wyścigu Pokoju
i Mistrzostw Powiatu Płońskiego
10.00. – 10.30. - odprawa techniczna Małego Wyścigu Pokoju i otwartych
Mistrzostw Powiatu Płońskiego
10.45. - Start Małego Wyścigu Pokoju
12.00. - Start wyścigu o Mistrzostwo Powiatu Płońskiego
14.15. - Przyjazd na metę uczestników Małego Wyścigu Pokoju
14.20. - Przyjazd na metę uczestników Mistrzostw Powiatu Płońskiego
14.50.- 15.00. - Ceremonia nagradzania zwycięzców
Inne tematy w dziale Rozmaitości