polfic
Logik
28 obserwujących
987 notek
378k odsłon
474 odsłony

Wchodzisz w to?

Wykop Skomentuj9

Witam,

Czytam sobie tutaj o wszystkim i czytam, i przypominam sobie słowa napisane przez Lwa Tołstoja "Nic tak nie rozbudza lenistwa jak jałowe rozmowy"

Otóż proponuję powołanie nowego Ruchu Egzekucji Praw, wzorem naszych wybitnych przodków.

Tu przypomnienie postulatów (wybieram te ważniejsze współcześnie):

·        wyegzekwowanie praw i obyczajów zawartych wkonstytucjach sejmikowych (czyli dawnych aktach prawnych), a takżekodyfikacji prawa, stąd – 'egzekucja praw'

·        domagano się egzekucji dóbr (zwrotu królowikrólewszczyzn, nielegalnie trzymanych przez wielu magnatów), stąd – 'egzekucja dóbr'

·        przestrzegania prawa o tzw.incompatibiliach (z 1504), czyli zakazie sprawowania przez jedną osobę wielu urzędów, i reguły osiadłości (urzędy ziemskie mogą być obejmowane tylko przez szlachtę zamieszkałą na danej ziemi)

·        zwiększenia uprawnieńSejmu; programowi egzekucjonistów towarzyszyło hasłonihil novi (nic nowego bez izby poselskiej) i wysuwali postulaty silnego rządu. Egzekucjoniści domagali się udziału całej szlachty w stanowieniu praw. unowocześnienia procedury sądowej

·        zacieśnienia unii z Litwą/Ukrainą

·        uporządkowaniaskarbu

·        utworzenia stałego wojska

·        zagwarantowaniawolności wyznania

·        całkowitej wolności celnej, zwolnienia z podatków wewnętrznych, takich jakmyta, cła mostowe

Oczywiście należałoby uwspółcześnić postulaty.

Postaram się teraz wyjaśnić szczegółowo zasadę działania:

RUCH EGZEKUCJI PRAW: Widzę to jako ruch niesformalizowany, bez struktur, nieco tajemniczy. Funkcjonujący wyłącznie w sieci. Bez stołków, posad, bez polityków, bez celebrytów, tym samym odporny na przejęcie i manipulację. Jako uczestników widziałbym głównie młodzież z nowego pokolenia, ale również tych co nie głosują i oczywiście tych którzy są z nami cały czas. Jak wyjaśnię to potem, jest szansa na to, żeby funkcjonował np. na facebooku jako spora siła mogąca mieć wpływ na decyzję wyborcze. Wydaje mi się, że od początku deklaracja byłaby za PiS, z zastrzeżeniem, że w przypadku zwycięstwa w wyborach, ruch recenzowałby, kontrolował i pilnował PiS, żeby postulaty były realizowane. To mi się wydaje konieczne. Sam ruch byłby apolityczny. Ruch silnie odwoływałaby się do polskich, najlepszych tradycji, „Złotego Wieku” i mocno akcentowałby siłę polskości, ale bez nutek narodowych. Taki myślący bardzo pozytywnie.

Będzie pewnie zaskoczeniem, gdy zaproponuję zaciągnięcie do współpracy kibiców piłkarskich. Trzeba znaleźć sposób na rozreklamowanie całego przedsięwzięcia a pieniędzy nie mamy. Wyjście znalazłem właśnie takie. Kibice są dobrze zorganizowani, nastawieni patriotycznie więc jest platforma do współpracy są wprost doskonali. Stosunkowo łatwo można by się z nimi dogadać, nie jest problemem dotarcie do ich liderów. Są wady takiej współpracy? Są, ale innego wyjścia nie widzę.

 Widzę to tak: pewnego dnia, najlepiej miesiąc przed wyborami parlamentarnymi, na wszystkich stadionach pojawiają się takie transparenty:

RUCH EGZEKUCJI PRAW


Jest to zdecydowanie do osiągnięcia. Jestem przekonany, że kibiców da się do tego przekonać. Pokaże się to we wszystkich telewizjach, zobaczą to tłumy ludzi. Potem powinno pójść.

Jak to wszystko zrobić?

Stosunkowo prosto, wystarczy kilka osób:

- osoba bardzo silna i potrafiąca pociągnąć innych, łatwo się nie załamująca, ,

- osoba doskonale orientująca się w sprawach dotyczących sieci, Internetu i jak to wszystko działa i funkcjonuje,

- osoba, która umie ubierać w słowa,

- osoba obeznana w sprawach formalno-prawnych,

- kilka osób mających czas i chętnych do zaangażowania,

- ja bym chciał pozostać analitykiem, czyli to co lubię:))

Natomiast warunkiem koniecznym dla powodzenia jest mentalność zwycięzcy.

I powiem Wam, możemy wpłynąć na decyzje wyborców, możemy przechylić szalę na naszą stronę. Będzie to siła mająca wpływ na to co się dzieje a jednocześnie niepodatna na wszelkie manipulacje.

No to jak? Wchodzicie w to? Czy dalej bicie piany?

Pozdrawiam

 

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale